Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 67
Like Tree27Likes

tema: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Verovatno su mnogi zaključili da je domaći prodavac Bomar. Japanskog prodavca sam verovali ili ne našao na Chrono 24 (kažem verovali ili ne zato što je Chrono 24 u velikom broju slučajeva dosta skup i na taj sajt idem samo okvirno da vidim cene, specifikaciju i fotografije sata). Prodavac se zove The watch company , Nakano, Tokyo. Prodavca sam kontaktirao preko Chrona 24 i dobio odgovor u roku od par sati. Drago mi je da možemo otvoreno i bez femkanja da popričamo o svemu. U krajnjem slučaju možda do nekoga dopre ovo naše pisanije....
    Nenad Arandjelovic likes this.

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Moja sad već duplirana iskustva kupovine preko inostranih prodavaca kažu da kad je reč o kupovini sata neke tzv manje vrednosti svakako treba pazariti spolja.... Čist primer je kupovina od sutra vać moje kornjače koja ovde kod ovlašćenog prodavca košta neverovatnih 57600 din a mene je ukupno koštala oko 25000 !!!! To je bre za 32500 din jeftinije ..... Sve i da sam platio carinske troškove razlika bi bila 25000 izvinite ali mislim da bi bilo bolesno kupovati pod ovakvim uslovima... Neko će reći da postoji rizik ali ja na protiv smatram da je kod jeftinijih satova rizik manji a ušteda merena procentom od cene mnogo veća. Slično je bilo i sa kupovinom mog 007.... E sad kod skupljih satova rizik logično biva veći kao i mogućnost prevare. Ujedno sama korisnost takve kupovine se smanjuje jer se povećava vrednost sata, a smanjuje procenat uštede od njegove osnovne vrednosti. Tu je velika razlika i u ceni servisa jer ipak je mnogo jeftiniji servis jeftinijih satova i mnogo su pristupačniji delovi za njih... Dakle kod jeftinijih satova svako naručiti online a kod skupljih ili da se ode spolja po sat kao kolega Piksi ili da se čeka neka novogodišnja akcija nema druge.
    piksi likes this.

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Slazem se u potpunosti, samo kad sam rekao da bih kod nas kupovao jeftine satove (kao sto I jesam) mislio sam na satove tipa Seiko 5, G shock I sl. Ovde bi razlika u ustedi bila neznatna a postojala bi I mogucnost nekih dodatnih troskova prilikom preuzimanja posiljke. U tvom slucaju sat kod nas kosta skoro 500 evra I tvoja usteda je velika.
    Cestitke na kupovini odlicnog sata.

    Vladane, hvala na editovanju I da si ziv I zdrav milijardu puta po pola sata.
    Poslednja ispravka: piksi (30.10.2017. u 18:30)
    popovac 76 likes this.

  4. #44
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Nešoni, koji model je u pitanju?

    Što se tiče pisanja, ne znam koliko vredi, jer mnogi naši prodavci idu po sistemu APP, dok mnoge mušterije ne proveravaju cene ili ne kupuju preko interneta. Cene su i jednim delom više upravo zbog toga, a mislim da su procentualno najviše razlike kod odeće.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Tag Carrera Caliber 5 automatic 41mm white silver ne znam napamet ref. No. pošto ima dosta varijacija

    Sent from my VIE-L29 using Tapatalk
    Neša likes this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Sada vidim da je sat poskupeo za 7 evra od pre dve nedelje. Verovatno odnos jena i evra

    Sent from my VIE-L29 using Tapatalk

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Naš prodavac ga prodaje nešto iznad preporučene cene koja iznosi 2,350 evra. Ova ili slična cena bi trebalo da važi kod svih ovlašćenih prodavaca u svetu.
    Ako ti je lakše da nađeš nekog u USA da ti donese sat tamo je slična cena kao kod Japanaca, cca 1,420 evra
    https://www.jomashop.com/tag-heuer-w...1b-ba0723.html
    Oni ne naplaćuju dostavu u Americi, jedino ako naručuje neko ko živi u državi Njujork plaća državni taksu od oko 9%.
    Joma je meni svojevremeno naplatilia dostavu 59 USD, ne znam koliko je sada.

    Ubedljivo najbolja varijanta je da ti sat naruči neko u Americi, a da nije iz Njujorka i da ti donese.
    Imaj na umu da je Jomashop sivi prodavac, a verovatno je to i japanski prodavac, za koje važi ono što sam napisao par postova ranije.

    Lično bih se opredelio za ovakvu kupovinu ako bih našao nekog da mi donese sat, ovde može da se servisira bez problema, servis prepostavljam da bi koštao oko 100 evra.
    Poslednja ispravka: piksi (30.10.2017. u 23:53)

  8. #48
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    I ja sam tako razmisljao kada sam kupovao jeftin sat od kineza (creation watches) pa su mi naplatili 60% od cene koliko sam platio sat jer su ga oni racunali po njihovom cenovniku!I opet sam bio srecan sve dok nije stigao bez kutije i to izubijan!Jednostavno si bio srecne ruke, i to dva puta, i zaradio si rizikujuci.I sad kad bi ga prodavao (nakon sto stigne), mada si kupio sat za sebe, bio bi bar duplo od cene koliko si platio, jer ko bi se upustao u takvu avanturu bez naknade! E pa to rade i ovi uvoznici samo sto se oni time bave profesionalno.

  9. #49
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    A i cinjenica je da ovlasceni trgovci kupuju od proizvodjaca (i placaju skuplje), a ne od ovih Singapur kineza najjeftinije na svetu, po ceni koja je zacudjujuce niska, jos malo pa kao da ih neko krade iz fabrike pa ih njima valja...a mozda su i neki refurbis, ko to zna, i te sam price cuo bar za casio koji prodaju da nisu prosli waterproof test ili da su predmet reklamacije iz nekog razloga. Kazu da su to oni komadi (g shock) koje prodaju kod nas par njih iz oglasa ...a i nedostatak ambalaze i papira ponekad, govori tome u prilog!
    Poslednja ispravka: stanis (31.10.2017. u 1:07)

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kupovina kod nas ili u inostranstvu?

    Ovlašteni trgovac ne kupuje od proizvođača. Jer ne može postići količinu koja je potrebna za narudžbu

    Trgovac (bar kod nas) kupuje od veletrgovca zaduženog za regiju.

    Veletrgovac tu naravno naplati veću cijenu nego što je kupio od tvornice. Onda imaš manipulativne troškove, carinu, PDV i ako si pametan formiras cijenu koja je us skladu sa MRSP cijenom koju preporuča veletrgovac za regiju. Cijena je naravno sa maržom koja je preko 100% tako da se može imati mjesta za popust.


    Ovo što Creation rade je overstock trgovca. Da bi ostvario kvotu potrebnu za iduću narudžbu jednostavno da Creationu po nešto sitno iznad nabavne tako da može opet naručiti.
    Creation NEĆE prodati npr. trgovini robu jer ne rade sa firmama i sami sebi bi pucali u nogu da idu skakati u grlo svom dobavljaču.


    To što čitate o lošim primjercima je statistika. Obzirom da je Creation virtualna trgovina, naravno da jedna loša recenzija vrišti onlajn. A godišnje prodaju preko pola milijuna satova... Izračunaj. Da je samo 1% lom (što je još i malo obzirom na norme proizvodnje i grešaka u pogonima) to je kolko?

    Kutije i papiri su posljedica njihove opcije da ti posalju sat bez istih. Njima manja poštarina, vama mogućnost da se prođe ispod radara.


    Ako se nekome ne sviđa, izbor je - trgovina, ogrebi se za popust, i to je to.
    Poslednja ispravka: sin.er (31.10.2017. u 8:56)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •