Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree6Likes

tema: Custom made Panerai homage...

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Question Custom made Panerai homage...

    Pozdrav svima...

    Hteo bih da sklopim sebi Panerai homage, ali imam nekoliko ideja, trebali bi mi saveti.

    Da bi sve bilo najjednostavnije i plug and play, mislio sam da kupim ETA6497, kućište, dial i kazaljke sa superlume od Getat, a meni ostaje samo da sve to sklopim.

    Kućište - tražio bih safirni kristal bez kupole umesto ponuđenog plexiglass

    Dial - samo bez natpisa

    Kazaljke - srebrne

    Mehanizam - ETA6497 / ST3600 / 6302

    Kako bi to bio sat koji bi se nosio samo povremeno, zbog uštede u obzir dolazi i Seagull ST3600, mada oni dolaze nepodmazani i trebalo bi ih odmah servisirati, što opet neće svako da radi.
    Treća opcija je da se uzme Molnija 6302 koja košta kao ST3600, ali bi trebalo da je znatno bolji mehanizam. Na nju dial pasuje, iako je prečnik za 0.8mm manji od 6407, ali kazaljke su problematične jer ETA i Seagull imaju osovine 200 i 115, dok 6302 ima 90 i 190, za sekundaru još nisam proverio, ali trebalo bi da je ista.

    ***

    - Postoji li neko relativno jednostavno rešenje da se ETA kazaljke prilagode 6302 osovini?
    - Je li ST3600 zaista loš kako kaže urbana legenda ili je to malo preuveličano jer dolazi iz Kine?

    Otvoren sam za predloge i sugestije, pa budite slobodni da iznesete svoje ideje...
    Poslednja ispravka: alfaholic (3.1.2017. u 12:28)

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Sličan projekat i sam namjeravam uraditi. Još uvijek je u sferi prikupljanja informacija radi kupovine potrebnog materijala.
    Nabavio sam staru, ali sa kao novim mehanizmom, molniju; pa ćemo vidjeti dokle ću stići.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4366
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Izbaci ST3600 iz opcije, i nemoj uzimati kućište sa providnim poklopcem. (see-through caseback)



  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Poodavno sam registriran ovdje, ne znam jesam li i slova ostavio napisana, vjerojatno je i predstavljanje zaboravljeno. Nešto razmišljam da sve uradim ujedno, narodski kazano: Jednim metkom tri zeca. U satovima uzivam od djetinjstva, dva sata i danas povremeno koristim, a prvi put sam ih navio u 2-3. razredu osnovne škole; a to je bilo baš davno.
    Po vokaciji nemam nikakve veze sa satovima; ali me satovi neodoljivo privlače, tako da mi je žao što nisam po vokaciji sajdžija-urar-sahačija, kako god nazvali to zanimanje.
    Konverzija molnije je urađena fenomenalno, zaista izaziva divljenje u svakom pogledu. Naravno da kod drugih stvara pobudu da se pitamo bi li ovakvo nešto mogli i sami uraditi.
    Trebalo je godina i godina da skupim hrabrosti da odlučim nešto na tom planu učiniti. Tako sam odlučio pokušati nešto, radije bih kazao sastaviti nego napraviti; neko "čudo" sa mehanizmom molnije (čak sam i kupio jedan sat sa sekundaricom na broju 9) i kućištem kakvo se nađe.
    Ponavljam, da sam laik, ali eto imam pomalo vješte ruke i vjerujem da bih mogao projekat započeti i privesti kraju. Međutim, mislim da će se pojaviti po koja nedoumica, a onda ko zna...
    Već prije početka vidim gdje će se pojaviti problemi: prilagođavanje i učvršćivanje mehanizma u kućištu, dužina osovine ključa se mora isto tako prilagoditi (problem je narezivanje navoja - gdje to uraditi); nekako će se dial naći od parnisa pa ga "ugajguliti".
    Sve ovo je za amatera atomska fizika; ali se nadam da će biti svjetla na kraju tunela.
    Sugestija, mišljenje, savjet od kud god da dođu biće dobrodošla a ja zahvalan do besvijesti.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Ankebut voleo bih pomoći ali znam manje od tebe kada su u pitanju omaž satovi sa Molnijom. Uvek mi je to bilo interesantno ali koliko sam čitao ima tu začkoljica nije kao kod Unitasa.
    Mislim da bi dosta odgovora mogao naći na ovom forumu Login • HomageForum.com ali treba se registrovati da bi se pristupilo sadržaju forumu.

    PS- Ako nije problem obaveštavaj nas kako ide realizacija, što detaljnije to bolje. Meni bi bilo interesantno pročitati a verujem da nisam jedini.
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.2.2017. u 17:46)
    Petar012 likes this.

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ankebut voleo bih pomoći ali znam manje od tebe kada su u pitanju omaž satovi sa Molnijom. Uvek mi je to bilo interesantno ali koliko sam čitao ima tu začkoljica nije kao kod Unitasa.
    Mislim da bi dosta odgovora mogao naći na ovom forumu Login • HomageForum.com ali treba se registrovati da bi se pristupilo sadržaju forumu.

    PS- Ako nije problem obaveštavaj nas kako ide realizacija, što detaljnije to bolje. Meni bi bilo interesantno pročitati a verujem da nisam jedini.
    Hvala u svakom slučaju. Idemo dalje

    Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Naravno da ću detalje iznijeti ovdje i postavljati slike. Kojom dinamikom će projekat ići vidjećemo, ali ću svakako ovdje ostavljati informacije.

    Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Ankebut ima na eBayu Molnija ključ sa navojem dugačkim, namenjeno da se odseče višak navoja.

    I ja hoću ovo da uradim jer imam neke džepne koje mi se vuku po fiokama. Sad ne mogu ni da istražujem ali od leta ću se baciti. Možda mi do tad neko i olakša posao :-)

    RN3 Pro via TT

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Vidio sam negdje na nekoj ruskoj stranici ključ sa cijelom osovinom u navoju, pa cu vjerojatno to i kupiti. Druga je varijanta narezivanje originalnog ključa, no o tom po tom. Od braće Kineza ću uzeti kućište i nadam se da ću uspjeti osmisliti holder movementa i dati ga tokariti. Dial odgovara od parnisa. Kazaljke moraju ići od molnije, koje kazaljke vidjećemo.
    Ima ovdje sijaset bitnih sitnica, ta ručni je sat, nije sat na Begovoj kuli, haha; a amater se drznuo da nešto uradi.

    Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
    Uros GT likes this.

  10. #10
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Custom made Panerai homage...

    Нешто овако
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	2 008.jpg
Viđeno:	367
Veličina:	247,2 KB
ID:	129063Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	2 016.jpg
Viđeno:	377
Veličina:	291,5 KB
ID:	129064

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •