Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 24 od ukupno 24
Like Tree6Likes

tema: Kućišta Komandirskih i Amfibija

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Kućišta Komandirskih i Amfibija

    Nisam probao. Zna li neko ko bi to mogao pouzdano da uradi? Da li je neko radio tako nešto ranije? Samo je crna boja problem, osnovna boja je i dalje u dobrom stanju kao i sve oznake. Pretpostavljam da neko "precizan" to može.

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    DrAgod, jesi li probao da pitaš časovničara za obično farbanje cifera? Koliko vidim, tebi je cifer oštećen samo u sredini, a pošto je crn, možda bi časovničar mogao da to pristojno uradi. Ako te zanima reparacija cifera, mislim da se ne isplati raditi je kod ovog tipa sata. Možda bi bilo najbolje rešenje da kupiš isti takav sa lošim kućištem ili mehanizmom.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #22
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kućišta Komandirskih i Amfibija

    Nažalost, nisam nikada nosio sat na farbanje, ali znam da je moguće prefarbati cifer. Viđao sam takve satove na pijacama i u oglasima, premda retko. Nadam se da među forumašima ima nekoga ko je to radio.

    Možda je bolje kupiti isti takav sa dobrim ciferom, pa ga prebaciti na postojeći sat. Nažalost, ne znam cene, ali ću pitati svog časovničara ovih dana, pa javljam.
    DrAgod likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #23
    Novi član Avatar korisnika moltolibero
    Član od
    15.2.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kućišta Komandirskih i Amfibija

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Nemoj ovo uzeti kao konačan odgovor ali ja nisam čuo da neko kod nas radi reparaciju brojčanika, čišćenje od patine ili tako nešto ok ali baš stručnu reparciju oštećenog brojčanika ne. Ako neko i radi mislim da to i nije jeftino i pitanje je koliko se isplati. Mislim da je mnogo povoljnije da malo obiđeš buvljake,domaće internet berze, kupiš jednu za delove koja je ima očuvan brojčanik i kazaljke i od dve napraviš jednu.
    U slučaju mog komandirskog odgovor nije od koristi. Radi se o satu ( ili brojčaniku) proizvedenom u samo 100 primeraka u povodu prve pobede KAMAZ kamiona na reliju Pariz- Dakar 1991. Dobili su ga na poklon učesnici projekta među kojima sam bio. Sat kao sat, precizan je i izdržljiv kao pravi Rus, ali mi posebnu vrednost ima zbog povoda i baš male serije. Stajao je poduže u kutiji i vremenom počeo da dobija braonkastu patinu. Zna li neko ozbiljno rešenje, buvljak ne pomaže! Kućišta Komandirskih i Amfibija-img_1801.jpg

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Kućišta Komandirskih i Amfibija

    Kolega je prethodno pominjao ciscenje brojcanika. Ja bih na tvom mestu obisao renomirane casovnicarske radnje mozda neko prihvati da proba. Kazem da proba, jer ishod nije zagarantovan. A zato renomiranu radnju da ako vec ne moze ocistiti barem ne nacini stetu. Inace potpuna restauracija koju koliko zasada znam rade u Rimu, neko je pomenuo Kijev ... Ali to je novac kao vise novih Amfibija.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •