Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree19Likes
  • 4 Post By ckvrlj
  • 6 Post By HADzI DALIBOR
  • 5 Post By 23jewels
  • 4 Post By skydrummer

tema: Amfibija - kondenz

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Amfibija - kondenz

    Zbog problema sa serverom dana 29.08.2013. kopiramo one postove i teme članova koji su zbog toga izgubljeni u bazi.

    Temu sa naslovom
    Amfibija - kondenz je izvorno započeo član KRSTIN:

    krstin:
    Bio sam u prilicno hladnoj vodi sa amfibijom i posle odmah uleteo u toplu. Kasnije vidim uhvatio se kondenz na staklu, malo se pojavi, pa nestane. Pritom je i pocela nenormalno da radi, uzasno zuri, pretpostavljam slepila se spirala. Znam da takva promena temperature nije bila pametan potez... Ali da li je normalno da se ovo desi? Sat je skoro nov, krunica je bila zavrnuta kako treba. Da li je problem u dihtunzima, ili je to sto se desilo normalno za promenu temperature od 20ak stepeni?

    Amfibija - kondenz-amfibija-kondenz-krstin-1.jpg

    Neša:
    Mislim da ćeš morati odmah kod časovničara. Otvori sat i pogledaj ima li nekih promena, da li možda ima vode na poklopcu i slično. Ovo je bitno kako bi časovničaru opisao sve detalje. Srećom sutra je radni dan, pa ćeš moći da ga odmah odneseš.

    Dodato naknadno:

    Pogledaj i ovu temu: Zamagljeno staklo

    RUS.:
    Da je normalno, nije, ali opet ne bi trebalo da se desi tek tak na novom satu.

    Slazem se sa Nesom, da ga sto pre odneses do casovnicara.

    VLADAN P:
    Zeznuta je ta nagla promena temperature.
    Verovatno se ništa ne be desilo da je nisi izložio tom temperaturnom šoku.
    Ovako jedino ostaje ovo što Neša reče.

    somy:
    Nebi trebalo da se to desi ,ali su verovatno dihtunzi zeznuli stvar ili ti nije bila dobro krunica navijena pa je voda usla,a zato izuri jer se spirala slepila....

    krstin:
    Nista, hvala na savetima, sutra pravac do Simovica. Odvrnuo sam krunicu i ubacio ga u pirinac. Dobro je pa nije popustio u moru Inace sam imao maler i sa Seikom nedavno, pukla mi iglica, dobro pa sam ga nasao. Krenulo me

    Serb:
    Ma cuti dobro je dok ti se ne desi nesto kao meni , da kondenzuje na dnu reke

    komsa:
    ......svaki drugi dan idem rekreativno na plivanje i posle plivanja uvek se tuširam vrućom vodom ne razmišljajuci da mi je sat na ruci.........tako je to vec godinama sa Casio-m,Monster-om i sada sa SKX007 medjutim ni jedan od pomenutih satova nikada se nije zamaglio pri takvim promenama temperature pa stoga mislim da kod tvoje amfibije nesto nije u redu..........

    krstin:
    I to sto kazes A evo i sta se dogodi kad se spoje losa iglica i glup dizajn zadnjeg linka na narukvici...

    Amfibija - kondenz-amfibija-kondenz-krstin-2.jpg

    RUS.:Ne zelim da lajkujem fotku, strasno. Jedina dobra stvar je sto nisi izgubio sat.
    End linkovi su im katastrofalni, njima i Orientu. Nesto na cemu bi trebali da porade.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Zbog problema sa serverom dana 29.08.2013. kopiramo one postove članova koji su zbog toga izgubljeni u bazi.

    jagodanbg
    :
    Da da, ja sam na mom Mako-u menjao iglice posle godinu dana. Kad sam bio kod casovnicara rekao mi je da je sat mnogo tezak a iglice tanke, probao je da mi ubaci siru (deblju, kako vec) iglicu ali ne moze da prodje kroz rupu na poslednjem linku narukvice. Razmisljam da uzmem gumenu narukvicu i onda da stavim deblju iglicu, sto je sigurno sigurno!

    skydrummer:
    Šta se desilo sa iglicom? Da li si zakačio narukvicu za nešto pa je iglica pukla?
    Napiši kada se vratiš od Simovića šta je rekao otkud kondenzat u satu tj. šta je uzrok.

    krstin:
    Ista situacija, isprobao deblju i nece. Hteo da promenim iglice pred put i nisam stigao A imam debele seiko iglice za gumeni kais, ali bas mi se nosio na metalu.

    jagodanbg:
    Originally Posted by skydrummer
    Šta se desilo sa iglicom? Da li si zakačio narukvicu za nešto pa je iglica pukla?

    Ja nisam, od nosenja se "razglavile".

    skydrummer:
    Hvala jagodanbg, mada pitao sam Krstina , nisam ni video tvoju poruku kada sam kucao svoju.

    Inače sve su ovo razlozi zašto, recimo na moru , treba nositi sat na Nato kaišu, naravno ukoliko ušice to dozvoljavaju.

    krstin:
    Javljam sta je bilo. A za Seiko, bio je nagli pokret ruke, mislim da sat nisam direktno udario. Sigurno je bila naceta i samo je popustila na tom delu gde je prihvata zadnji link.

    tolarbo:
    @Krstin zao mi je sto ti se to dogodilo, i to dva peha. Sto se tice iglice i linkova za narukvicu, to je sramota za proizvodjaca! Nema opravdanja. A sto se Amfibije, sigurno negde ne dihtuje dobro, ali ne sumljam da ce Simovic sa uzivanjem to sa uzivanjem da sredi.
    @sky na moru je najbolje nositi sat na gumenoj narukvici, odnosno kaucuhu..

    HADzI DALIBOR:
    Heh,mora se na nečemu štediti!
    Što se tiče gume i nato,bolja je guma za more ali je nato sigurniji jer,ako ode 1 iglica,sat će se držati na drugoj.
    Skoro sam čitao na WUS-u doživljaj vlasnika Suba: gledao je kako mu sat spada sa ruke(čini mi se zbog udarca) i tone u mašala duboko jezero! Da se naježiš!

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Da javim sta je bilo. Pustila je vodu, gde i zasto je pitanje. Osusice je i dobre su sanse da ce sve biti ok. A moze i da negde zardja, onda zamena mehanizma. Ruska preciznost...

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Zato volimo ruse. Uzbudljivi su jer nikad ne znaš šta da očekuješ.
    Diver koji pušta vodu...
    Definitivno moram i ja da uzmem jednu amfibiju.
    23jewels, DrAgod, krstin and 1 others like this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Dešava se i boljima.
    RUS, VLADAN P, DrAgod and 3 others like this.

  6. #6
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Hm ima par metoda da se utvrdi Gde. Je suplja doticna Anfibija Ali pitanje je dali majstor oce da ih pravi

  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Ovako na nevidjeno, smeo bih da se kladim da je pustila na poklopcu.
    U svakom slucaju ako saznas gde je, napisi zbog nas koji imamo amfibije, kako bi mogli da obratimo paznju na to.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    I ja tipujem na poklopac, kad je skinut onaj prsten koji ga drzi, nije bas najbolje obradjen, onako viri jedna tanka nit metala

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    ma, sta ce da mu fali, tu gde je pustio vodu, ispustice vlagu i nastaviti da radi...
    vladas, skydrummer, krstin and 2 others like this.

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Amfibija - kondenz

    Tako je 23, to je ruska verzija helijumskog ventila ili bolje H2O ventila.
    vladas, krstin, Zagor and 1 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •