Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
Like Tree28Likes

tema: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Sad sam sračunao, za delove (kućište od Amfibije, kazaljke, cifer i krunicu) mi treba ~43 eura sa poštarinom, plus servis mehanizma i presađivanje 15 eura sigurno a i to s popustom, i onda mi treba još narukvica. To je skoro 60e bez narukvice, za taj novac ima nova Amfibija na Meranomu sa poštarinom...

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    To da treba više parica treba, ali kada sklopiš svoj satić nema više oduševljenja.

    Što se tiče kompatibilnosti mehanizama, dosta toga je rečeno. Što se kazaljki tiče, bitno je samo da rupe nisu veće. Ukoliko su manje, mogu se rajbovati na zadatu veličinu
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Hvala DrAgod, uzeću kućište od Amfbije, imam staklo, dihtunge i krunicu, naručio sam Zissou brojčanik, rotirajući prsten dizajn sa tačkama, Komandirski kazaljke, komandirski krunicu za svaki slučaj, a Favinov je zaista car, poslaće mi plastični prsten koji drži mehanizam besplatno.

    Još odgovarajuća narukvica i da sve to stigne, pa da se sklapa.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Stiglo mi je kućište, definitivno 420, krunica od Amfibije paše 1/1, staklo deluje identično iako u lošem stanju, moraće da se menja, dihtung Amfibije paše 1/1, tako da se nadam da je i dužina osovine krunice odgovarajuća, ako ne da je osovina krunice Komandirskie odgovarajuća i da će se sve lako složiti. Sad je detaljno očišćena, mehanizam od Komandirskog je pregledan i konstatovano je odlično stanje i da nema potrebe za servisom. Mada videću kako se bude ponašao jer mu se trenutno mrda cifer u krug pa ne mogu da pratim odstupanja ako ih uopšte ima.

    Generalno, u dobrom je stanju i kućište, što je super za 500 dinara, sem što mu fali podloška mehanizma ali i to je rešeno.

    Palo mi je na pamet da ga "obrusim" najfinijom šmirglom da dobije mat izgled, da li je neko to probao i kako izgleda?

    Rotirajući prsten će biti obrušen sigurno.







    vladas and arch_m like this.

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Možeš probati matiranje kućišta sa abrazivnom ( zelenom ) stranom sunđera za sudove. Veberz je to radio na svojim Amfibijama i super izgleda. Moj savet je da prvo probaš na nekom satu ili narukvici koji ti nisu bitni čisto da vidiš kakav je efekat, jer nisu ni svi sunđeri isti.
    arch_m likes this.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?

    Stric ima finu peskaru, za zubne odlivke, pa bih tako probao ali bojim se sama se ne ošteti nešto. Danas sam se zezao malo, probao da ispoliram staklo i oduševio se uspehom.
    Nepoznati Komandirski mehanizam u Amfibijino kućište?-uploadfromtaptalk1416670886655.jpg

    Mislim da nema potrebe menjati staklo. Još jedna ruka smirgle i Ultimate Compunda i biće odlično.
    vladas, VLADAN P, 83stojan and 4 others like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •