Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 40
Like Tree1Likes

tema: Kupovina sata bez papira

  1. #21
    Novi član
    Član od
    20.8.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    zamisli, sada ti neko proda patek philippe platinum za 150e, a njegova vrednost prelazi 100.000e, i ti ga stavis na ruku, sednes u auto, spustis prozor i izbacis lakat. a ono, vozis juga tabanusa (tabanus- koliko je truo, tabanama ima da kocis i ubrzavas)
    Malo je ono, glupo, u celu sliku se slaze sat marke "MEDICINA" (tako se cita a ime marke se pise "MADE IN CHINA").
    Malo sam iskarikirao celu pricu, ali realno, ako cenis i postujes satove, "IWC Schaffhausen" ti je lepo reko sta to znaci "Passion for detail"!
    Rezime: KOLIKO VOLIS I POSTUJES SATOVE, TAKO SE I OPHODI PREMA NJIMA!
    uzdravlje

  2. #22
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Postoji dosta foruma i sajtova koji pokrivaju temu replika. Na ovom sajtu nije dozvoljeno pričati o njima.

    Tu nema šta da se razume, to pravilo MORA da se prihvati.

    I ne samo to, sva pravila koja su postavljena na forumu moraju da se prihvate. Sva ona tu postoje sa nekim razlogom, a pošto ih je vlasnik sajta napisao sigurno je da mu nešto znače i da treba da se poštuju. Razumevanje tih razloga nije neophodno.

    Tako ja bar to vidim.

    I što bi rekao Cvele -
    Poslednja ispravka: eee (1.10.2010. u 9:22)

  3. #23
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Izvinite ali zasto kupovina sata bez papira mora da bude nelegalna.

    Definitivno papiri ulivaju sigurnost buducem kupcu iako postoje kopije papira pa cak i kartica.....

    Kod nas ,a i vecem delu sveta je promet pokretnih stvari vrlo liberalan ne zahtevaju se neki posebni uslovi, ne zahteva se posebna dokumentacija o pokretnim stvarima izuzev onih koje podlezu registraciji odnosno upisu u javne knjige (automobili,brodovi,vazduhoplovi....)

    Ono sto je mene posebno zanimalo ,a kolko vidim to smo i razjasnili da ukoliko odnesete u ovlascn servis, niko nece posebno traziti papire, ili ukoliko se sat salje negde drugde na servis nisu posebno potrebni papiri.Ljudi koji prodaju satove (polovne) koji nemaju papire, vrlo cesto su spremni na bilo koju vrstu kontrole

    Ikao nije tema da li ima smisla da vozite "yuga",a da nosite "rolex" ja mislim da ima ,to i jeste smisao kada ste ljubitel satova,ili bilo koje druge strasti .
    U suprotnom pravo na skupe satove bi bilo rezrvisano samo za one koji vise ne znaju sta ce sa parama pa su odlucili jos koju hiljadu da potrose na neki sat.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Niko ne kaže da kupovina sata bez papira mora da bude ili da jeste isključivo nelegalna i da se do takvog sata došlo na nezakonit način. Suština je da postoji velika mogućnost da takav sat zaista i jeste kraden, da postoje kanali kojima se može proveriti da li je sat "vruća roba" i da se u ovlašćenim servisima često takvi satovi oduzimaju i vraćaju pravom vlasniku, pritom pričamo o satovima koji se svrstavaju u luksuznu i high-end kategoriju. Mislim da smo to utvrdili na prethodnim stranama ove teme, u kojoj si i sam učestvovao.

    Ovde se sa članom milospinkfloyd povela diskusija u drugom smeru a to je da SVESNA kupovina KRADENE ROBE ima prednosti i da postoje pozitivne strane prilikom takvog vida nabavke sata. Još jednom ponavljam i neću više, kupovina KRADENE ROBE NEMA PREDNOSTI, to je ilegalna aktivnost i ni u jednoj temi na ovom forumu se neće o ovakvom vidu trgovine pričati ni u jednom kontekstu, pozitivnom ili negativnom. Takve teme ću ubuduće automatski zaključavati.

    I da ponovo, poslednji put, citiram pravilnik foruma...

    Citat Pravilnik foruma kaže:
    Uopšteno, bilo koji post koji uključuje razgovor, podsticaj ili posredovanje pri bilo kakvoj vrsti ilegalnih aktivnosti (proizvodnja i prodaja replika satova je jedna od takvih aktivnosti), je zabranjen bez obzira da li je povezano sa temom satova ili ne.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Ikao nije tema da li ima smisla da vozite "yuga",a da nosite "rolex" ja mislim da ima ,to i jeste smisao kada ste ljubitel satova,ili bilo koje druge strasti .
    U suprotnom pravo na skupe satove bi bilo rezrvisano samo za one koji vise ne znaju sta ce sa parama pa su odlucili jos koju hiljadu da potrose na neki sat.
    i sa ovim se slazem takodje, dobro, ne bas do te mere narvno da treba voziti juga i nositi rolex ali ako neko zaista voli satove ne mora da vozi ne znam ni ja kakav auto. e sad drugo je to sto je rolex upravo stvar kur*enja, realno, niko ne kupuje rolex iz ljubavi, pa ljudi koji nose rolex obicno voze neki noviji mercedec ili bmw....

    @dragon, brate, samo jos nesto da kazem, i da napomenem da nisam stvarno procitao pravila foruma, za to se izvinjavam. da ne postoji NI JEDNA POZITIVNA STRANA kupovine kradenih satova, ti satovi nikada ne bi bili kupljeni od strane bilo koga. dakle nikada se ne bi prodao ni jedan kraden sat. drugo je to sto je politika ovog foruma da se to ne propagira, sa cime se slazem ajd, ne moze se na bilo kom javnom mestu raspravljati o bilo kojoj ilegalnoj aktivnosti

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Evo druze ja nosim Rolex iz ljubavi a pritom ne vozim BMW,Mercedes a ni Audi. Totalno mi nije jasna recenica da se Rolex ne moze nositi iz ljubavi. Jel si ga imao ili to govore tvoje predrasude?

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    i sa ovim se slazem takodje, dobro, ne bas do te mere narvno da treba voziti juga i nositi rolex ali ako neko zaista voli satove ne mora da vozi ne znam ni ja kakav auto. e sad drugo je to sto je rolex upravo stvar kur*enja, realno, niko ne kupuje rolex iz ljubavi, pa ljudi koji nose rolex obicno voze neki noviji mercedec ili bmw....

    @dragon, brate, samo jos nesto da kazem, i da napomenem da nisam stvarno procitao pravila foruma, za to se izvinjavam. da ne postoji NI JEDNA POZITIVNA STRANA kupovine kradenih satova, ti satovi nikada ne bi bili kupljeni od strane bilo koga. dakle nikada se ne bi prodao ni jedan kraden sat. drugo je to sto je politika ovog foruma da se to ne propagira, sa cime se slazem ajd, ne moze se na bilo kom javnom mestu raspravljati o bilo kojoj ilegalnoj aktivnosti

  7. #27
    Novi član
    Član od
    20.8.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Ljudi, vidim da je doslo do zabune sa mojim komentarom o trulom jugu i besnom satu. Poenta price nije koji auto vozis,vec je poenta kakav ti je auto. Ne mozes da me ubedis da obozavas kvalitetne satove (uglavnom su ti mnogo kvalitetni i mnogo skupi), a vozis podrndan auto.
    Svestan sam toga da je opsednutost satovima prvenstveno ljubav prema savrsenom mehanizmu, opakom dizajnu i nekako uliva odredjenu dozu sadisfakcije vlasniku. Ali to je samo jedan "obican" modni tetalj, koji bez celokupne slike ne znaci nista!
    Zamisli da vidis devojku koja nosi plasticne japanke drecavo narandzaste boje, kozne pantalone crveno-plave boje, belu bundu i borbeni ranac ledja (ko je bio u vojsci, zna kako to izgleda (mislim na ranac) )! Na sta bi to licilo?!?! NINASTA!!!
    (INACE JE OVO OPASNO SKRETANJE SA TEME I ZA DZABE SMARAMO COVEKA SA GLUPOSTIMA) (da se vratimo na temu)

    Koliko sam ja cuo, mada je informacija totalno ne proverena i moguceje da zivim u zabludi, ali cuo sam da svaki sat malo vece vrednosti, koji je ukraden, uvodi se u spisah trazenih stvari interpola. Mada to nije bitno koliko je najbitniji detalj to da bilo koji sat moras svremena na vreme da nosis na neki vid odrzavanja, da li je to ciscenje, promena baterije ili nesto sesto, ne zalazim u to, a poenta je, kao sto je covek vec rekao, najverovatnij ces skupi sat odneti na servis kod ovlascenog servisera jer neces da se stekas za 1000 din da ti bilo ko prcka po satu.
    Samim tim, poenta je, sat odneses kod ovalscenog dilera ili servisera i pitas za autenticnost i legalnost sata. I posle mozes mirno da spavas jer znas da za njim niko ne place.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Evo druze ja nosim Rolex iz ljubavi a pritom ne vozim BMW,Mercedes a ni Audi. Totalno mi nije jasna recenica da se Rolex ne moze nositi iz ljubavi. Jel si ga imao ili to govore tvoje predrasude?
    malo sam dao sazeto misljenje. ima i moj matori 2 rolexa pa ih sigurno ne nosi iz kur*enja, nece se bahatiti covek od 50 godina. ja sam pricao za omladinu tu do 30 godina recimo, retko ko ne razmislja tako. ja licno nisam imao svog rolexa ali sam ga vise puta nosio, i jako bi voleo da imam GMT II. a sad smo malo off topic, ako nije tajna koji auto vozis ako nije bmw audi ili mercedes? rekao si to kategoricno kao da nije dobar auto... naravno da postoje auti poput jaguara, lexusa...da ne kazem aston maritina i bentlija... koji nisu "bmw, mercedes i audi" nego jos i bolji

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat Cvele kaže: Pregled poruke
    Ljudi, vidim da je doslo do zabune sa mojim komentarom o trulom jugu i besnom satu. Poenta price nije koji auto vozis,vec je poenta kakav ti je auto. Ne mozes da me ubedis da obozavas kvalitetne satove (uglavnom su ti mnogo kvalitetni i mnogo skupi), a vozis podrndan auto.
    Svestan sam toga da je opsednutost satovima prvenstveno ljubav prema savrsenom mehanizmu, opakom dizajnu i nekako uliva odredjenu dozu sadisfakcije vlasniku. Ali to je samo jedan "obican" modni tetalj, koji bez celokupne slike ne znaci nista!
    Zamisli da vidis devojku koja nosi plasticne japanke drecavo narandzaste boje, kozne pantalone crveno-plave boje, belu bundu i borbeni ranac ledja (ko je bio u vojsci, zna kako to izgleda (mislim na ranac) )! Na sta bi to licilo?!?! NINASTA!!!
    (INACE JE OVO OPASNO SKRETANJE SA TEME I ZA DZABE SMARAMO COVEKA SA GLUPOSTIMA) (da se vratimo na temu)
    e bas tako, ne mozes ti voziti neku kanturinu i nositi rolex. ne mozes vala i tacka, pa taman da volis satove vise od zivota. drugo sam ja recimo, dobro nemam sad neki extra haos sat, imam chrono cockpit u celiku, i UOPSTE NEMAM auto. sta da radim kad mi cale kupi sat a auto nece?

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    malo sam dao sazeto misljenje. ima i moj matori 2 rolexa pa ih sigurno ne nosi iz kur*enja, nece se bahatiti covek od 50 godina. ja sam pricao za omladinu tu do 30 godina recimo, retko ko ne razmislja tako. ja licno nisam imao svog rolexa ali sam ga vise puta nosio, i jako bi voleo da imam GMT II. a sad smo malo off topic, ako nije tajna koji auto vozis ako nije bmw audi ili mercedes? rekao si to kategoricno kao da nije dobar auto... naravno da postoje auti poput jaguara, lexusa...da ne kazem aston maritina i bentlija... koji nisu "bmw, mercedes i audi" nego jos i bolji
    Uf Aston Marin,tiha patnja... Vozim neki auto iz golf klase,nije krsina a nije ni za padanje u nesvest.
    Cudno je to sa Rolex-om,jednostavno se zaljubis i kao da drugi satovi ne postoje... Ko nije probao ne moze da zna. Naravno ukusi su razliciti,ko zna dokle ce mene drzati ali trenutno je tako.
    Pozdrav.

Slične teme

  1. Kupovina džepnog sata
    By skydiver in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 12:09
  2. Kupovina Ulysse Nardin sata
    By UlysseNardin in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:10
  3. Orient CFM00001S - kupovina
    By eee in forum Japanski satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 1.8.2009., 16:01
  4. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •