Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 35
Like Tree21Likes

tema: Sat za muža

  1. #21
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Sat za muža

    slusaj ti si osvezenje za ovaj sajt....mudro zboris Clarissa i svaka ti je na mestu.

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #22
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Hvala, nažalost što se satova tiče mogu samo da čitam i učim od vas, a mnogo manje da zborim .
    Ali svraćaću povremeno, da čitam i kada se priča o ovom Edifiću završi.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  3. #23
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Nisam dovoljno bila na forumu, ali bih rekla da ste velike estete - lepi satovi su vaša strast, a uz to ide i lepa odeća, obuća, detalji, kompletan outfit... bar vas ja tako zamišljam.


    E,zato je internet zanimljiva stvar.
    I mi zamišljamo tebe

    Šala mala
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #24
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Šala mala
    Male šale su prihvatljive, dosta za večeras, a i o Edifiću, sutra ima zvaničnu premijeru, izlazi u svet, pa ga valja pripremiti
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #25
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke


    E,zato je internet zanimljiva stvar.
    I mi zamišljamo tebe

    Šala mala
    hahahha opasan VLADAN jaoooo komandirski....opasan si....a ti dobra zeno svrati cesce procaskaj samo sa nam....banovali nam Radasennku i sad manjakamo sa zenskim rodom...)))
    Clarissa likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #26
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    hahahha opasan VLADAN jaoooo komandirski....opasan si....a ti dobra zeno svrati cesce procaskaj samo sa nam....banovali nam Radasennku i sad manjakamo sa zenskim rodom...)))
    Ne znam čime sam posle 2 dana na forumu zaslužila kompliment, ali hvala . Banovalo Radu i ja ostadoh među retkim ženama ovde. Navratiću nekad, malo sam se umorila od satova (znam da vam čudno zvuči ), biranje, odlasci u radnju, na kraju kupovina Edifića, dolaziću da čitam šta ste pisali, pa ću vam se i javiti.
    Ostanite svi dobro
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  7. #27
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Eh, kad bih ja i vecina ostalih na ovom forumu samo 7 dana gledali satove pre odabira... . Doduse, nama se verovatno na 7 dana menja spisak zelja
    Počeću od ovog citata, sad već svakodnevno dolazim na forum, uglavnom čitam i učim. A danas mi je postalo jasno zašto se satovi ne biraju na brzinu ili još gore ad hoc.
    Videla sam ovaj sat
    Seiko SNK807K2

    čitajući neku temu i naprosto se zaljubila , zaista izgleda mnogo prefinjenije i rafiniranije od onog koji smo kupili. Dobro, to je sasvim "drugačiji" sat, a moj muž nije hteo okrugli, ali verujem da bih ga ubedila .
    Nažalost, ne može se sat kupovati svakog meseca (ili može ), što je kupljeno, kupljeno je.
    Ovaj će, možda, ostati za neku drugu priliku ili drugu dragu osobu. Vidim da pišete da je radujus sata 37mm i da je to malo, sad sve zavisi od debljine zgloba, pogledala sam neke satove po kući, ne, ne nisu za slikanje , nisu očišćeni, sređeni,merila - 37mm je OK za ruku mog muža.
    U jednom lamentu, na ovoj temi sam napisala da će se uvek naći i lepši i bolji i po boljoj ceni i zaista to se desilo, što se tiče cene, neznatno je skuplji.
    Sad bolje razumem i kolekcionare koji su prinuđeni da prodaju sat , ako im je drag i vezali su se za njega.
    O ovom satu postoji tema, tu ima još slika
    http://www.svetsatova.com/forum/f74/...07k2-2942.html
    pisala sam ovde, nadam se da je to OK.
    I još nešto, novajlijama kao što sam ja (bila ), slobodno predlažite što više raznih satova, u pogledu stila, dizajna.
    ***************************************
    Na kraju, zaista sve pohvale za ovaj sajt, pre svega osnivaču, a onda i administratorima, moderatorima istaknutim članovima. Lepo se na neko vreme pomeriti od svakodnevice i baviti se lepim stvarima, makar to bile samo virtuelene ture.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  8. #28
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Lep je taj sat,ali mislim da je mali.Pogledaj ovaj,koji jeste skuplji,ali je promer sata 42 mm i mislim da bi odlicno pristajao.
    Seiko SNZG13K1
    Clarissa likes this.

  9. #29
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Lep je taj sat,ali mislim da je mali.Pogledaj ovaj,koji jeste skuplji,ali je promer sata 42 mm i mislim da bi odlicno pristajao.
    Seiko SNZG13K1
    Hvala, za sada i tako ništa od kupovine, sat koji je kupljen nema ni 2 meseca.
    Kao što rekoh, ništa od toga, bar do Nove godine, a dotle, ko zna šta može da iskrsne.
    Ostaje pouka da sat ne treba kupovati na brzinu, a i da ne treba plakati nad prolivenim mlekom ()
    Što se prečnika tiče sve zavisi od debljine zgloba, vidim da ga je kupio Don_Krstić, ovde ima i slika, na njegovoj ruci ne deluje malo.
    http://www.svetsatova.com/forum/f64/...e-333-121.html
    Nego, zašto uz ovaj sat kao i model sa oznakom stavlja :
    Seiko 5 Automatic Watch Army ili SEIKO 5 MILITARY AUTOMATIC ?
    Šta su to odlike vojnih satova ?

    Bila sam na temi,
    Avijatičarski i vojni satovi
    ali tamo postoje teme o različitim proizvođačima, nisam našla odgovor, šta jedan sat treba da ima da bi ga „proglasili” vojnim ?
    Možda bi bilo interesantno da se napiše nekoliko reči na samoj temi, ako moderatori misle da je to OK ili bar ovde.
    Imajte u vidu da je mnogo nas novih koji dolazimo bez ikakvog predznanja, o takvim stvarima kao što su delovi sata i sl. Evo ja i sad ne znam baš tačno šta je "cifer" , a reči nema u
    Terminologija
    Mogu samo da pretpostavim da je to podloga na kojoj se nalaze brojevi, oznake na satu.
    Takođe mi nije baš jasno šta je krunica ?
    Citat Refresh kaže: Pregled poruke
    @Don_Krstic
    Postoji još jedan military, ali od 44mm bez krunice, sa 45mm.
    Mislila sam da je to kućište sata, od bar nekoliko mm a po ovom je neki obruč od 1mm ?

    Više sugestija i pitanja na jednom mestu, nadam se da će biti prihvaćene i da ću dobiti odgovore, ovde ili tamo gde moderatori odluče da treba da se stavi.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  10. #30
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat za muža

    Da odgovorim na brzinu i pomalo šturo - ukoliko izuzmemo satove koji se zaista koriste kao službeni u vojskama, danas se vojni sat, ili da budem precizniji, 'military style', odnosi na mnoge koji imaju crni brojčanik (kamuflaža, jelte) i imaju taj 'military look'. Stari vojni satovi su se zaista tako pravili, pa su imali još i mogućnost da se sekundara zaustavi kada se izvuče krunica kako bi svi vojnici mogli da usklade satove, a crni cifer se podrazumevao. Imali su izdržljive mehanizme i kućišta, kako bi bili upotrebljivi u ratnim uslovima.

    Kada su u pitanju savremeni satovi, ovo je termin koji ne mora da se odnosi na pravi službeni sat, već na onaj koji ima takav izgled. Možda će glupo zvuičati, ali najbolji odgovor na pitanje šta se danas prodaje kao vojni sat može se dobiti ako se u Googleu unese 'military watch', a potom zada pretraživanje slika. Dobijeni rezultati će ilustrovati kakvog su izgleda satovi koji se nazivaju vojnim, ali nisu nužno u upotrebi u oružanim snagama.
    Clarissa likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •