Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree9Likes

tema: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

  1. #1
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Pozdrav svima,
    Dugo pratim forum ali mi je ovo prvi post 😎
    Elem, imam nekoliko homage projekata i trebaju mi neki delovi, uglavnom mesingani prstenovi koji bi drzali mehanizam.
    Naci dobro metalostrugara koji hoce da uradi tako nesto je sve teze... Kod mene u gradu, one koje znam, uglavnom me otkace kao "ne vidim.. Nemam sad vremena ... Dodji u ponedeljak..." itd.
    Jel ima neko preporuku za majstora koji bi to uradio, moj materijal i crtez... Da je dovoljno precizno i u okvirnom roku...
    Recimo Beograd i okolina, pa na dole do Velike Plane, taj komsiluk...
    Unapred hvala na sugestijama.
    P.S. znam da ima kod brace kineza, ali ne bas uvek i ono sto treba

  2. #2
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Pozdrav,
    da li si razmisljao da podkalibar prsten nadjes plastican, posto takvih ima u skoro svim dimenzijama, a i lako je veci spoljni prsten smanjiti ako treba i rucno? Zar ne bi plastika svakako bila bolja za apsorbciju soka? Sad, mesingani prsten bi trebao znati napraviti svaki metalostrugar, to im doslovno stoji u imenu zanata. Sto se operacija tice, to su dva podesavanja struga i jedno secenje, ko to ne zna da uradi treba da promeni majstorsku titulu u "ostrac makaza i turpijac kljuceva". Pogledati ko ima strg, oni to mogu veoma brzo i lako uraditi. Jeste da je tesko u Srbiji naci ljude koji znaju da rade svoj posao, ali ako ih ti u Beogradu ne nadjes, sta cemo tek mi ostali

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    daj da vidimo slike tih projekata

    jesi ti iz velike plane

  4. #4
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom

    Pozdrav svima,
    nisam iz Velike Plane nego iz Pozarevca, naveo sam komsiluk koji bi mi odgovarao...
    Plastican prsten je poslednja opcija. Ublazavanje šoka? Recimo da to moze da se uradi kao na Certini DS, mnogo bolje nego sa plastikom. Nekako mi ta plastika ne ide uz velike mehanizme tipa UT649x ili Cortebert 6xx seriju...
    Slike, evo da vidimo par:
    Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-pam1.jpgMetalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-pam3.jpgMetalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-pam5.jpg

    i jedan pilot homage

    Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-6.jpgMetalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-8.jpgMetalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-5.jpgMetalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina-20170918_164059_hdr.jpg

    Oba su UT mehanizmi za incablock-om...

    U svakom slucaju, resenje mog problema je da nadjem nekog kome mogu da posaljem materijal i crteze i da to isto kasnije podignem ili mi vrati postom. Mnogo je lakse raditi sa ljudima koje ne znas...
    Ovde, gde god da maknem, ja ih poznajem, i onda krecu izgovori.... Jednom baca strug - ne moze tako sitno. Drugi ima rok od 2 nedelje a u praksi je to puta 4. Treci je star pa ne vidi vise dobro...
    Itd itd itd...
    U kucistim obicno vec dolaze prstenovi za UT649x mehanizam, to nije problem.
    Problem je kad hoces Molniju360x, Cortebert, Omegu itd... A sve mi stoji po fiokama i ceka.
    Na kraju resih da pitam, da li neko ima konkretan predlog/preporuku za nekog majstora...

    Hvala svima na kometarima.
    Poslednja ispravka: Neša (6.10.2017. u 10:02)
    No42 likes this.

  5. #5
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Ako ti cena nije bitna, pogledaj ovako nesto. Napomena, obicno ti paljenje masine naplate koliko bi te sve zajedno kostalo kod majstora, a i za ovo ti treba komad materijala potpuno drugaciji nego za strug, ocigledno.
    Duić DOO | Lasersko rezanje metala

  6. #6
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Pozdrav, ima lasersko rezanje kod mene blizu u Kostolcu, odlicno rade i nisu skupi ali njihova obrada je samo rezanje plocastih materijala, tj limova do 10-12mm. Nema strugarske obrade koja je ovde neophodna, jer prsten ima nekoliko ispusta razlicitih precnika.
    No42 likes this.

  7. #7
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    djolemag
    Pozdrav opet
    Ako ti velike firme nisu problem, onda takvih ima koliko hoces - ali pitaj prvo, videces sta ce ti reci za "paljenje masina" i slicno, poraste cena veoma brzo. Ja bih se ipak raspitao kod lokalnih strugara, gravera, bravara i slicno.
    A, sad, rekao sam lako je sa firmama, evo jos jedne kod Beograda i ova radi vise manje sve sto se tice masinske obrade metala, bar po reklami ovi mogu i tenk naglodati i nastrugati:
    ALEDJO d.o.o. - Mašinska obrada Beograd

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Nisam znao da jos neko iz PO prati forum,pored nas dvojice-trojice.Lepe slike i lepi projekti,ako se setim ili saznam ko moze da ti pomogne,javicu ti u poruci,ali tebi samo neka velika firma moze pomoci.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  9. #9
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    Nenad Arandjelovic

    Nemoj biti sad toliki negativac, valjda ima kompetentnih i poštenih majstora zanata u užem krugu Beograda (firme će ga odrati). A ne mora ni to, ja bih opet otišao kod onog virtuoza mitomanije što mu strug baca u stranu, ipak je to strug - krug pomeren u levo je opet krug

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Metalostrugarska obrada po nacrtu, Bgd i okolina

    strug se moze popraviti
    ako se klizaci istusiraju,na poprecni suport da se smeni matica na vretenu,i lufta ce se izgubiti
    to se moze sve srediti pricam za obicni strug ne ZA CNC
    No42 likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •