Strana 201 od 260 PrvaPrva ... 101151191197198199200201202203204205211251 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.001 do 2.010 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2001
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.608
    Lajkovi
    23559
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svima. Interesuje me promena datuma kod moje Amfibije. Naime, do sada je prebacivao datum tacno u ponoc ali sam juce primetio da je poceo da zuri sa promenom datuma jedno 6, 7 minuta, pa isti promeni u 23: 53. Interesuje me da li ovo ukazuje da nesto nije u redu, na neki kvar ili nemam razloga da brinem? Bio bih vam zahvalan na odgovoru. Pozdrav

  2. #2002
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Nije nikakav kvar,ne brini
    Milos G. likes this.

  3. #2003
    Novi član Avatar korisnika žuti
    Član od
    23.2.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav ljudi, upravo sam otkrio da su mi otpali markeri na koroni, glavni na 12 i jedinica sa 10. Kakvo razočarenje!!! Ne mogu da verujem 5 dana u slanoj vodi običnog plivanja i ovo se desi. Truba.
    Šta da radim, kod nas nema Orient dilera, ni servisera (bar mislim). Jel ima neko neku ideju šta da radim? Neka alternativa, boja, nešto bilo šta? Spašavajte

    Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

  4. #2004
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Uf, jedino sto mi pada na pamet je da narucis drugi bezel. Mozda da pogledas ebay ili da kontaktiras orient.

    Ja sam ih pre 10ak godina kontaktirao preko orient usa sajta. Meni su trebala 2 dodatna linka. Imao sam srece pa su mi prodali.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    žuti likes this.

  5. #2005
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Koliko vidim na fotografiji, nisu otpali markeri nego je otpala bela boja. Zar ne bi mogla da se nanese neka bela boja?
    Evo jednog primera (pominje se akrilna i emajl boja):
    REPAINTING A BEZEL
    Mislim da bi neka maketarska boja možda mogla pomoći.
    Ima članova na ovom forumu koji su ponovo farbali brojeve na tahi skali i sl. Mislim da je eee jedan od njih i to baš na Orientu.
    eee, VLADAN P and žuti like this.

  6. #2006
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Nedostaju ti i 4-5 oznaka minuta na skali bazela.
    Moj predlog je kombinacija prethodna dva saveta -prvo probaj sam sa nanošenjem boje a ako ne budeš zadovoljan -juri original bazel.

    Ja sam na komandircu farbanjem uspešno rešio sličan problem.
    eee likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #2007
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    A, pogresno sam razumeo postavku zadatka . Mislio sam da su markeri bili ispupceni i da su se odlepili. Sad vidim da su otprilike istog fonta kao i moji. Ko sto kolega skydrummer rece farbao sam bezel na orientu.

    Ja sam prvo probao akrilnom bojom. Nije bilo lose ali nije bilo ni sjajno. Onda mi je casovnicar Simovic iz NS "prodao foru". Preporucio mi modelarske boje, mislim da sam ih uzeo u deksiku, prodavnici igracaka, imaju mali milion nijansi. Usput uzmi i aceton. Oko 200-300 dinara je mala konzerva. Obicno na poklopcu mozes da vidis kako izgleda osusena.

    Ocistis ostatke stare boje acetonom. Naneses boju, mozes i zasiljenom cackalicom, ne moras da budes precizan, ionako ce se verovatno preliti preko ivice. Sacekaj 1 dan da se osusi boja, mozda i 2, sad kad pogledam sliku deluje da su podeoci duboki.

    Glavno - ne pipaj prstima dok se ne osusi . I za to mi je prodao foru - nanesi boje na neki papir ili karton pa tu proveravaj suvocu.

    Kad se osusi, aceton i stapic za usi ili krpica i brzim potezima predji preko viska farbe da bi visak spao. Rezultat treba da bude odlican. Za slucaj da nisi zadovoljan - ponovi. Ja sam moj bezel farbao 3-4 puta, nije da je bilo lose samo mi je bilo interesantno da farbam .

    U principu, sve kao sa koleginog linka, samo sto kod mene struganje viska boje nije dalo dobar rezultat pa sam morao da ofarbam opet pa acetonom.

    E da, posto nisam bio siguran da li ce nova boja biti ista kao stara ja sam iskopao boju sa svih markera i onda farbao ceo bezel. Moj ti je savet da i ti tako uradis, bice lakse i za farbanje a i posle za ciscenje viska farbe. Koristio sam iglu da iscackam farbu.

    Ako pogresis - skini skroz staru farbu. Probao sam i da dofarbam - nije licilo ni na sta

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (9.8.2018. u 6:44)
    VLADAN P and žuti like this.

  8. #2008
    Novi član Avatar korisnika žuti
    Član od
    23.2.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Nedostaju ti i 4-5 oznaka minuta na skali bazela.
    Moj predlog je kombinacija prethodna dva saveta -prvo probaj sam sa nanošenjem boje a ako ne budeš zadovoljan -juri original bazel.

    Ja sam na komandircu farbanjem uspešno rešio sličan problem.
    Video sam i ja kasnije da mi fale i sitni podeoci. Ne mogu nigde pronaći neki link gde prodaju korone. Na ebay-u samo neki ciferi i nesto sitno za neke stare modele. Mislim da je ova fora sa farbanjem prihvatljiva. Hvala puno.

    Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Koliko vidim na fotografiji, nisu otpali markeri nego je otpala bela boja. Zar ne bi mogla da se nanese neka bela boja?
    Evo jednog primera (pominje se akrilna i emajl boja):
    REPAINTING A BEZEL
    Mislim da bi neka maketarska boja možda mogla pomoći.
    Ima članova na ovom forumu koji su ponovo farbali brojeve na tahi skali i sl. Mislim da je eee jedan od njih i to baš na Orientu.
    Ja sam se pogresno izrazio za markere. Hvala puno.

    Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    A, pogresno sam razumeo postavku zadatka . Mislio sam da su markeri bili ispupceni i da su se odlepili. Sad vidim da su otprilike istog fonta kao i moji. Ko sto kolega skydrummer rece farbao sam bezel na orientu.

    Ja sam prvo probao akrilnom bojom. Nije bilo lose ali nije bilo ni sjajno. Onda mi je casovnicar Simovic iz NS "prodao foru". Preporucio mi modelarske boje, mislim da sam ih uzeo u deksiku, prodavnici igracaka, imaju mali milion nijansi. Usput uzmi i aceton. Oko 200-300 dinara je mala konzerva. Obicno na poklopcu mozes da vidis kako izgleda osusena.

    Ocistis ostatke stare boje acetonom. Naneses boju, mozes i zasiljenom cackalicom, ne moras da budes precizan, ionako ce se verovatno preliti preko ivice. Sacekaj 1 dan da se osusi boja, mozda i 2, sad kad pogledam sliku deluje da su podeoci duboki.

    Glavno - ne pipaj prstima dok se ne osusi . I za to mi je prodao foru - nanesi boje na neki papir ili karton pa tu proveravaj suvocu.

    Kad se osusi, aceton i stapic za usi ili krpica i brzim potezima predji preko viska farbe da bi visak spao. Rezultat treba da bude odlican. Za slucaj da nisi zadovoljan - ponovi. Ja sam moj bezel farbao 3-4 puta, nije da je bilo lose samo mi je bilo interesantno da farbam .

    U principu, sve kao sa koleginog linka, samo sto kod mene struganje viska boje nije dalo dobar rezultat pa sam morao da ofarbam opet pa acetonom.

    E da, posto nisam bio siguran da li ce nova boja biti ista kao stara ja sam iskopao boju sa svih markera i onda farbao ceo bezel. Moj ti je savet da i ti tako uradis, bice lakse i za farbanje a i posle za ciscenje viska farbe. Koristio sam iglu da iscackam farbu.

    Ako pogresis - skini skroz staru farbu. Probao sam i da dofarbam - nije licilo ni na sta

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Hvala puno na opširnom objašnjenju. Odmah mi je lakše. Javljam se za neki dan (još sam u Crnoj Gori) kad to završim, da se pohvalim kako je ispalo

    Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka
    Poslednja ispravka: VLADAN P (9.8.2018. u 12:17)

  9. #2009
    Novi član
    Član od
    13.8.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svima! Imam Tissot PRS 516 chrono T91.1.426.51 koji je počeo da kasni. Danas sam nekoliko puta podešavao vreme (od poslednjeg podešavanja je prošlo oko 2 sata i za sada prikazuje tačno vreme). Na netu sam našao oprečne informacije, negde kažu da se to dešava kada baterija oslabi, a negde da bi sat trebalo da samo stane kad se baterija potroši. Šta je od ovoga tačno? Da li se radi samo o bateriji, ili je u pitanju neki kvar?

  10. #2010
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da je prazna baterija preskakala bi ti sekundara za po dve sekunde (EOL-end of life), mislim da taj model ima omrazeni ETA G10 mehanizam koji ne moze da se reparira nego se menja novim, kosta negde oko 50$.
    Idi kod nekog casovnicara pa se posavetuj...

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •