Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree18Likes

tema: Da li praviti od babe devojku?

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Ja sam gledao dosta modifikovanih Seiko modela iz SKX serije, i zašto da ne, kao što reče Angel prilagodiš sat svom ukusu, npr. meni se skazaljke ne sviđaju na SKX007 i kad bih ga kupio rado bi ih promenio...

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    I sad, konkretno pitanje:
    Da li neko zna je li moguca precizna i kvalitetna stampa na brojcaniku (kao na upaljacima, hemijskama i sl., samo kvalitetnije) i, ako jeste, gde bi se to moglo odraditi?
    Postojao je negde klip mislim da se radilo o Belorus satovima gde prikazuju kako nanose farbu sprejom na brojčaniku. Mislio si na štampu poput slike druga Tita na brojčaniku? Mislim da to može laserski da se uradi.

  3. #13
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Wink Re: Da li praviti od babe devojku?

    @sima:verovatno je u pitanju tzv sito-štampa,tako da bi trebalo kontaktirati neku firmu(iz oglasa) koja se time bavi,ali bi im trebalo odneti nacrt dizajna(bar je tako u teoriji)
    E sad da li će hteti da rade par komada.....pitanje je .......kao i koliko će da košta takva kvalitetna sito-štampa

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Ja ne znam šta da dodam pošto je Sima sve rekao. Udahnuti novi život odbačenom satu, naučiti nešto novo, zabaviti se i pritom stvoriti nešto autentično, svoje... zašto da ne?! Ima zaista mnogo primera na netu gde su ljudi činili prava čuda od starih, već otpisanih satova.

    Ja već neko vreme jurim Hamilton mehanizme iz njihovih džepnih satova ne bih li sebi, nadam se uz malu asistenciju časovničara, napravio pilotski sat kakav želim. Projekat će se kad tad realizovati, samo da se dođe u posed jednog dobrog i ispravnog mehanizma.

    Recimo, jedan primer iz komšiluka koji je meni interesantan... Da li je čovek entuzijasta sa viškom mehanizama i delova ili časovničar zaista ne znam, akcenat je pre svega stavljen na sam mehanizam ali bih rekao da je suština ista a krajnji rezultat zaista zaslužuje svaku pohvalu.

    Krenulo se od ovoga...


    Da bi se završilo na ovome...






    Kompletan work log, što bi se reklo na engliš, možete videti OVDE.
    tolarbo likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    U međuvremenu sam našao jedno kraće uputstvo na istom forumu:
    "Mala kućna prerada" iliti "Šta njih dva imaju zajedničkog?"

    Čovek je napravio sat od delova iz oba nekadašnja bloka, a krajnji rezultat deluje simpatično. Upravo na to sam mislio kada sam postavio temu, mada je ovde krajnji rezultat nešto drugačiji, ali svejedno, veoma zanimljiv.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    @dragon, Nesa - upravo tako, sjajni primeri! Samo, ja bih jos vise voleo da sam "dizajniram" brojcanik...

    @angel, majstor98 - da, moracu da se raspitam malo podrobnije kod nekoga ko to radi, a ako neko vec zna ko to moze dobro da uradi, pls javite!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    @dragon, Nesa - upravo tako, sjajni primeri! Samo, ja bih jos vise voleo da sam "dizajniram" brojcanik...

    @angel, majstor98 - da, moracu da se raspitam malo podrobnije kod nekoga ko to radi, a ako neko vec zna ko to moze dobro da uradi, pls javite!
    Imam drugara koji mi je upravo odgovorio da bi to mogao da odradi. Pošto je reklamiranje zabranjeno, molim zainteresovane da mi pošalju PM, pa ću proslediti njegove podatke. Inače, drugar nije iz BG, već šalje robu, a dosad sam sa njim sarađivao i mogu reći da je izuzetno pošten i savestan.
    sima hrabri likes this.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Ziv bio, Neso, i svaka cast na ekspeditivnosti!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    A pa ovako je vec jasnije. Ovo je vec druga prica. Nisam razumeo na pocetku sta je Nesa u stvari zeleo. Dakle ovo je vec vrlo lep i inspirativan posao, a vidim da ovde ima pravih umetnika

  10. #20
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Da li praviti od babe devojku?

    Evo mali prilog za ovu temu, mada ne spada u kategoriju iz naslova. Vise pripada "popularnoj Franken" klasi, sto moze biti posebno interesantno za dijalog. Moj ugao posmatranja je neobjektivan, volim da primetim pozitivne strane pre onih drugih, pogotovo kad su u pitanju moje sopstvene petljancije. Sklonost prema satovima ispoljavamo na razne nacine: neko je samo ljubitelj, pravi kolekcionari su nesto dubiozniji, kome novac ne predstavlja problem - onda problema nema - tu su brendovi za vrtoglavicu, ljudi od struke to gledaju na svoj nacin... a onda se tu negde prosvercuje i nekolicina koja to vidi kao relativno pristupacan hobi. Imas nekoliko starih komada, ne diraj ih, greota ih je i navijati, nekoliko elektricnih - tavore u kutiji i bezveze trose baterije, nosis Seiko svaki dan, dosadi ti... i eto ga "kreativni" crv, budi se: "covece, uzmi nesto za male pare, poigraj se, mozda ti uspe... ako ne uspe, baci i cuti. Rezultat toga je "hteo bih da budem Fortis" sat, intimno je, na lice nabacuje blag osmeh, nije na prodaju, mehanicko je i rezultuje komsijskim komentarima tipa "covece, sto se zamlacujes, imas na pijaci nove za 20 evra". Meni se, doduse dogodi da pazarim neko djubre za 500 dinara (uz osecanje gadjenja), iskljucivo zbog krunice, skazaljki, drikera... Kupim, pa posle okajavam.

    Konkretan ucinak moje tvrdoglavosti:

    a) Miyota 8215, nov mehanizam, za oko 2500 dinara + ne znam cije celicno kuciste + cifer i kazaljke od nekog kineza, 41mm bez krunice = nesto kao fliegeruhr za moju dusu
    Da li praviti od babe devojku?-pilot1.jpgDa li praviti od babe devojku?-pilot2.jpgDa li praviti od babe devojku?-pilot3.jpg

    b) Slava, ispravna, precizna, kostala 200 dinara + kinesko (od gorepomenutog) bronzano kuciste = neobican militarac, robusan, 40mm bez krunice, ja zadovoljan, jedino sto nema luminaciju
    Da li praviti od babe devojku?-slava1.jpgDa li praviti od babe devojku?-slava2.jpgDa li praviti od babe devojku?-slava3.jpg

    c) Garderobni komad koji mi se iskreno dopao, kostao oko 5000 dinara, sve od celika, prava koza, 44mm bez krunice, korona na tockic klikce dok rotira, solidna luminacija, da je cifer manje "dizajniran", bio bi, pa... skoro pilotski sat. E sad, unutra je Ronda na struju, nije neka - 1 rubin, swiss parts (verovatno sklopljena na Tajvanu ili ko zna gde), tako da joj sleduje crveni karton, samo da nadjem mehaniku, dovoljno kvalitetnu a da postojece kazaljke pasuju (sto ce biti zahtevno, obicno su kazaljke sa quartza za tanje osovine). Sto bi rekli - projekat u pripremi.
    Da li praviti od babe devojku?-ea1.jpgDa li praviti od babe devojku?-ea2.jpgDa li praviti od babe devojku?-ea3.jpg

    Deviza kojom se ja branim kad padnem je "moj krov, moje merdevine, silazim kako ja hocu". To je za komentare koji ovakvu "delatnost" definisu kao glupiranje. Naglasavam, opet da ovakvi "komadi" nisu za prodaju, poklon, bankete u skupstini, mladje od 18... Iskljucivo licna stvar. (izvinjavam se, slikano je iz ruke)
    Da li praviti od babe devojku?-zajedno.jpg
    sima hrabri and VLADAN P like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •