Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By Branislav Hačko

tema: Certina- problem s ciferom

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Certina- problem s ciferom

    Imam kvarcnu certinu. , staru sad već oko 15 god. Ima problem jer kazaljke zapinju za.....??? pa vidi se nešto na ciferu kao neka naslaga isl. Uglavnom mehanizam je dobar, urar pregledao ali onda počne raditi i zapne na uvijek istom mjestu. Urar kaže da bi trebalo promjeniti cifer tj naručiti iz tvornice novi za taj tip ( ako se uopće još proizvodi jer ga ne mogu naći u njihovom katalogu na internetu, prema serijskom broju). A meni žao, satić dobar, lagan, kvarcno staklo WR 30 m ( i tu je bila greška jer sam se tuširao s njim).Iima li neki drugi način ( poliranje ili slično) da se to riješi.
    Unaprijed zahvalan na odgovoru.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Možeš li da fotografišeš cifer, ali tako da prethodno skineš staklo? Ovako napamet je teško odgovoriti, ali ako to kaže neko ko se bavi satovima, deluje da je naručivanje jedina mogućnost. Ne znam koliko časovničara imaš u svom gradu, ali bilo bi korisno pitati još nekog časovničara.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Ne želim sam to čačkati ali se vidi i kroz staklo. Obično zapne sekndara negdje između 5 i 15 minutne oznake. Uslikao sam , samo da proučim kako se šalju slike. Ima jedan urar u mome grdu (Rijeka)koji je i član foruma portal satova hr, hvale ga na forumu pa ću definitivmo do njega za servis redovni od 7750, ali moram imati zamjenski sat jer sam bez sata ko bez gaća...

  4. #4
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Ne mogu ( ne ide mi iako sam čitao upute) postaviti slike s telefona, sačekaću da doďem do računala. Možete li mi dati osnovne informacije o mehanizmu /satu na osnovu opisa sata .Sat je poklon od supruge pa nisam tada ništa puno istraživao a u međuvremenu je nošen i nošen i nošen...
    Certina quarz, promjer kućišta 38mm, promjer od luga do luga 42 mm, vanjska širina luga 22 mm a unutarnja 12 mm. Na ciferu brojčane oznake samo na 12 i 6 h .Ispod 12h stoji certina 1888 a ispod 6h stoji 50m 165 ft Swis made Od komplikacija samo datum na 3h.
    Poleđima: stainles stil 316L, saphyre cristal, waterresistant 50m . U sredini logo: CERTINA swis time maker 1888 I (serijski?) broj 260.1154.44
    Cjenio bih svaku informaciju.Puno hvala unaprijed

  5. #5
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Certina- problem s ciferom-certina3.jpgCertina- problem s ciferom-certina4.jpgCertina- problem s ciferom-certina-1.jpgCertina- problem s ciferom-certina2.jpg

    Evo uspio sam staviti slike preko svog laptopa. Napominjem da je narukvica promjenjena jer je originalna pukla. (To je kad uređujete stan sa satom na ruci).
    Poslednja ispravka: VLADAN P (29.1.2021. u 13:54)

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Ovako prema slici deluje da ti je vlaga prodrla u sat, a ona uništava cifer. Mislim da ćeš morati da ga menjaš. Za svaki slučaj, pitaj i drugog časovničara, ali mislim da je ovaj prvi tačno rekao.
    Milos G. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Ok.Puno hvala. Postupiću tako. Jedino ne znam dal se isplati al eto....

  8. #8
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Certina- problem s ciferom

    Restauracija ciferplata je oko 60 eura i ceka se mesec i po dana
    bokanegra likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •