Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree12Likes

tema: Casio Edifice - ?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.10.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Lightbulb Casio Edifice - ?

    Pozdrav svima, evo vec nekoliko dana citam ovaj forum i upoznajem se sa satovima (forum je jako dobar, toliko se informacija moze saznati na jednom mestu sve cestitke ) Sto se tice sata kupio bio neki casio edifice najvise zbog kvaliteta (tata mi ima digitalni casio illuminator koji je stariji od mene za koju godinu i ne fali mu nista ) sto se tice budzeta on je oko 13k najvise ali bi hteo proci sto jeftinije ako je to moguce. Jedini uslovi su da ima hronograf,datum i da bude otporan na udarce i vodu ofc. Ali za to imam neku predstavu sta i kako, nego prvo moram naci gde su edifice satovi najjeftiniji i onda izabrati model.

    Vecina kupuje preko stranih sajtova ali ja ne vidim bitnu razliku u ceni ako bi porucivao preko interneta kada se dodaju carina i pdv. Sto se tice ovih srpskih online prodavnica po mom misljenju su bas nabijene cene.
    Jedino sam naisao na ovu stranicu na fb koja ima kao neke original casio satove
    https://www.facebook.com/media/set/?...4644959&type=3
    i ovu online prodavnicu
    MiniMarket.rs - online prodavnica - grupna kupovina - popusti - snizenja - akcije - Srbija - Beograd
    koja ima povoljnu ponudu casio satova
    Pa me zanima da li je neko kupovao od njih i kakva su iskustva.I ako ima da ponudi neki sat od drugih proizvodjaca neka slobodno ostavi detalje

  2. #2
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1480
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Ovaj na facebook stranici nema original vec ogirinal satove.
    Ti Casio modeli su mozda original, ali svi ostali satovi su kopije...
    marke likes this.
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Edifice nije previse otporan na udarce. Naravno da ce izdrzati prilicno, ali nije kao G-shock, ako ti je zastita od udaraca presudna uzmi njih.

    Sto se tice cena i prodavnica, fb se nezvanicno izbegava u sirokom luku, zato sto su to u globalu replike dobijene direktno iz Hyang-Don-Sola. Idi sa proverenim prodavnicama ako ti je vec bitan kvalitet, kao sto je i meni. Dacu preporuku prodavnici Sense ( Sense watch webshop - prodaja satova - casio satovi - seiko satovi - citizen satovi - swatch satovi - beograd, srbija ). Cene su sasvim umerene imajuci u vidu da su satovi provereno original i da dobijas garanciju. Uostalom, najjeftinije sto u Srbiji mozes da prodjes bez narucivanja od preko, a da imas 100 % original sat. Ponuda je ogromna, salju na kucnu adresu, ljubazni su, mozes da se dogovoris sve lepo, a postarinu za preko 4.000 narudzbine ne naplacuju. Uostalom, imas link, idi i pogledaj, naci ces nesto sto ti se svidja ako nista drugo.

    Od ostalih modela... pogledaj sve... Ja zesce balansiram izmedju Seiko Automatic 5 i Casio Edifice kojeg sada posedujem. Odlicni u svakom slucaju, pogledaj sve, mozda nadjes nesto sto ti se jos vise svidja
    marke likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    14.10.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Sto se tice cena i prodavnica, fb se nezvanicno izbegava u sirokom luku, zato sto su to u globalu replike dobijene direktno iz Hyang-Don-Sola.
    Zato sam i pitao mozda je neko kupovao od njega ipak ima 75k+ lajkova i ima garanciju.

    Sto se tice sense jeste da su najpouzdaniji ali kod njih npr ef-546d-1a1 kosta 13 900 a na minimarket 10 750 din, nije mala razlika,jedino sto je kod njih garancija 12 meseci, najvise bi zeleo kupiti preko njih pa da li neko ima bilo kakva iskustva sa njima?
    EF-546D-1A1
    EF-546D-1A1
    EF-546D-1A1kosta

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Mislim da nema niko iskustva sa njima.

    Razlika je takva kakva je, ali se dobije 100% original sat.
    marke likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Iskreno, ako verujes sajtu koji na slikama u katalogu ima watermark "www.replike-satova.com", mozda ti autenticnost nije toliko bitna... Za minimarket ne znam, ali bih ti preporucio da dobro razmislis pre nego sto uzmes, kao i da ti ukazem na probleme koje sam ja vidjao kod replika Edifice satova.

    1. Farba se ljusti
    2. Zadnji poklopac nema Edifice logo niti lici na neki sa iole ozbiljnijeg sata
    3. Neretko hronometri ne rade
    milan zmaj and marke like this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    14.10.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Razmislicu jos malo za minimarket, mada posle tvog posta verovatno ne uzima od njih ali raspitacu se jos malo. I da li svaki casovnicar zna da razlikuje original od dobre kopije bez otvaranja sata, tj da li bi trebao da zna.

    I kakva iskustva su sa ovim sajtovima
    Prodavnica satova - Koliko je sati - Koliko je sati
    Prodaja satova - Prodaja Satova - Home

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Svaku fejsbuk prodaju izbegavaj u najsirem luku... A repliku ce svaki casovnicar prepoznati bez problema - Zapravo ako postavis detaljne slike ovde pasionirani ljubitelji ce ti reci o cemu se radi.

    Moja logika je bila: "Original po svaku cenu". Trebao mi je sat koji ce izdrzati svakodnevnu upotrebu, relativno grubu, i da traje godinama pored toga. Zato sam, na preporuku RUS-a sat uzeo iz Sense-a, bolje mi je da platim 2 hiljade vise a da budem siguran. Napominjem ti da ja nisam nikako bio u mogucnosti da licno kupim sat, tj da dobro pregledam sat pre kupovine.
    marke likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    14.10.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Ja imam mogucnost licne kupovine sata, ima dosta prodavnica u mojoj blizini i cene su im kao u sense, ali me vuce da prodjem jeftinije.
    I jel postoje ljudi koji su kupovali satove preko kp, bilo je tema u kojim je bilo reci o njima i da preporuci prodavca makar na pp

  10. #10
    Novi član
    Član od
    5.1.2014.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio Edifice - ?

    Pozz ljudi. Posle duzeg razmisljanja, resio sam da pazarim neki Casio iz Edifice serije. Pre nego sto postavim linkove potencijalnih satova, i mene konkretno interesuje ova kupovina preko mini marketa?? Da li je neko vec porucio neki sat kod njih, i kakva su iskustva sa istim?? Posto se, cena izmedju njih i sense-a, razlikuje od 2-3000 din. Unapred, hvala svima na odgovorima...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •