Strana 2 od 23 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 225
Like Tree217Likes

tema: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    lesa sajdzija mladenovac 064 112 75 96 pa kome je blizu. izuzetan majstor i povoljan.jedan od retkih pravih majstora koji mogu sve da poprave.
    backarelli likes this.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Ponovo pokrećem ovu temu uz dozvolu moderacije i administracije (vladas i Vladan Stevanović – hvala), a u daljem tekstu ću opisati servis u koji najčešće idem, premda ću u ostalim porukama izneti i svoja iskustva o ostalim časovničarima kod kojih sam nosio satove.

    Satove najčešće odnosim u servis Ranke Rodin, koji se nalazi u Akademskoj ulici u Zemunu, paralelno sa Glavnom ulicom, a odmah iza zgrade vazduhoplovstva. Lako ga je prepoznati po starom natpisu Darwil, kakav se, nažalost, sve ređe sreće.

    U servisu uvek zatičem ljubaznu vlasnicu, koja uglavnom menja baterije, bavi se kaiševima i narukvicama i dočekuje mušterije. Enterijer odaje utisak koji se može videti u starinskim časovničarskim radnjama – nekoliko starih natpisa, slike, a naravno, tu su i neizbežni satovi, među kojima bih izdvojio zidne. U vazduhu se oseća prepoznatljiv miris, karakterističan za radnje ovakvog tipa. U susednoj prostoriji, tj. radionici, sedi neumorni majstor Milovan. Njega ćete videti čim mušterija ostavi sat. Majstor Milovan izlazi, otvara sat, dijagnostikuje kvar i odmah saopštava cenu popravke, ili je, ukoliko je potrebno izvršiti još neke provere, uredno javlja telefonom pre intervencije. Ukoliko je popravka neisplativa, majstor to odmah i saopštava mušteriji, što je za svaku pohvalu. Njegova seda brada i to što se školovao za ovaj zanat pre oko četrdeset godina ulivaju odmah još više poverenja.

    Iako u ovaj servis najčešće nosim satove na čišćenje, majstor Milovan se odlično pokazao i pri ostalim intervencijama, pri čemu najpre mislim na one mehaničke prirode. Malo je kvarova koje on ne može da otkloni, izuzimajući nemogućnost nabavke dela ili izrade zamenskog. Prihvatio je mnoge satove od kojih su drugi časovničari digli ruke, ili ih naprosto ne servisiraju, a osim ručnih, popravlja i džepne i zidne satove.

    Pri preuzimanju sata, majstor Milovan će opisati šta je radio, a ukoliko mušteriju zanima i nešto više, vrlo rado će detaljno opisati vrstu kvara, način popravke ili objasniti nešto u vezi sa satnim mehanizmom. Kada mušterija preuzima sat, majstor obično kaže: „Nadam se da ćete biti zadovoljni“, premda mu je prvi deo rečenice u mom slučaju do sada bio sasvim nepotreban. Iz njegove radnje uvek sam izašao zadavoljan, a svaki sat koji je prošao kroz njegove ruke i dalje ponosno kucka.
    vladas, sonebg, jagos and 12 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Drugi servis koji svakako ne smem da zapostavim je radnja Dojčinović, tj. Kostić-Dojčinović, a nalazi se na Zelenom vencu, odmah preko puta stanice petnaestice. Iako na servisu piše Doxa, mladi majstor Aleksandar popravlja satove mnogih drugih proizvođača, a pri ulasku u radnju vidi se da je poslovan, stručan i da ima pozitivnu energiju. I on odmah postavlja dijagnozu kvara i navodi cenu, a pošto poseduje i mašine za poliranje kućišta i stakla, satovi posle kozmetičko-mehaničkog tretmana iz njegove radnje izlaze kao novi. Iako su njegove intervencije na polju mehanike za svaku pohvalu, ovde bih istakao i estetiku, za koju Aleksandar svakako ima smisla. Da ne bih mnogo govorio, evo dve slike satova koji su prošli kroz njegove ruke:

    http://www.svetsatova.com/forum/f121...html#post51872
    Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Da ne zaboravim, ukoliko je cifer nekog sata oštećen, preko ovog servisa se može poslati u inostranstvo i posle nekoliko meseci stiže u novom ruhu:

    Restauracija vintage satova

    Iako se za neke popravke čeka možda malo duže nego kod nekih drugih časovničara, pošto je radnja na veoma prometnom mestu, a majstor odličan, mislim da slike sasvim ajsno govore da se čekanje isplati.

    Konačno, oba servisa mi je preporučio naš drugar Sima Hrabri, a što se mojih utisaka tiče, apsolutno su pozitivni.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    ^ jos da dodam da Kostic za svaki sat koji servisira daje pisanu garanciju od godinu dana, sto svakako uliva dodatno poverenje.
    vladas, sonebg, anbeast and 5 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #15
    Član Avatar korisnika Martin
    Član od
    25.2.2009.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Već sam negde postavio temu u vezi end-linkova za Fortis Cosmonauts sat, pošto sam nabavio narukvicu ali su mi falili oni...

    Otišao sam u NS u t.c. ''Spens'' i preko ''B.P.M''-ove prodavnice, koja je ovlašćena za Fortis, naručim dva end-linka po broju narukvice i modela sata i oznaci na end-linkovima. Rekli su mi da se čeka između mesec i mesec i po dana... Zvali su me posle sedam meseci i rekli da su konačno stigli, iz Švajcarske valjda. Uzeo sam ih, poneo kući, i kada sam ih namontirao skontao sam da nemaju veze sa mojim satom, a koštali su ''samo'' 25 evra, i to od lima. Najviše me iznerviralo to što me serviser ubeđuje da su to ti end-linkovi, iako se uopšte fizički ne poklapaju kao ni po konturama. Pristao sam i na novo čekanje i na zamenu, ali njegova cetrala u Beogradu mu je rekla da je to original i da uzmem ako hoću a ako neću, ne mogu da mi pomognu...

    Totalni amateri i nikada više ne ulazim kod njih!!!
    DrAgod and Bluesky like this.

  6. #16
    Mlađi član Avatar korisnika boske
    Član od
    12.10.2011.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    320
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Imam potrebu da se nadovežem na Martinov komentar, a u vezi je sa Fortisom i BPM-om sa potpuno sličnim iskustvima ali sa njihovim servisom u Beogradu. Elem, ja sam morao da im objašnjavam da samo preko serijskog broja sata mogu da se nadju odgovarajući završni linkovi i da nije dovoljno samo znati model sata (kako su oni tvrdili) i to me je koštalo dva besmislena odlaska do servisa da bi se i oni uverili u to (a morao sam i da prekinem nasilni pokušaj majstora da uglavi neodgovarajuću i da pitam zašto mi grebe sat po nekom izdrndalom stolu bez podloge). Pošto ne podnosim nesuvisle odgovore i objašnjavanja, nakon 3 dana sam napisao mail direktno fortisu u kome sam pokušao da u što kraćim crtama objasnim neposlovnost, nezainteresovanost, nestručnost i bezobrazluk servisa u Beogradu.
    Uveren sam da je usledila reakcija u Švajcarskoj jer su me sutradan pozvali i kao učiniće mi tako što će skinuti narukvicu sa sata iz prodavnice, a i primetno su bili ljubazniji.
    Već sam čuo priče da su ljudi bili revoltirani sa Fortisovim servisima, ali ovakvo iskustvo stvarno nisam očekivao i mislim da bi im trebalo uskratiti zastupništvo.
    Martin, anbeast, VLADAN P and 3 others like this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Moje iskusustvo sa BPM-om se isto svodi na dugo čekanje i cenu. Trazili su mi oko 18000din za metalnu Sektorovu narukvicu uz avansno plaćanje i rok isporuke 90 dana. Bukvalno sam ispao iz radnje a ne izašao. Mislim da su izuzetno bezobrazni, blago rečeno. zato što sam našao na netu za 60$ ali pusti paypal pa nisam mogao da je kupim. To je bilo 2010 a izgleda da po ovim postovima nisu se ni sada promenili.
    Martin likes this.
    Niko ne staje samo na jednom......

  8. #18
    Član Avatar korisnika Martin
    Član od
    25.2.2009.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Sve je više ''menjača baterija'' koji sebe nazivaju servisom...
    bt321 likes this.

  9. #19
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Juče je na beogradskoj hronici bila reportaža o 1 časovničaru, samo sam usput bacio pogled, čini mi se da su baš rekli Kostić i navodno, ljudi donesu sat na popravku i zaborave na nj ! i on ih sve čuva, a ne "kao neki", šta god to značilo.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    9.5.2012.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Valjda postavljam pitanje na pravom mestu...
    Sutra mi stize Casio od Sense-a. Posto su morati da skracujem narukvicu, da li da nosim sat u njihov servis u Cumicevom (mozda mi skrate za dz ), ili negde drugde? Da ne bude da na jednom mestu kosta 1000, a na drugom 200 dinara. Otkud znam, pitam

Slične teme

  1. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  2. Citizen BK2490-52E, info i iskustva?
    By banedb in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 21:56
  3. Citizen AT0860-22E, mišljenja i iskustva?!
    By Djordje Tosic in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 6.8.2010., 15:48
  4. Baterije za satove - iskustva i favoriti
    By ivourar1 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 15:15
  5. molim kolege ako imaju iskustva sa ovim alatom da me informiraju
    By ivourar1 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.4.2010., 13:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •