Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree4Likes
  • 1 Post By vladas
  • 2 Post By pantelija
  • 1 Post By nwolfe

tema: Koji sat za plivanje?

  1. #1
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Koji sat za plivanje?

    Pozdrav svima na forumu!

    Pošto volim rekreativno da plivam, shvatio sam da mi se smučilo da čkiljim na sat na semaforu na bazenu. Znači, tražim sat koji: košta što manje, da bude digitalan (nije obavezno, ali mislim da je čitkije shodno uslovima korišćenja), sa sekundarom, i naravno, vodootporan xD

    E sad, ja sam, čini mi se, takav sat i našao, recimo ovako nešto Casio AE-1000W-1A (WR100M). Znam da je po WR specifikaciji to dovoljno za plivanje, ali me interesuje da li bi ovaj sat mogao da izdrži 2-3 puta nedeljno po sat vremena plivanja bez problema? Naravno bez pritiskanja dugmića?

    Hvala na odgovorima i eventualnim drugim predlozima i sugestijama

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    uh pa mozes blo koi sprtskiji ako pivas u bazenu..ja sam imao Seiko Stargate i nisam ga skidao na moru...Breitlinga Superocean...
    Imas sad da nadjes recimo Orinta divera ,ili Seika nekog do 200 m. uzmes sa metalnm narukvicom kad krenes na plivanje ti je skines i stavis gumenu.
    Imas ih u oglasima...ne razlikuju se mozda po cenama ali su ipak mehanicki sto je opet dusa sata

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #3
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    Neki G Shock, ako bas moras da nosis sat. Meni bi smetao!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    @nwolfe - cini mi se da je taj Casio koji si pomenuo zaista najjeftinije pouzdano resenje. Ipak - mislim da je, kao sto Milanche78 rece, G-Shock najbolje resenje. Recimo Casio G-Shock DW-5600E-1V bi bio, cini se, dobra preporuka - 200m WR, dovoljno mali i lagan da ne smeta pri plivanju, serija koja je dokazano izdrzljiva a i ne kosta mnogo...
    Poslednja ispravka: vladas (26.11.2011. u 13:05)
    Svetozar Zorbić likes this.
    No time to lose

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    Nemaš brige sa tim satom, čak i da praviš zarone u bazenu, ja sam sa jednim drugim Casio modelom baš dugo plivao više od godinu dana 3-4 puta nedeljno a bio je wr 50m, čak sam na Tašu redovno preranjao širinu par puta (ne odjednom ) na 5m dubine i nisam imao nikakvih problema sa satom... G-Shock je dobro rešenje, ali ako ti treba samo za plivanje sat, možda je bolje da izabereš neki jeftiniji, do tri hiljda možeš naći solidan Casio kojem će baterija trajati mnogo duže jer je običnom G-Shocku koji nije Tough Solar radni vek baterije oko 2 godine, a kada dodje vreme, zamena zajedno sa dihtungom koštaće te skoro kao i taj sat... Tako da ako tražiš što jeftinije rešenje mislim da si odabrao dobar sat ili eventualno ovako nešto Casio W-734-1A baterija bi trebalo da traje 10 godina, a neka traje za taj novac i duplo kraće...

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    Voda iz bazena brzo ostecuje gumene narukvice i dihtunge tako da je mozda bolje da uzmes jeftiniji model.

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika pantelija
    Član od
    10.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    84
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    Casio AE-1000W je sjajan sat. Štoperica (1/100), tajmer (24h), 5 alarma, dual time preko analognog sata u onom "oku", 31 vremenska zona i vreme u 48 gradova sa simpatičnim prikazom na mapi sa leve strane gornjeg dela displeja (meni super korisno zbog aukcija na ebay-u - LA, NY i HNG time mi najviše koriste). Ima led diodu na poziciji od 7 sati koja obasjava ceo displej (dakle nema elektro iluminaciju celog displeja). Veliko kućište i mala potrošnja te Led diode donose 10-to godošnji rad sa originalnom baterijom. Ima lepo prisustvo na ruci, zapitkuju ljudi šta i kako oko njega

    Koristim ga za trening (trčanje, teretana) i potpuno sam zadovoljan. Nisam plivao, ali verujem u spec od WR100m

    Nadam se da sam pomogao

    Image001.jpgImage005.jpgImage006.jpgImage008.jpg
    Poslednja ispravka: pantelija (26.11.2011. u 11:51)
    Jasmin and nwolfe like this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji sat za plivanje?

    Hvala svima na odgovorima!

    @milan zmaj
    Neki diver jeste u planu u budućnosti, verovatno Seiko 007 ili neki monster, ali za ovu priliku mi stvarno ne treba (pravi) sat, nego nešto što će da mi pokazuje vreme u nehumanim hlorskim uslovima i mislim da će definitivno casio plastikaner da odradi taj posao.

    U svakom slučaju, nisu neke pare i definitivno ću uzeti ili Casio AE-1000W-1A ili Casio W-734-1A, pa ću da se javim kad otplivam par krugova
    vladas likes this.

Slične teme

  1. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56
  2. Junghans sat - Koji je ovo model?
    By KLL in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 20:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •