Strana 2 od 95 PrvaPrva 1234561252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 941
Like Tree236Likes

tema: Pomoc oko on-line kupovine satova

  1. #11
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    I jos nesto sam hteo da pitan, i necu danas vise, majke mi

    Da li izmedju Kanade i USA postoji carina tj. koje bi sve troskove onaj u Kanadi imao kada bi narucio isto ovo, naravno osim 31$ za USPS. A onaj u USA recimo ne bi imao nikakve troskove osim same cene, jesam li u pravu?

    Mislim bitno mi je jer mozda mogu nesto da iskombinujem, mozda,... ali eto voleo bih prvo da znam, pa ako neko zna, ....... bio bih mu zahvalan, jel!

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    nvelja wrote:
    Evo da ne pocnem da preterujem,
    za oko mi je zapao jos jedan sat,opet seiko,....
    Vidim ja da si ti krenuo ka nizim cenama... Salim se naravno...

    Iskreno, ako bi birao izmedju ovog i prethodnog (Citizen) definitnivno bih izabrao Citizen. Za malu razliku u ceni imas mnogo bolji sat (da ne navodim ponovo sve one prednosti koje sam naveo u tom postu)

    Da li izmedju kanade i usa postoji carina,tj.koje bi sve troskove onaj u kanadi imao kada bi narucio isto ovo,naravno osim 31$ za USPS.A onaj u usa recimo ne bi imao nikakve troskove osim same cene,jesam li u pravu?
    Sto se tice ovog pitanja, koliko sam uspeo da saznam carina i porez u Kanadi se moraju platiti za robu kupljenu u US. Vise o tome mozes procitati ovde:

    http://canadaonline.about.com/cs/cus...shipcanada.htm

    Jedino su verovatno razlicite carinske i poreske stope u odnosu na nase, ali se svejedno moraju platiti.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Cao,
    hvala ti u svakom slucaju,dosta si mi pomogao.

    Mislim da cu ipak sacekati da skupim te parice pa kupim Seiko sportura sat koji me ipak ostavlja bez daha, pomislim na ono tvoje, 'ja uzivam svaki put kada pogledam na svoj sat'.

    Evo sada malo pricamo,.....
    sigurno znas za ovaj sajt,.....

    http://www.superchrono.com/index.php...oducts_id=1086

    + kazu da je isporuka besplatna bilo gde u svetu, a ko sam ja dobro razumeo!
    ???????
    Da napomenem cena istog ovog sata na Discoun watch store je 356.25$

  4. #14
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Hmm, da ti kazem iskreno nisam znao za ovaj sajt, a provericu malo, nesto mi je tu sumnjivo, bas je velika razlika u ceni. Ja uglavnom uporedjujem discount watch store i jomashop i cene su jako slicne, ali ovo je nerealno niska cena.

    Provericu pa cu ostaviti svoje utiske. Sada sam na sluzbenom putu pa necu moci bas svaki cas da proveravam poruke, ali cu verovatno proveravati jedanput dnevno.

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #15
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    E pa ok,javi se kad se vratis,
    ko zna sta cu ja sve do tad iskopati

    pozdrav

  6. #16
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Evo ja sam malo razgledao, skoro da je pao def. izbor. Molim misljenje velikog strucnjaka, ako bude vremena



  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Evo ja sam malo razgledao, skoro da je pao def. izbor. Molim misljenje velikog strucnjaka, ako bude vremena
    Izvini zbog zakasnelog odgovora, juce sam imao neke neodlozne obaveze.

    Ufff, postavljas zaista teske zadatke i ja sam se poprilicno dobro zamislio oko ovog izbora...

    Da budem iskren ovaj sat sam video uzivo i probao na ruci i mogu ti reci da ostavlja bez daha. Zaista izgleda prelepo, ali (uvek postoji neko 'ali' ) moram da ti skrenem paznju na razliku u funkcionalnostima ovog i prethodnog Citizen sata koji smo spominjali, kako bi mogao da prelomis na osnovu toga posto ja ne znam koje su funkcije tebi zaista potrebne.

    Ovaj sat (AV0031-59E) u odnosu na prethodni (BL5334-55E) ima sledece prednosti:
    • 1/5 Second Chronograph Measures up to 12 Hours
    • Power Reserve Meter
    • Assembled by Hand
    • Screw-Down Crown
    Citizen BL5334-55E ima sledece prednosti u odnosu na model AV0031-59E:

    • Perpetual Calendar
    • 12/24 Hour Time
    • Dual Time
    • One-Way Rotating Elapsed-Time Bezel
    Moje misljenje: Na osnovu izgleda i funkcija izabrao bih ovaj sat, ali ako ti puno znace funkcije vecitog kalendara, 12/24 prikaza vremena, druge vremenske zone i rotirajuca korona, a pritom ti ne smeta ogranicena hronograf funkcija (meri samo do 60 min)definitivno izaberi prethodni sat.

    Ne znam koliko sam ti pomogao, ali na kraju ti si taj koji mora da napravi izbor.

    Pozdrav,
    V.S.

  8. #18
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Uh, Neznam kako bih drugacije poceo, tesko mi je stvarno da se odlucim. Hvala ti puno na pomoci, i ja takodje naginjem ka ovom drugom, zanima me nekoliko stvari, a to je:
    - da li to sto nema veciti kalendar znaci da on nezna koji mesec ima koliko dana pa mora na kraju svakog meseca od 30 dana da se pomera jedan dan unapred,
    - i drugo sta je ustvari 12/24 hour time
    i da ti se zahvalim na svom vremenu i trudu da mi pomognes.

    E sad bi mogli da predjemo na pravu temu odnosno samu on line kupovinu
    pronasao sam ovo, moze da se poruci, registrovao sam se, 25$ su troskovi transporta,d osta je povoljnije od discaunt-a, molim tvoje misljenje

    http://www.designertimepiece.com/

    pozdrav, hvala

    ...setih se jos nesto, pa eto zajedno sa ovim da mi odgovoris...
    naime, posto imas iskustva, da li su troskovi koje si naveo u jednom postu i svi troskovi dok sat ne stigne u moje ruke.
    Da li postoje troskovi carinske deklaracije,s pediterski troskovi i slicno.
    I da li je uvek sve isto,mislim recimo na ovaj sajt recimo,koji sam naveo gore,da li moze da se desi da se negde to placa a negde ne?

    Evo jos jednom hvala i veliki pozdrav

  9. #19
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    da li to sto nema veciti kalendar znaci da on nezna koji mesec ima koliko dana pa mora na kraju svakog meseca od 30 dana da se pomera jedan dan unapred
    To nazalost znaci upravo to.

    sta je ustvari 12/24 hour time
    To znaci da sat poseduje mali brojcanik sa skalom od 24 podeoka na kojem mozes da vidis koliko je zapravo sati 04 ili 16, odnosno da li je dan ili noc, tako da to i nema bas neku upotrebnu vrednost na ovim prostorima.

    Iskreno prilicno sam skeptican u vezi tog sajta. Ima jako slabu posecenost za takvu vrstu sajtova i nema nikakvu kontrolu sigurnosti (McAfee Hacker Safe, ControlScan i sl.) pa tako nisi potpuno siguran prilikom placanja preko Interneta.

    Prica im je sledeca:

    Our Watches are Authentic

    All watches Carried by Designer Time Piece are authentic and are purchased directly from authorized dealers. Designer Time Piece is not an authorized dealer there fore we do not have restrictions on pricing our merchandise. This allows us to purchase from authorized dealers and sell them to our customers for deeper discounts there by passing on savings to you!


    Sto je mozda i moguce, ali kolika je onda zarada tih autorizovanih distributera od kojih ovi kupuju? Verovatno IZUZETNO niska sto donekle unosi sumnju u ovu pricu.

    I na kraju imaj u vidu sledece:

    Warranty

    Since Designer Time Piece is not an “authorized dealer” we can not offer manufacturers warranty on products purchased from us. However we can match the same warranty with our own Designer Time Piece Warranty.


    Sto znaci da ti oni sa svojom klimavom reputacijom garantuju za proizvod umesto proizvodjaca!?

    Iskreno i ja bih voleo da kupim sat po toj ceni, ali sam naucio jednu bitnu stvar: 'Ako je nesto previse dobro da bi bilo istinito, onda verovatno i nije!'


    Sto se tice troskova, to je u najvecem broju slucajeva sve sto placas, ali to zavisi od kurirske sluzbe odnosno koliko je njima placeno i sta je uracunato u tu cenu. Troskove koje si naveo ja nikad nisam platio lokalno posto su vec bili uracunati u cenu verovatno pod stavkom 'Handling' (ako se secas stavke: Shipping & Handling).

    Pozdrav,
    V.S.

  10. #20
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pa da, kad covek malo razmisli shvati da si zapravo savrseno u pravu. Znaci ili discount ili joma, eto resili smo jednu zagonetku, sada jos samo da se odlucim izmedju ova dva sata. Neces mi verovati ali evo vec 2 dana lupam glavu,.... i jos uvek nisam siguran,......
    A neka jos malo da se krcka, javicu svoj definitivni izbor sigurno, uostalom kakav god on bio znaj da imas velikog udela u tome. Zbog toga ti neizmerno zahvaljujem, fantasticno gostoprimstvo na tvoj sajt, moja preporuka svakome,.....

    Hvala ti i veliki pozdrav!

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. provjerena on line kupovine
    By ognjen in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.8.2009., 11:17
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •