Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree28Likes

tema: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Pozdrav svima, već posladoh poruku Skydrummeru, ali što da ne pitam i javno, ako projekat uspe može da znači nekome. Situacija je sledeća:

    Stoji mi taj Komandirskie koji sam dobio za dž, kućište u raspad stanju, ali lepo radi, navija se, mehanizam nema ni trag korozije(naravno uradio bih servis), i gledam Meranom vidim prodaju solo kućišta, pa mi pade na pamet da li je to kompatibilno? Pre svega ovaj moj je neki franken, a ne vidim na mehanizmu oznaku mehanizma, šaljem ti sliku. Ima klasičnu klimavu krunicu, tako da ja tipujem na 2414(?), i ima datum komplikaciju.

    Šta mislite, da li ima smisla to raditi, uzeo bih kućište i brojčanik sa Meranoma, a sve ostalo bih prebacio, s tim da imam set dihtunga i krunicu od Amfibije već ranije kupljene prilikom kupovine Amfibije, zadržao bih Komandirski kazaljke, ili eventualno uzeo nove mada vidim da ih nema u ponudi pojedinačno za kupiti, samo Amfibijine(koje bih gledao da izbegnem ako je moguće).

    Znam da je kod Rusa prve dve cifre u nazivu mehanizma zapravo fi mehanizma, a svi su 24xx, pa računam da će pasovati.


    I da, najbitnija stvar, ako je odgovor na prvo pitanje(iz naslova) pozitivan, koji brojčanik će mi odgovarati? Ja bih onaj Komandirski crni sa tenkićem, ali može i od Amfibije neki, naći će se.

    Edit: Sad vidim zenitar ima i solo kućišta Komandirski, možda je to bolje rešenje zbog krunice koja se vizuelno razlikuje spolja gledano.

    Poslednja ispravka: Uros GT (14.11.2014. u 16:07)

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Evo, da probam pomoci, koliko mogu, ali sto se Meranoma tice, ne bih ti znao reci. Tu nemam nikakvog iskustva. Nikada jos nisam nista od njih kupovao, pa ti mozda neko drugi pomogne.


    Nema veze sto ne pise nista! Kalibar 2414 se javlja ovakav, a posto je standard Komandirskie satova, sto se toga tice, ne vjerujem da je franken... to da li je franken ili ne, pogledaj na drugim tedaljima, posto mi s ove slike nista drugo ne vidimo.

    Ako je i datum tu, onda mislim da je definitivno 2414, inace bi mogao biti 2409, koji je nesto tanji.



    Poslednja ispravka: arch_m (14.11.2014. u 16:31)

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Kačio sam slike kada sam ga dobio na poklon, pa je par članova reklo da je verovatno franken jer ne postoji verzija sa tim brojčanikom, tako nešto, nije ni bitno u krajnjoj liniji. Bitno je da je 2416 u stvari malo deblji od 2414 što je posledica rotora i uopšte sistema za automatsko navijanje, da li bi to predsstavljalo problem pri presađivanju u Amfibija kućište?

    Dakle 2414. Ima datum sigurno, toliko znam

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Da, i nemoj da te to sto nema brojeva brine, u ovom slucaju.


    Znaci bile su slike i cifera... To nazalost nisam vidio.

    A sto se novog kucista tice, opet kazem, ovdje ne bih zelio da se kockam, jer koliko god volim mehanizme, toliko sam taraba sto se tice tih "uradi sam" varijanti, ali znam da npr. @Veberz sklapa odlicne Vostoke od raznih dijelova, pa mozda on pomogne.
    Poslednja ispravka: arch_m (14.11.2014. u 16:52)

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Mehanizam u tvom satu jeste Vostok 2414. Da li paše u neko Amfibijino kućište? Ovako, ogroman broj Amfibija ima isledeće mehanizme: 2209,2409,2416,2415. Koliko sam ja primetio veoma retko se može naići na Amfibiju sa nekim drugim mehanizmom, ali to ne znači da ih nema. E sada da li su u fabričkom stanju ili ne to je već drugo pitanje.
    Evo nekih u kojima se nalazi meh.2414
    Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?-1.jpgNepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?-2.jpg
    ili ova
    Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?-3.jpg

    U ovom tekstu Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski u poruci br.7 imaš i osmougaonu Amfibiju ( tip 470 ) sa mehanizmom 2414, čak i sa meh.2234.

    Dakle, kao što vidiš ima slučajeva da je meh. 2414 normalno pasovao u Amfibijina kućišta. Pitanje je da li može da paše u baš svako kućište. To već ne mogu sa sigurnošću da tvrdim.
    Što reče arch_m vidi sa veberzom ( mada koliko sam video on je od Amfibija sklapao Amfibije ) ili sa Lemijem. Ako imaju mehanizam 2414 neka probaju prebaciti u recimo ministarku. Verujem da će ti izaći u susret.
    Varijanta dva, pitaj ljude sa Meranoma da li meh.2414 može u određeno Amfibijino kućište za čiju kupovinu si zainteresovan pa će ti verovatno odgovoriti.

    Ako ti baš ništa od navedenog ne uspe, naruči tip kućišta 420 obzirom da se na netu može pronaći nekoliko okruglih Amfibija sa tim mehanizmom pa je verovatno rizik manji. Drugim rečima -kockaj se. Šta je ljubav prema ruskim satovima bez malo kocke .
    Poslednja ispravka: skydrummer (14.11.2014. u 19:44)
    vladas, Neša and arch_m like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?



    Mislis - malo ruskog ruleta.
    vladas and skydrummer like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom

    Evo moja iskustva. Unutrasnje mere svih kucista u koja se u novije vreme ugradjuje amfibija su iste! Dakle 090-100-110-120-420-710 pa cak i novi 960! Iznutra je sve potpuno isto. Svi se delovi daju medjusobno menjati osim kljuca-krunice, koja je kod 090-100-110-120 malo duza. Promer brojcanika je isti kao i na sovjetskim izdanjima 28,5mm.
    Mehanizam 2409 sam za probu ugradio u "savremeno" kuciste. Lepo je legao i jos je ostalo dosta mesta Isto mora da vazi i za 2414.
    Ako je precnik brojcanika tog komandirca otprilike od 27,5 do tamo negde 29,25 mm onda mora da pase (sada sam merio). Verovatno ces morati na mehanizam da montiras onaj plasticni drzac (okvir) mehanizma od tog kucista amfibije. I kljuc-krunicu ces naravno morati da koristis amfibijin. Ako se kuciste poruci od meranoma, onda sve gore opisano (i onaj plasticni prsten) stize u kompletu.

    Jos da dodam:
    Uros GT ne postoji kod amfibije ta kategorija da je franken. U stvari on ce postati originalni primerak tek kada ti tu nesto cacnes i izmenis!

    Zaboravio sam napisati da ni kazaljke nisu u potpunosti kompatibilne. Imao sam slucaj sa setom za komandirca da je ili satna ili minutna bila malkice manja. Znanicni podaci za sve amfibije i komandirce su inace 0,14 satna, 0,09 minutna i 0,017 sekundara. To su precnici rupa. I sekundare nisu potpuno kompatibilne izmedju komandirca klasika i SE.

    Zahebo sam decimalu. Ispravno: 1,4/0,9/0,17 mm
    Poslednja ispravka: RUS (15.11.2014. u 1:15)
    RUS, vladas, VLADAN P and 4 others like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Hvala ljudi na detaljnim odgovorima. Što se kazaljki tiče, našao sam ne ebay-u kod nekog lika sve, ima ih u tri boje, i uzeo bih Komandirski kazaljke, ne sviđaju mi se Amfibijine obične, na SE su već totalno druga priča. Tako da računam da će to leći bez problema?

    Konkretno se o ovome radi: Watches Parts New Set of Arrows Hands Yellow for VOSTOK KOMANDIRSKIE Z86 | eBay

    Kućište bi trebalo u svakom slučaju da dolazi sa svom "opremom", staklo, krunica, poklopac, dihtunzi, rot. prsten, bar je tako svuda gde sam gledao.

    Što se tiče nekog od dostupnih kućišta Komandirski, tu tek ne bi trebalo da bude problema pretpostavljam? Mada bih radije Amfibiju.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Te kazaljke na koje si stavio link su original za komandirca. A taj favinov tj. Sergej je ljudina! On ima i kucista, a njegove posiljke stizu brzo posto krecu iz Moskve. Ako od njega kupis kazaljke onda pazi, on ih ubada u parcence onog viseslojnog kartona - sto je sredina talasasta - dakle odatle moras fino da ih iscackas. Ovo ti napominjem posto znam budalu koja to nije prepoznala pa je skrkao dve kazaljke ...
    DrAgod and arch_m like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    Evo moja iskustva. Unutrasnje mere svih kucista u koja se u novije vreme ugradjuje amfibija su iste! Dakle 090-100-110-120-420-710 pa cak i novi 960! Iznutra je sve potpuno isto. Svi se delovi daju medjusobno menjati osim kljuca-krunice, koja je kod 090-100-110-120 malo duza. Promer brojcanika je isti kao i na sovjetskim izdanjima 28,5mm.
    Mehanizam 2409 sam za probu ugradio u "savremeno" kuciste. Lepo je legao i jos je ostalo dosta mesta Isto mora da vazi i za 2414.
    Ako je precnik brojcanika tog komandirca otprilike od 27,5 do tamo negde 29,25 mm onda mora da pase (sada sam merio). Verovatno ces morati na mehanizam da montiras onaj plasticni drzac (okvir) mehanizma od tog kucista amfibije. I kljuc-krunicu ces naravno morati da koristis amfibijin. Ako se kuciste poruci od meranoma, onda sve gore opisano (i onaj plasticni prsten) stize u kompletu.

    Jos da dodam:
    Uros GT ne postoji kod amfibije ta kategorija da je franken. U stvari on ce postati originalni primerak tek kada ti tu nesto cacnes i izmenis!
    A jesu li kompatibilni? Mislim na ključ i mehanizam? Znam da sam ja jedared probavao da ključ od 2414 upasujem u mehanizam 2214 ali bez uspeha. Ne sećam se da li je bio predugačak ili prekratak. Obim i "zarezi" su odgovarali... Jedino tada mi je bilo krivo što se krunica ne može odšrafiti pa da je nakalemim na ključ od 2214.

    Možda ovo i može da se izvede...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •