Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 110
Like Tree36Likes

tema: Časovničarski alati za amatere i profesionalce

  1. #51
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    Dok traje izrada masine za stampanje cifrara (zapravo klasicna tampon masina ali mnogo manjih dimenzija i pre svega dizajnirana samo za stapmanje/restauraciju cifrara),da ne bih dosadjivao majstoru ne najavljenim posetama,a postalo je ocigledno da je covek vec poceo da ludi od mene i mojih zahteva,latio sam se drugog posla.Naime,kako sam polako poceo da zatvaram krug alata primetio sam da jedne jako bitne stvarcice nam.A to je masinca odnosno presa za zatvaranje poklopca i postavljanje mineralnih i armiranih pleksigles stakla.Nakon duge pretrage,ili sam nalazio na profesionalne ili na amaterske masinice koje su mi izgledala da kazem neadekvatno.Zato sam odlucio da je napravim.Trenutno je u fazi izrade kalup koji ce posluziti za formiranje u silikonskom pesku i na kraju za izlivanje od celika.Napravicu par slicica do sad postignutog samo da se osusi polijester...

    Dan555,to je upravo sto ja pravim,samo nije sa sistemom poluge vec navoja.Ona sluzi za postavljanje stakala mineralnih i pleksiglas sa unutrasnjim metalnim prstenom ali i zatvaranje onih kucista koja se zatvaraju poklopcem pod pritiskom.Naravno modle nisu iste,za stakla se koriste silikonske a za poklopce aluminijumske,mada mogu i silikonske da ne bi doslo do ostecenja,ali ako se radi pazljivo,nema brige.Imas na Ebay-u da ih kupis zasebno ili zajedno za masinom kao u ovom slucaju...

    Evo par slicica (POGLEDATI POST ISPOD),izrada se odivja u kotlarnici,pa enterijer cine zalihe ogreva za koji sam nasao drugu namenu.. Inace,nemoj da vas zavarava trenutni izgled,kada se uklopi sa ostatkom delova,nece podsecati na ono na sta mog mladjanog burazera podseca...
    Poslednja ispravka: RUS (24.7.2014. u 16:12)
    VLADAN P and skydrummer like this.

  2. #52
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Citat Dulan_88 kaže: Pregled poruke
    Prilog 94341Prilog 94342Prilog 94343

    Evo par slicica,izrada se odivja u kotlarnici,pa enterijer cine zalihe ogreva za koji sam nasao drugu namenu.. Inace,nemoj da vas zavarava trenutni izgled,kada se uklopi sa ostatkom delova,nece podsecati na ono na sta mog mladjanog burazera podseca...
    Ja hteo da vidim ali neide....

  3. #53
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Cekamo moderatora da ih odobri jer sam zadocnio o roku od 10 min za koliko mogu da se izvrse izmene...Bice tu uskoro...

  4. #54
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Časovničarski alati za amatere i profesionalce

    Postavi sliku ponovo. Ne vidi se prva.

  5. #55
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Časovničarski alati za amatere i profesionalce

    Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0121.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0122.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0124.jpg

    Postavio sam sve tri od ponovo.Prethodne mogu da se obrisu...
    Shmizla, VLADAN P and 83stojan like this.

  6. #56
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Časovničarski alati za amatere i profesionalce

    Radovi polako napreduju.. Sada jos samo da se bez posledica dokopam novog unihopa i premazem polijesterom...
    Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0125.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0128.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_0128.jpg
Viđeno:	473
Veličina:	331,4 KB
ID:	94418
    Priložene slike Priložene slike Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dsc_0127.jpg  
    VLADAN P likes this.

  7. #57
    Novi član
    Član od
    23.3.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Zdravo svim posetiocima foruma.
    U potrazi sam za profeionalnim casovnicarskim alatom( koriscenim). Potrebna mi je elmina masina za ciscenje sa 3 ili 4 kadice i witchi instrumet za kontorlisanje mehanickih i kvarcnih satova.
    Ako neko moze pomoc ,dat predlog unapred hvala. :-)
    Pozdrav od Elisa

  8. #58
    Novi član
    Član od
    6.9.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Zdravo svim forumasima.
    Sto se tice kvaliteta alata za casovnicare a i precizne mehanicare jedan od najcenjenijih je od firme Bergeon - Belcer. Nema profesionalnog casovnicara koji nezna za ovu firmu a siguran sam da vecina njih koristi taj alat.

  9. #59
    Novi član
    Član od
    23.3.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Citat aleksa11 kaže: Pregled poruke
    Zdravo svim forumasima.
    Sto se tice kvaliteta alata za casovnicare a i precizne mehanicare jedan od najcenjenijih je od firme Bergeon - Belcer. Nema profesionalnog casovnicara koji nezna za ovu firmu a siguran sam da vecina njih koristi taj alat.
    Da upravo tako Bergion je vrhunska marka za casovnicare ( urare - sahadzije) koji se bave profesionalno svojom atrukom :-)
    Tonchi likes this.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Alat za casovnicare amatere (DIY ljubitelje)

    Uključio bih se malo u raspravu o urarskim alatu. U stvari htio bih pomoći mladim zaljubljenicima u urarstvo. Prvi savjet je ne kupujte jeftini alat. Ma koliko ga malo platili, on u stvari još manje vredi. Po onoj staroj nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino, odlučite se za skuplji alat, paleta Bergeon, swiss, i imati će te zasigurno alat za cijeli život, alat sa kojim će te moći sve uraditi, alat koji kada vam dosadi možete dobro brodati i ...
    Drugi savjet je: nemojte se zavaravati da vam za popravak sata, pogotovo više servisiranja različitih vrsta satova treba malo alata. Osobno imam više od 400 kom alata, i uvjek mi nešto fali. Treba vam brdo šerafcigera, pinceta, različitih kliješta, nekoliko čekića, desetci povećala, hrpa turpija, nekoliko alata za otvaranje zadnjih poklopaca, nekoliko "pauka" za izmjenu stakala, preše za zatvaranje, posuda za čišćenje ultrazvukom, uređaj za demagnetizaciju, svakako mali tokarski stroj, boreri, nareznice, i tu ću stati da vas dalje ne umaram. Evo nešto od mog osnovnog alata sa kojim možete otvoriti sat, promjeniti staklo, ključ i navojnu krunicu, štiftove narukvice


    Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4622.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4627.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4628.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4629.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4637.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4626.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4635.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4631.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4636.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN4635.jpg
Viđeno:	706
Veličina:	209,6 KB
ID:	101024Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4633.jpg


    Treći savjet: dok ne nađete pravi ključ za otvaranje satova 80% satova možete otvoriti pomičnom mjerkom ili običnom gumenom lopticom ili naprimjer ključ izradite sami


    Časovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4638.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4639.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4640.jpgČasovničarski alati za amatere i profesionalce-dscn4641.jpg
    VLADAN P, 83stojan, KureNS and 1 others like this.

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Casovnicarski alat za amatere
    By patek in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 2.12.2010., 1:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •