Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree6Likes

tema: Savet - Seiko trilema

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Savet - Seiko trilema

    Svi pomenuti modeli su kvalitetni i pouzdani satovi, izuzetno su popularni među ljubiteljima satova i koji god da izabereš NEĆEŠ pogrešiti. Međutim, najbolje bi bilo kada bi mogao da ih vidiš uživo pa da na osnovu toga doneseš odluku obzirom da postoje razlike u dimenzijama kod ovih modela. SKX007 je manjih dimenzija u odnosu na druga dva modela i može se reći da savršeno pristaje čak i osobama sa obimom zgloba manjim od nekih 17cm dok druga dva nikako ne bih preporučio ukoliko je obim manji od pomenutih 17cm. Razlika u kvalitetu i završnoj obradi je i više nego očigledna u korist Spork-a (srp043) i BFK-a (ska371) ali se ta razlika ogleda i u ceni. Rekao bih da su i Spork i BFK za klasu bolji u odnosu na 007.

    SKX007 leži prilično visoko na ruci zahvaljujući poklopcu kućišta dok to nije slučaj kod Sporka, BFKa i kod Stargate-a. Možda najveća zamerka za 007 bi bila nekvalitetna metalna narukvica, pogotovo kada se uporedi sa narukvicama drugih pomenutih modela ali sve u svemu, to jeste dobar sat sa odlično odmerenom cenom koji je ujedno i pravi klasik među ronilačkim satovima. Pruža zaista mnogo obzirom na cenu što će verujem na forumu potvrditi mnogobrojni zadovoljni vlasnici ovog sata.

    Spork i BFK, opasno dobri satovi. Jesu većih dimenzija, jesu masivniji, jesu pravljeni da izdrže nuklearni udar i imaju bolju završnu obradu u odnosu na 007 a ujedno, kao što sam već spomenuo, odlično leže na ruci. Jednostavno, radni satovi koji gotovo da nemaju ni jednu zamerku. Osim toga, odlično im stoji svaka moguća narukvica ili kaiš.

    Stargate je odličan sat, imamo na forumu jednog člana koji je ponosan vlasnik istog i koliko vidim (pre)zadovoljan je sa satom. Jedina mana koju bih mogao da navedem za ovaj model jeste dizajn kućišta koji ima oštre ivice i prelaze što ga čini pomalo osetljivim na ogrebotine. No, ukoliko ne planiraš da ti sat služi kao radni, verovatno nećeš imati problema sa tim. Sve u svemu, Seiko Stargate je jako dobar sat a osnovni problem je njegova nedostupnost. SKZ325 je gotovo nemoguće nabaviti a većina prodavaca koja ga drži na sajtu ga u stvari nema na lageru ili ako ga i imaju, onda se cena opasno približava Prospex seriji Seiko ronilačkih satova.

    Na kraju, ponoviću još jednom. Koji god model da odabereš, NEĆEŠ pogrešiti i svi će te služiti dugo i pouzdano. Odaberi onaj koji ti se najviše dopada i za koji misliš da najviše odgovara tvom stilu.


    Uzgred, još jedna preporuka ako gledaš satove malo većih dimenzija i ako planiraš internet kupovinu jeste Seiko SUMO.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Savet - Seiko trilema

    Stargate je odličan sat, imamo na forumu jednog člana koji je ponosan vlasnik istog i koliko vidim (pre)zadovoljan je sa satom. Jedina mana koju bih mogao da navedem za ovaj model jeste dizajn kućišta koji ima oštre ivice i prelaze što ga čini pomalo osetljivim na ogrebotine. No, ukoliko ne planiraš da ti sat služi kao radni, verovatno nećeš imati problema sa tim. Sve u svemu, Seiko Stargate je jako dobar sat a osnovni problem je njegova nedostupnost. SKZ325 je gotovo nemoguće nabaviti a većina prodavaca koja ga drži na sajtu ga u stvari nema na lageru ili ako ga i imaju, onda se cena opasno približava Prospex seriji Seiko ronilačkih satova.

    taj smeker koji ima Stargate je stvarno ponosan na svoj sat i kaze ti da ako imas malo dvojbe izmedju navedenih satova izaberas bas ovaj....naravno nece ti stajati kao njemu ali.... odlicno stoji na ruci i prilicno je tacan.
    hvala plavom na ovom satu
    Poslednja ispravka: vladas (30.7.2011. u 16:23)

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #13
    Novi član
    Član od
    30.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Savet - Seiko trilema

    Još jednom hvala svima na odgovorima. Iskreno, dugo sam razmišljao, imao na umu i Sumo ali sam ipak nekako došao do ova tri modela.
    Primetio sam da 007 postoji u više varijanti i veličina, odnosno da kućište bez krunice varira od 41mm do 43mm.
    Dive watches - Seiko Dive Watches - Chronograph-Divers.com
    Obzirom da postoji više varijanti narukvica, mislim da je "problem" jubilej" narukvice lako rešiv. Vidim da se za 20 dolara više može naći i sa druga dva tipa čeličnih narukvica.

    Problem veličine je realan, obzirom da za divno čudo imam malo uži zglob, bez obzira na jaču građu i svojih 100Kg. Trenutno najviše nosim ovaj časovnik i mislim da je to neka granica, plus 2mm maksimum. Tu BFK i 007 odgovaraju, dok je Spork baš nategnut.
    Lorus Herrenuhr RF805CX9 Chronograph

    U svakom slučaju ne žurim, odlučiću se, a vidim da nema greške kada je izbor u pitanju. Samo mislim da sam za sada izbacio Kinetiku iz užeg izbora, a od 007 mislim da je ovaj najbolji izbor.
    Chronograph.com

    Ukoliko neko ima pouzdanu kombinaciju za nabavku,neka me slobodno kontaktira.

    Još jednom hvala svima!

  4. #14
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Savet - Seiko trilema

    Možda i ovaj

    Chronograph.com

    nije made in japan, već verovatno korea i zato jeftiniji ~65$

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Odlicna mesta za online kupovinu su i Crationwatches - SKX007J i SKX007K, kao i Watches88 i na kraju Longislandwatches!
    No time to lose

  6. #16
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Ja sam nasao ove dosta dobre ponude:

    1. http://chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2294

    2
    . Seiko Automatic Divers 200m Oyster Bracelet Japan Made SKX007J SKX007 ovaj je sa Oyster narukvicom, za koju kazu da je jos bolja+ made in japan!

    3.SKX007K2 Oyster Seiko 200m Mens Divers Watch SKX007

    J
    edino za chronograph.com mogu reci da mi je poznat, dok su druge 2 proizasle iz google pretrage, shipping je ili free ili simbolican <10$.

    A mozda da uzmes i sa gumenom narukvicom i naknadno kupis metalnu.
    Kalkulacija:
    SKX sa president/oyster nije ispod 250-260$
    SKX sa gumenom, recimo
    http://www.longislandwatch.com/Clearance_Items.htm
    1
    55+~30$ =188
    + 68$
    http://cgi.ebay.com/SEIKO-Super-Oyster-22mm-BRACELET-strap-band-SKX007-7S26-/120489924130?pt=Wristwatches&hash=item1c0dc25622
    2
    56$
    Na kraju za ~256$ imas SKX007 sa Oyster i gumenom narukvicom.
    Poslednja ispravka: Milanche78 (30.7.2011. u 23:13)

  7. #17
    Novi član
    Član od
    30.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Danas sam probao Seiko "Atlas" i Seiko "Sea Urchin", čisto da vidim veličinu. zadovoljan sam i sve sam više bliži Sporku, mada bih želeo negde uživo da ga vidim. Hvala svima još jednom na pomoći.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Vi i vaš "made in Japan" za 007. Ne vredi objašnjavati pa to ti je.
    sima hrabri likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #19
    Novi član
    Član od
    30.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Nije red da se ne javim.
    Kupljen je 007 na president narukvisi. I vise nego zadovoljan! Hvala svima na pomoci!
    tolarbo, VLADAN P, banja and 1 others like this.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Savet - Seiko trilema

    Cestitam Napapijri!

    Mislim da si odlicno izabrao. Daj vise detalja - gde i kako si ga uzeo, K ili J verziju... Slike su obavezne
    No time to lose

Slične teme

  1. Savet - Seiko trilema
    By Napapijri in forum Seiko
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.7.2011., 12:19
  2. Trilema - SEIKO SNDB57P1, TISSOT PRC 200 ili TISSOT PR50
    By Komes21 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.5.2011., 16:38
  3. Sat Fossil CH 2601 - Savet
    By Kranjcar in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.12.2010., 10:14
  4. Izbor ''trilema''
    By complication in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.6.2009., 9:49
  5. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •