Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.4.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Exclamation Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Naime kupio bih Swatch Yas402,ima li neko neka iskustva u vezi ovog sata i kakav mu je mehanizam?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Lijep,klasičan izgled,ali to je jedino što mi se koliko-toliko sviđa!
    Mehanizam je ETA 2842 sa 23 rubina i nikakvom završnom obradom(jedan od najlošijih
    mehanizama što je ETA ikad napravila)!
    Znači,pravi Swatch i cijenom(~90E)i kvalitetom-sat pravljen za sezonu
    proljeće-ljeto '99 !Iskreno,ja bih ga zaobišao.

  3. #3
    Časovničar
    Član od
    16.3.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    42
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Jedan od najboljih satova na svetu u svom cenovnom rangu, ja imam jedan automatik iz te serije i prezadovoljan sam (obzirom na to koliko je placen). Od swatch satova ti automatici su ubedljivo najbolji.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    U tom cjenovnom rangu možeš da nađeš gomilu Seiko satova sa 7s26 mehanizmom,
    a sigurno su bolji od tog Swatcha! Što se tiče Swatch-a -ja bih uzeo njihov sat jedino
    ako mi ga neko pokloni(trošenje para ne tako nešto ne dolazi u obzir)!
    @vselak Ovo je samo moje mišljenje(čisto da znaš da cijena prati kvalitet,a u ovom slučaju
    i 90E je puno) i ne moraš ga uzeti "zdravo za gotovo"!
    Ako se tebi sviđa sat-slobodno kupuj!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    25.4.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Pravo da ti kazem meni treba sat koji necu pipnuti bar 10 god,a da li je to swatch ili seiko nije vazno.Za ovaj swatch sam se zaleteo jer sam ga nasao nekoj radnji za nekih 8000 hiljada.Ako se uzme da je automatik to je dzabalesku.Ja vec 5 god.nosim swatch irony i nemam nikakve zamerke,ako mi verujes samo sam jednom menjao bateriju.Normalno da je Seiko bolji,imao sam 5-cu staru i bio je neunistiv,ali je posle 20 god,stao sto se i ocekivalo posto ga uopste nisam nosio na odrzavanje.Seiko u srbiji ne kupujem iz principa,zato sto se ovde ovi nasi uvoznici ugradjuju 100%.Tako da cu preko za 200 evra kupiti dobar seiko automatic,jos ako uhvatim neko snizenje...Pa moj drugar je u USA-u kupio Citizen NightHawk za 220$,dok sam ga ja ovde vidjao i za 1000$ u pojedinim elitnim radnjama.Dok ces ovde kupiti Seiko kantu za 200 jevrica.Tako da sam za ovaj swatch pitao cisto iz radoznalosti,a i lep je ,mislim elegantan a seiko ce mi vec neko doneti,ovde im ne dam iz principa.Sta mislite o Festini F6744 automatic,posto sam nju nasao za 9500 hiljada?U Srbiji maksimalno sto mogu da platim za sat je 10000 dinara ni dinar vise.Valjda ce i kod nas zaziveti e-bay bescarinska kupovina pa ce se i ovi nasi prodavci unormaliti.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Vjerujem ti za Swatch,ali on kada se pokvari možeš ga samo baciti! Pa sada,za domaće uvoznike i ne bih se baš složio s tobom!
    Može se i kod nas naći koliko-toliko prihvatljiva cijena za pojedine modele satova(mada si u pravu kada kažeš da su ponegdje cijene ne normalne)!
    Evo,u Banja Luci postoji ovlašteni distributer u BiH za Omegu,Breitling,IWC,Cartier,Shopard i cijene su mu sasvim ok-teško da možeš da nađeš bolje na netu(posebno kada se uzme
    u obzir garancija ,održavanje i sigurnost da si uzeo originalan proizvod)!
    E sad,u ovoj Festini je Citizen Miyota 8N24 skeleton automatic sa 21 rubinom,rezervom snage od 40h i tačnošću od -10 do +30s/d.
    Mislim da je to skeleton verzija Miyote 8215(dobar,provjeren,radni mehanizam),ali nisam siguran.Ako jeste,onda je to sasvim dobra kupovina!Radije bih uzeo tu Festinu nego Swatch.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (26.4.2010. u 18:28)

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Mogu da se složim sa tobom da su cene satova kod naših distributera prilično visoke obzirom na naš standard i prosečnu platu i da je ponuda siromašnija nego li u inostranstvu, ali ne bih se nikako složio da u Srbiji za 200€ možeš da kupiš samo "kantu" od sata. To je preoštra izjava. Seiko 5 je kod domaćeg distributera po ceni prilično konkurentan cenama u inostranstvu, popularni Sea Urchin je takođe cenovno primamljiv pritom satić je zaista odličnog kvaliteta a čini mi se da je i BFS do skoro bio i više nego dobra kupovina. Kada se na sve to doda eventualni popust koji su tu i tamo prodavci spremni da ponude, dolazimo do zaključka da se i kod nas ipak mogu pronaći solidni i kvalitetni satovi po prihvatljivim cenama.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član Avatar korisnika 7s36
    Član od
    9.10.2010.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    24
    Lajkovi
    4
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Složio bih se sa Dragonom i HADzI DALIBORom nisu svi "opotunističke lopine". Ima seiko modela kod naših distributera koji su dakako konkurentni, posebno u Beogradu. Mislim da se zahuhtavaju konkurentska sniženja posebno za ovu marku jer od skora i sense uvozi seika!

    DSC01207.jpg

    Ja sam svog ugrabio za vreme popusta kada je bio 17.000 a sada je oko 26.000 mislim.U tom trenutku je bio na netu oko 170$, otprilike 25% jeftiniji. Tako da je bila odlična ponuda. Takođe postoji odlična ponuda seiko 5 do 10.000 i to sa providnim poklopcem pa se vidi mehanizam.

    DSC01212.jpg

    @ vselak Pazi koji mehanički sat kupuješ posebno ako je seiko jer u njegovom slučaju neobično bitno je da ti se sviđa jer kako stvari stoje sa njihovim mehanizmima biće uz tebe, ako ga održavaš, ceo život!
    P.S. ja svoj ne skidam već dve godine i mada merkam druge satove ne usuđujem se da ih kupim jer ne mogu da zamislim da ovaj ne nosim. Samo sam nabacio novu narukvicu i to je to.

    IMG_0048.jpg

    Pozdrav
    Audaces fortuna iuvat

  9. #9
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    Izvini nisam razumeo ko jos uvozi seiko

  10. #10
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Svidja mi se Swatch Yas402 automaik?

    do 10000 rsd bih ti preporucio ovaj Seiko, mislim da ga ima neko od clanova ove na forumu i koliko sam procitao vrlo su zadovoljni.

    Seiko SNK809K2

    naravno, mozes da stavis koznu ili metalnu narukvicu (mozda ima i da se kupi sa originalnom)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Swatch automatic satovi
    By sub in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.2.2014., 13:58
  2. Swatch popravka
    By Recoba20 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.8.2012., 8:39
  3. Swatch Irony - Pomoć
    By vlajko in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.4.2010., 8:36
  4. Opet Swatch
    By bugarin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.12.2009., 8:08
  5. Swatch Group pod istragom?!
    By dragon in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.9.2009., 12:05

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •