Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 30
Like Tree31Likes

tema: Kako postati uspešan časovničar?

  1. #21
    Novi član
    Član od
    24.2.2012.
    Lokacija
    Borensberg, Sweden, Sweden
    Poruke
    3
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    Stefane ako se smije slikati unutar firme nabaci koju slikicu ili ako imaš koju sa wostepa
    Imam slike iz Wostepa u Svajcarsku i Svedsku ali su mi u mob, kad budem imao vremena bice upload. Ja sam iso tri godine u Svedsku. Godinu dana zidnih satove i pravljenje delova itd. Druga godina dzepni i rucni sa sedam razlicitih testova tokom cele godine. Treca godina Priprema za wostep i svedsku diplomu, za Wostep servis na tri razlicita calibar ETA2824, ETA955.112 i omega 1861 hronograf. Za Svedsku diplomu isto sem hronografa de se koristi ETA7751. Vreme dozvoljeno je 16 sata. Svih ovih mehanizma su manipulisani sa najmanje po 3 greske ali i vise.
    Wostep u Svajcarsku je vise za rucne satove i odlicna priprema za rad u bilo koju radionicu.

    Za moje radno mesto u Breitlingu, sta ima da se kaze. Sve ja vrh sto se tice masine i opreme.

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    a mozes li da nam kazes nesto o prijemnom ispitu? i koliko kosta ta obuka u praksi? znam da je 28 000chf obuka ali verovatno ima i dodatnih troskova pored smestaja i "skolarine"...

  3. #23
    Novi član
    Član od
    24.2.2012.
    Lokacija
    Borensberg, Sweden, Sweden
    Poruke
    3
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    a mozes li da nam kazes nesto o prijemnom ispitu? i koliko kosta ta obuka u praksi? znam da je 28 000chf obuka ali verovatno ima i dodatnih troskova pored smestaja i "skolarine"...
    Ja neznam koliko kosta skolarina u neuchatelu,ja sam zavrsio u borensberg (svedsku), tamo jedan veci deo ucestvuje drzava.Ali kostalo me sigurno negde oko 25000-30000 evra.

    Prijemni ispit je bio iz vise delova, prvo razgovor sa direktora skole, pa test iz matematike, posle smo dobili neke drvene plocice i male turpije. Pa smo pravili kao male stepenice u tim plocicama gde obe plocice treba da se spoje u jednu kad ih sastavis. Posle sam cuo da rezultat uopste nije interesantan nego gledaju kako radis rukama, sa alatom itd.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    hvala ti puno na prenesenom iskustvu, osecacu se slobodno da te pitam jos nesto ako me bude zanimalo

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Citat AleksaM kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovorima.Znaci Svajcarci ne daju stipendiju. Ne bi bio problem da platim skolovanje ,nego jel je to po tvojoj prici doskolavanje ili mozes otici i upisati bez ikakvog znanja? Nisam mislio o otvaranju radionice,hteo sam da pitam za rad od u nekoj firmi. Koje kvalifikacije poseduju ljudi koji rade npr u Breitling-u ili slicnoj firmi,plate i slicno.. Pozdrav
    i ja bih bio veoma zahvalan kad bi kolegi aleksi neko odgovorio na ovu poruku

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    pitao sam na WUS-u sta kazu na temu toga da li moze da se upise wostep bez ikakvog iskustva u porvaci satova i kazu da moze...

  7. #27
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Pogledati i ovu školu.

  8. #28
    Banned
    Član od
    10.2.2011.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Lično sam se uverio u sposobnost časovničara a mojih kolega u beogradu,jer isti ne poznaju osnove znanja precizne mehanike,a da ne govorim o proračunu zupčanika,hodu zupčanika,postavljanju nove osovine na mestu polomljene,ispravka spirale.menjanje rubisa,kao i obrazovanje po pitanju tehničkih izraza u časovničarskoj profesiji.Ja kao časovničar iz "malog mesta" još nisam čuo u mojoj praksi za izraz "navijač".Možda su švajcarci ubacili nov izraz u časovničarskoj terminologiji a da ja to ne znam.

    Urarski priručnik je knjiga informativnog karaktera i nimalo nije knjiga za učenje budućih časovničara.Savetujem te da dobro ovladaš programom za proračun i izradu zupčanika koji možeš skinuti sa interneta a isto tako i da ovladaš dobro znanjem fizike i matematike.Ja sam za diplomski imao da izradim anker na džepnom satu.Izvadi majstor anker i svi preostali delovi ostanu u satnom mehanizmu pa je na meni da izračunam hod zupčanika ankerada,odstojanje od osovine do kamena ankera.....Za početak uči kako se koji delovi na satovima zovu,tačnije njihova stručna imena,zupčanici,delovi....
    Poslednja ispravka: RUS (25.12.2013. u 12:42)
    esdy_11192 and somy like this.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    2.1.2018.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    10
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Pozdrav ima li neko iskustva sa kursom i obukom u AKADEMIJI OXFORD? Video sam kod njih na sajtu da imaju taj plan i program

  10. #30
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Kako postati uspešan časovničar?

    Moraš da ideš na praksu kod nekog časovničara određeni broj časova i dobiješ i knjige, koje treba da naučiš i onda ideš na ispit iz svega toga. Sve zavisi kakva te ekipa ispitivača zadesi. Nekad bude lako, a nekad i teško. Barem sam ja tako čuo. I ja sam hteo to da uplatim i odradim, ali nikako da nađem vremena. Ako si iz NS onda me cimni, pa možemo zajedno da odemo da se raspitamo, jer sam i ja zainteresovan. Na pp ću ti pustiti moj broj mobilnog.
    Omega rules !!!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Otvaranje časovničaske radnje
    By Misko81 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.4.2011., 8:08
  2. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26
  3. Pomoć - preporučite mi dobrog časovničara
    By Johny in forum Džepni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.11.2010., 15:24
  4. Kako su Švajcarci postali najveći časovničari?
    By Shmizla in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.6.2008., 20:55

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •