Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree6Likes

tema: Seiko u Srbiji

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika V&T Admiral
    Član od
    30.11.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko u Srbiji

    Najveća ponuda Seiko satova je u Vitanovu i u Sense shopu. Našao sam na još nekom mestu ali slabija ponuda...
    Postoji razlika u cenama u Vitanovu i u Sense, za dosta modela.
    U čemu je razlika i zbog čega nekada i vidna razlika u ceni? Na primer najobičniji modeli Seika 5 u Senseu su 9.900 a u Vitanovu od 10.925din. Kod skupljih modela ta razlika se povećava?

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Satovi su isti, razlika je sto ce onaj u sensu da proda 100satova i da mu istane neka para od marze, a onaj u Vitanovu ce da proda za to vreme 20komada i da mu ostanu iste pare kao onome u Sensu. A ovaca za sisanje uvek ima, al dobro nisu to ovce vec nisu ljudi obavesteni. A Sense nema prodavnicu samo online prodaju pa su troskovi manji..
    Poslednja ispravka: bezbi (1.1.2014. u 20:14)

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    ^Mala ispravka: Sense ima svoju prodavnicu u Knez Mihajlovoj ulici. Koliko se secam tamo drze samo Casio satove a ostale donesu po porudzbini. Osim toga imaju i maloprodaju kod nekih casovnicara.
    vladas likes this.

  4. #4
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Vitanov je ovlasceni uvoznik za Seiko, a Sense ima neke svoje kanale... Otuda i glavni razlog za razliku u ceni.
    vladas, VLADAN P and Misic M. like this.

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika V&T Admiral
    Član od
    30.11.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    Vitanov je ovlasceni uvoznik za Seiko, a Sense ima neke svoje kanale... Otuda i glavni razlog za razliku u ceni.
    Pa otprilike to sam i predpostavio, nisam bio siguran ali činilo mi se da je to priča kao npr. kod automobila. Servisirati Golfa u ovlašćenom servisu i servisirati ga kod nekog proverenog majstora, cenovno je velika razlika a rad i kvalitet isti.
    Opet šta tim kanalima stiže, a Kinezi svašta rade, ne znam tj. da li postoji neka razlika...
    Sense ima dve radnje u BG i jednu u NS, ove u BG nisu ekskluziva, daje 2 godine garancije, imaju još i Casio, Citizen, Certina...

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Sense ima radnje to je tacno,ali da li se u tim radnjama drze Seikovi satovi i ako ne, da li se kuca racun prilikom kupovine kada se ti satovi dopreme u tu radnju?

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Rekao mi je prodavac u knezu da trenutno nemaju izlozbeni prostor za Seiko satove ali da se oni mogu doneti u radnju po dogovoru , logicno je da daju racun i garanciju kada ti njima das novac.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Stojane ,upravo me to zanimalo, licno iskustvo. Casio radnja nema ne jedan Seikov sat u izlogu, vec ih moze "doneti po dogovoru", pa me je zato zanimalo da li izdaju racune i garanciju ili samo dobijes garanciju na sat.
    Poslednja ispravka: bezbi (1.1.2014. u 23:41)

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika V&T Admiral
    Član od
    30.11.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko u Srbiji

    Dobija se samo garancija na sat, datum prodaje, model, serijski broj i slično. Imaju svoj servis u kojem ostvaruješ garanciju. Račun ne izdaju, pod raznim izgovorima, što je meni jako čudno i nejasno, kazne za to su prilično velike... i između ostalih pitanja zato i ova tema i pitanje Seiko u Srbiji. Garancija je 2 godine, verovatno uz nadu da u međuvremenu ne likvidiraju firmu...
    Da li ovo ne izdavanje računa nešto nekom govori i kako postupati dalje nakon kupovine, koja su prava kupca...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Kao sto sam i predpostavio!
    Ne znam u ostalim radnjama, ali casio radnja ne drzi Seikove satove samim tim ne moze izdati racun. Za nas kupce to nije toliko bitno, jer znam da ce mi ta firma priznati garanciju i bez racuna, a sto se tice firme- ne verujem da ce se tako lako ugasiti ipak su oni glavni prodavci ovih Japanaca u Srbiji i verujem da drze 70% trzista zahvaljujuci ovim cenama. E sad da se vratim u temu da ne idem dalje u off, vodilo se pitanje zasto je tolika razlika u ceni, pa evo i odgovora. To nije zbog razlicitih prodajnih kanala, uostalom ako je Vitanov ovlasceni uvoznik to bi znacilo da oni imaju sat "iz prve ruke" pa bi trebalo biti jeftiniji. Moje misljenje je da Sense uzima manje marze za satove, i da su im troskovi prodaje manji, jer nije isto kad imas prodavnicu koja drzi i prodaje satove i kad imas nekog ko uvozi satove i prodaje preko interneta prilikom cega zaobilazi mnoge drzavne zaje**ncije.

    Veruj mi druze, poslovanje Sensea se zasniva na reputaciji i poverenju, pre ce ti oni izaci u susret ako ti se nesto desi sa satom, nego neka druga firma.
    Poslednja ispravka: RUS (2.1.2014. u 9:57)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •