Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Seiko vs Tissot

    Posle dugo vremena razmišljanja i dvoumljenja, definitivno sam odustao od Certine DS1, jedan od razloga je što oni u sat od skoro 500 evra ugradđuju ETA mehanizam u standardnoj izvedbi...

    Pa pošto sad nemam novca za Fortisa 610.10.11M, odlučih se da za sad uzmeme najbolje za najmanje, a ostatak da ostavim u fond za neki skuplji sat...

    Izbor sam sveo na Tissot PR50 automatic T34.1.483.31

    Cena mu je oko 250 USD
    U njemu kuca ETA 2824-2, ima safirno staklo i WR 50m je.

    Drugi kandidat je Seiko 5 Sports SNZG15J1

    Cena oko 120 USD
    Mehanizam 7S36B, hardlex staklo i WR 100m

    Ono što sam našao na netu je da je ta B verzija seiko mehanizma unapređena samo na polju tačnosti i mogućnosti preciznijeg podešavanja.

    E sad šta vi mislite da li Tissot vredi dodatnih stotinak dolara i šta bi ste vi pre uzeli, sat je za svaki dan?
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Ovaj Tissot imam sa crnom koznom narukvicom. Lep je, elegantan, i zato ga nosim samo za vecernje izlaske(svecanije prilike), jedino je za danasnje pojmove velicine mali precnik (oko 37 mm).
    Ova seiko je lep i meni se vise svidja za svakodnevno nosenje. (da li ga ima kod nas?)
    Pozdrav

  3. #3
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Nekako i ne bi poredio ova dva sata. Jedan je elegantna drugi sportska varijanta. Meni se ne sviđa Tissot što je tolko mali, na mojoj (gabaritnoj) ruci se izgubi, nema ga nigde.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    @Nikola, malo me zbunio izbor, zato sto su satovi potpuno razliciti - jedan eleganjci, a drugi military, odnosno sportski, kako ko voli, pa je malo nezahvalno uporedjivati ih...
    Jesi li video uzivo oba?
    Moram da priznam da mene Tissot uzivo nije bas odusevio, nekako mi je... 'nako. Elegantan, ali ne previse, ni pravi dress watch, a za moj ukus pomalo dosadan za svaki dan... i malo manji nego sto bi trebalo (opet, po mom misljenju, naravno ). S obzirom na tvoje godine i aktivnosti, nekako verujem da ga neces bas mnogo nositi...
    Drugim recima, glasam za Seiko. Mislim da za svoju cenu vise nudi i da ces ga dugo i sa zadovoljstvom nositi. A razliku u kinti stekuj, pa kad se "steknu uslovi" casti sebe necim sto zaista zelis!
    Poz!

    edit: pretece me @nickname


    Poslednja ispravka: sima hrabri (7.2.2011. u 12:20)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    odlučih se da za sad uzmeme najbolje za najmanje, a ostatak da ostavim u fond za neki skuplji sat...
    Ja bih na to gledao sa praktične strane.
    Ako si već rešio da skupljaš pare za neki skuplji sat predlažem da poslušaš sam sebe(pogledaj citat).
    Dakle-Seiko.
    Verujem i da ćeš ga lakše prodati (izgubiti manje novca) kad dođe vreme za kupovinu drugog sata.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    slazem se sa prethodnicima......
    mislim da ovaj tissot nije vredan dodatnih 100$

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Da li si ti video taj Tissot uživo? Ne može da se pohvali baš nekim kvalitetom izrade, pogotovo narukvice, a što kaže sima hrabri, sat je 'nako! Ja jednostavno ovde ne vidim sat koji može da predstavlja konkurenciju Seiku.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Ja u principu i jesam za Seiko i slažem se sa vama... Prečnik nije problem jer su mi zglobovi malo tanji. Seiko nisam video uživo a Tissot jesam i Seiko mi je lepši bar na slikama izgleda. Tissot nije loš sa kožnom narukvicom, ali ništa posebno, uzeo sam ga u razmatranje samo zato što je jedan od najpovoljnijih Swiss Made automatika, i eto da bude kao neka referenca, jedino taj mehanizam i safirno staklo su mu neka prednost... Mada ni mehanizam nije neki preterani plus, samo što ima mogućnost ručnog navijanja i hak funkciju, ali to se manje više i ne koristi, a što se tiče robusnosti i preciznostim mislim da su tu negde... Inače G- Shock bi koristi za neke baš izrazito sportske aktivnosti... Ali u svakom slučaju sam želeo da dobijem i neku potvrdu sa vaše strane jer sam očekivao ovakve odgovore...

    Giga mislim da ga nema kod nas u ponudi....

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Seiko vs Tissot

    Eto sad počinjem da razmišlja i o Seiku SKX007, šta mislite o njemu i svakodnevnom korišćenju, da nije previše kabast? Počinje više da mi se sviđa od ovog SNZG15, jedino što umesto 7S36B ima 7S26, ali mislim da u praksi je to zanemarivo?

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko vs Tissot

    Nije, odličan je i prilično je svestran sat. Moći ćeš da ga nosiš u gotovo svim prilikama a može lepo da se uklopi i uz odelo ukoliko ga staviš na kvalitetnu kožnu ili čeličnu narukvicu.

    Zašto misliš da je 7s26 inferioran u odnosu na 7s36 mehanizam?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Trilema - SEIKO SNDB57P1, TISSOT PRC 200 ili TISSOT PR50
    By Komes21 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.5.2011., 16:38
  2. Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko
    By JoMan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 5.2.2011., 15:13
  3. Seiko, Tissot, ili nesto drugo - automatik varijanta
    By alejandro in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 9.12.2010., 14:41
  4. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •