Strana 12 od 95 PrvaPrva ... 289101112131415162262 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 941
Like Tree236Likes

tema: Pomoc oko on-line kupovine satova

  1. #111
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pozdrav Liquid i dobro došao.

    Mislim da niko od članova koji su kupovali online putem nije sarađivao sa pomenutim sajtom, a prema nekoj mojoj računici kupovina preko Relojes Mania ti se ne isplati. Sat košta 370€, kada se oduzme VAT, dodaju troškovi slanja, carine i poreza konačna cena sata će biti ~430€. Bomar koji je ovlašćeni distributer Citizen satova ima Citizen AS 4020 u ponudi i sa njihovom akcijom koja je u toku a o kojoj se možeš informisati putem njihovog sajta cena sata je prilično povoljna. Pritom, imaš mogućnost da sat isprobaš na licu mesta, da ti podese narukvicu prema meri tvog zgloba i dobijaš int.garanciju domaćeg distributera što može imati svojih prednosti ukoliko se satu nešto desi.
    Ili kontaktiraj člana sa trećeg linka koji ti je postavio vladas pa vidi sa njim da li još uvek ima u ponudi ovaj model i po kojoj ceni, možda uspete nešto da se dogovorite.
    Cena sata kod Relojes Mania jeste povoljna na prvi pogled i sat bi se isplatilo uzeti samo kada bi bio 100% siguran da nećeš platiti carinu i porez.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #112
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat Liquid kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima...

    već nekoliko dana pratim dopisivanja i priče oko kupnje satova i vidim da vas je većina jako dobro upućena...
    Novi sam ovdje, pa će mi dobro doći bilo kakav savjet vezano za on-line kupovinu.
    Uglavno, da sada ne dužim, namjeravam kupiti isljučivo Citizen sat. Najprije sam mislio uzeti Nighhawk i skoro sve pripremio da ga negdje naručim. Međutim, tada sam pronašao nešto posebno... Citizen AS 4020 i Nighthawk mi je pao na drugo mjesto .
    Iako je osjetno skuplji, mislim da vrijedi svakog eura.
    Zanima me da li itko ima iskustva sa stranicom The Online Watch Store ili Relojes Mania, jer je temo cijena OK? Svaka info je dobro došla!

    Unaprijed hvala...

    P.S. Nadam se da sam postavio post na dobro mjesto... Ipak sam početnik
    Na ovim sajtovima je cena zaista dobra ali ni ja nisam smeo da se kockam sa njima. Kad sam kupovao svoj 4020 video sam da su na tim sajtovima cene mnogo nize od ostalih ali opet niko nema iskustva sa istim.
    Pogledaj oglase ovde i naci ces dobru cenu za 4020 , kao sto sam i ja na kraju uradio. 50-ak recimo eura razlike ali svi papiri i sve garancije tu , i domaca i internacionalna...
    Who's your daddy?

  3. #113
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Jutros sam zvao UPS i saznao da su troskovi spedicije 4300 dinara. Verovatno je slicna cena i za Fedex i DHL. Znaci na cenu sata ide carina, porez i jos 4300. Naravno, ako se ide preko njih, preko poste nema ovih 4300.

    Usput, naleteh i na interesantan sajt, http://www.dutycalculator.com

    Nema Srbije ali ako imate nekog u drugoj drzavi kod koga mozete da narucite sat, moze da se vidi koliko ce sat kostati sa carinama.

    Racunao sam Nemacka vs Srbija - razlika je oko 150$ za vrednost posiljke od 600$

  4. #114
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    off topic

    Za Fedex imaš kalkulator troškova na njihovom sajtu sa kojim možeš da izračunaš ~ troškove isporuke paketa. Međutim, mislim da na njihovom sajtu negde stoji ispisano da tarife mogu da se razlikuju od zemlje do zemlje kao i da centrala Fedex-a nije odgovorna za eventualne dodatne troškove koje naplaćuju lokalne Fedex kancelarije u drugim zemljama.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #115
    Novi član
    Član od
    30.8.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Osim jomashop preporucite jos neku online prodavnicu za satove..

    Prije svega hvala svima na info što ste ih dali. Nažalost, izostavio sam jednu važnu stavku, a to je da živim u BiH (pa se nadam da nećete zamjeriti što ste trošili vrijeme da mi pomognete).
    E sad BiH je zanimljiva u svakom pogledu. Prvo ponuda satova je relativno loša, pa se Citizen ne može naći već godinama ( trgovci pričaju priče o slaboj prodaji ili visokim cjenama, ... ). Mala je prednost što se za svaki paket koji bi se trebao cariniti možeš "dogovoriti" za cca 10 Eur (može za kavu?!), pa carina i ne predstavlja veliki problem.
    Dakle jedini problem je taj da se jednostavno nema gdje kupiti kvalitetan sat...

    Nadam se da ću uskoro uspjeti nešto "iskemijati" na netu ili da će netko od poznanika uskoro u Beograd, pa ću ga malo zaposliti kupovinom...

    Hvala još jednom za brze odgovore!

  6. #116
    Novi član
    Član od
    27.8.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Osim jomashop preporucite jos neku online prodavnicu za satove..

    Evo da se i ja ukljucim ovde u dobijanje pomoci za online kupovinu
    Elem, vec nedelju dana pokusavam bezuspesno da pazarim Citizen...
    Rezime je sledeci:
    1. Amazon.com - odbija zahtev, ne salje robu u zatvore, pingvinima, u Srbiju i slicne visoko egzoticne destinacije;
    2. Princeton Watches - odbija zahtev jer ne izvozi Citizena i jos pola asortimana van Amerike i tacka - tom prilikom narudzbina biva momentalno izbrisana iz evidencije i mejl otkacivanja izgleda surovo i deluje da su me pritom stavili na neku crnu listu, haha;
    3. Jacob Time - kao sredstvo placanja za Srbiju nudi jedino PayPall i nista vise a kad se proba sa Google Checkoutom, onda Google Checkout kaze da ne isporucuju robu na navedenu adresu - znaci otpada i ovo;
    4. Kenmar Watches - nije uspeo da verifikuje adresu, verovatno onu za koju je vezana AMEX Blue kreditna kartica Banke Inteza koja je medjunarodno vazeca a adresa ispravno otkucana (inace, naveo sam razlicite billing i shipping adrese, ali racunam da to nije problem jer kazu da je pozeljno da budu iste, ali ne i neophodno jer ce svejedno vrsiti proveru);

    Da li ponovo da probam sa Kenmarom? I da li je ova kartica uopste proverljiva? Ili da batalim sve i odem u Miskovicev Grad i bacim x% vise na Citizen Calibre 8700 sat ako ga uopste imaju (racunao sam da bi me sa svim haracima ovakav sat kostao oko 30 - 35 hiljada dinara, a kod nas pretpostavljam da je bar 50.000 koliko kosta onaj SkyHawk)?

  7. #117
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Osim jomashop preporucite jos neku online prodavnicu za satove..

    Citat Liquid kaže: Pregled poruke
    Nažalost, izostavio sam jednu važnu stavku, a to je da živim u BiH (pa se nadam da nećete zamjeriti što ste trošili vrijeme da mi pomognete).
    BiH?? Da budem iskren, ne znam kako ćemo preći preko ovoga...
    Možda bi mogli da zažmurimo i da ti progledamo kroz prste ako administraciji pošalješ malo janjetine i ćevapa...
    Malo se šalim... ne zafrkavaj, ovde je svako dobro došao.


    Citat Liquid kaže: Pregled poruke
    Dakle jedini problem je taj da se jednostavno nema gdje kupiti kvalitetan sat...

    Nadam se da ću uskoro uspjeti nešto "iskemijati" na netu ili da će netko od poznanika uskoro u Beograd, pa ću ga malo zaposliti kupovinom...

    Hvala još jednom za brze odgovore!
    Ako već nisi, pogledaj dal možeš pronaći model koji te interesuje kod proverenih online prodavaca satova.
    http://www.svetsatova.com/forum/show...satova-Linkovi

    U svakom slučaju, ako misliš da nećeš platiti carinu i porez, onda se isplati kupovina, jedino što niko nema iskustva sa pomenutim Relojes Mania. Ako se odlučiš da uzmeš preko njih, prenesi iskustva sa kupovinom, svaka informacija je od koristi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #118
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Osim jomashop preporucite jos neku online prodavnicu za satove..

    Savudine, poslednji odgovor sa linkom do online prodavnica satova se i na tebe odnosio. Pogledaj kod ostalih online prodavaca sa OVOG spiska i probaj da nađeš Citizen 8700 koji te interesuje. Koliko vidim, Discountwatchstore.com i Chronograph.com imaju ovaj model u ponudi, probaj kod njih da ga kupiš.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #119
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Osim jomashop preporucite jos neku online prodavnicu za satove..

    Savudine, kao sto mozes videti i na dragonovom linku, Kenmar Watches se vec pominjao. Ja sam kupio sat od njih, pa je milanzmaj kupovao ali mu se zurilo, pa je odustao, a skoro sam i ja pregovarao oko par satova. Iskustva sa njima su mi odlicna, a bili su voljni da salju sat(ove) i u Srbiju. Transport u Srbiju za dosta skupe satove izadje 40$, sto nije tako mnogo. Doduse - ja sam koristio Google checkout i slanje u USA, ali pre mislim da je u tvom slucaju problem sa AmEx-om. Mozda da probas sa VISA ili MC? U svakom slucaju - probaj da skines cenu, obavezno! Napisi da si video tu i tu, postavi link, reci da si dobio nizu ponudu, i velika je verovatnoca da ces dobiti JAKO dobru cenu.

    Takodje (uz DWS i Chronograph koje je preporucio dragon, a koji su odlicni), probaj i creationwatches, 21jewels i watches88. U watches88 sam kupovao a za ostale sam nasao odlicne preporuke na netu...
    No time to lose

  10. #120
    Novi član
    Član od
    10.8.2010.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pre svega pozdrav svima na forumu.Pratim ga vec neko vreme,ovo je moj prvi post.Potaknut dobrim iskustvima clanova foruma sa kupovinom satova preko neta na discountwatchstore,odlucio sam se i ja za kupovinu.Juce sam se registrovao i pazario, Orient mako 7500,uz pomoc Visa Internet kartice(Banka Intesa).Uredno mi je skinut iznos konvertovan u EUR.Ali neprijatno iznenadjenje je usledilo par sati kasnije u vidi otkaza od prodavca,Mesto slanja je na prijateljevu adresu u Nemackoj.Na samoj stranici mog E-bankinga stoji jos da je iznos u kategoriji nedospelih obaveza.Da li to znaci da jos novac nije prosledjen prodavcu.Koliiko je vremenski to dug period za USA?Zna li neko da li ce mi biiti odobrene porudzbina ponovo od prodavca?Nadam se da nisam previse udavio auditorijum.

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. provjerena on line kupovine
    By ognjen in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.8.2009., 11:17
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •