Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 54
Like Tree23Likes

tema: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Pozdrav,
    zovem se Aleksandar, zivim u jugo-istocnoj srbiji i nov sam u svetu rucnih satova.

    Posedujem casio mtp-1314, koji sam dobio od devojke na poklon i kod mene je preko 2 godine. O tom satu mogu napisati review ako ga vec nema na sajtu. Nedavno sam saznao da moj casio sa 5atm nije bas pogodan za kupanje, mada sam ga stalno nosio na bazen. Tad se javila potreba da kupim jedan sat koji ce mi sluziti za kupanje, voznju bicikle, fizicki rad, itd.
    Generalno preferiram digitalne satove, pre svega zbog ugradjene lampice pa su upotrebljivi i nocu, ali su mi lepsi analogni, otvoren sam za obe opcije. Medju prvim favoritima su mi bili casio ae2000w, ae2100, ae1000, mrv-200hc, i mozda jos neki. Jeftiniji modeli mi se nisu bas svidjali, a nije mi hitno potreban takav sat pa ne bih da kupim nesto sto mi se ne svidja i sto me podseca na decju igracku, skuplji ae2x00w su mi dosta odgovarali po karakteristikama (20atm, led lampa, alarm, itd), ali takodje je izgled ono sto me dobija, nekako mi je sve to prenatrpano sa za mene nepotrebnim stvarima, kao sto je na primer pokazivanje vremena u razlicitim zonama, itd.
    Onda sam nasao caletov pokvareni seiko 5 dx, star oko 40 godina i kada sam saznao kako funkcionise mehanizam to me bas privuklo i svideli su mi se novi seiko 5 modeli, malo prelaze budzet, ali prezalio bih neki evro ako mi se nesto bas posvidja. Problem je sto oni nisu bas pogodni za kupanje, plivanje, a ne bih da odmah pokvarim sat za koji sam jedva skupio novac.
    Citanjem ovog foruma naleteo sam na ruske amfibije i izgleda su one bas to sto sam trazio, prelep izgled (pogotovo sa plavom pozadinom), 20atm, automatski mehanizam, cena.
    ono za sta mi je potrebna pomoc je vas strucni predlog za neki sat koji ja nisam video, a poseduje ono sto mi treba. Isto tako bi mi znacilo da mi kazete kakav je kvalitet amfibije u odnosu na casio i seiko iz tog cenovnog ranga? Nije mi bitno da li cu kupiti ovde ili ebay, amazon, razumem da su tamo jeftiniji, ali da se gubi garancija i da se ceka mesec dana na robu.
    Izvinjavam se zbog predugackog teksta, ali volim da sam jasan i precizan Nadam se da imate razumevanja za ovoliki budzet, svi zivimo u Srbiji, a ja u njenom juznom delu, uz to studiram i sam se izdrzavam.
    za kraj vam dajem slike satova koje sam pomenuo da su mi trenutno u posedu.
    IMG_20170601_170116.jpgIMG_20170601_170257.jpg
    eee, nele and mizzy like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Nemamo razumevanja. Kako te nije sramota? Možeš kupiti dobar sat za male pare. Ja sam skoro za 1500 dinara kupio lep Casio digitalac, sa jednom tačkicom, skoro pa kao nov, 50 atm, baš za bicikl i bazen. Možeš naći slične modele kod nas i na netu za max 30 evra. I ne čeka se mesec dana. Ako ti je 20 atm baš bitno - kockica. To je casio 5600, g shock manjih dimenzija, nije pretrpan, a tenk. Kultni model. Poslaću ti neke linkove u sanduče. Sad, što se tiče Amfibija... Uh Uopšteno ja mehaničke satove ne bih nosio na plivanje. Bleja na bazenu da, a baš plivanje - ne. Neka moja paranoja. Pre par dana skoknuo do kolege bajsom u žurbi, i zaboravio da skinem mehanički sat, vozio sam ko po jajima.
    stanis likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Pa dobro, ne treba preterivati. Ja sam do sada svaki svoj sat koji je 200m okupao barem jednom u moru. Izuzetak Zilla koja još nije stigla na red. Ali uskoro će.

    Ja bih se složio sa konstatacijom za kockicu. To ko uspe da uništi a da nije čekićem, brenerom ili slično, treba mu medalju dati.

    Sa Amfibijom ne bih uopšte zazirao od kupanja. Ako sat treba da je mehanički, a da može u vodu bez problema, za te novce je ovo praktično i jedini izbor. Samo što tu nemaš izbora osim naručivanja online, tako da čekanje sleduje, a i od garancije manje više ništa. Ne znam da neko prodaje Amfibije regularno kod nas. Oglasi da, ali to je mačka u džaku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Hvala na brzim odgovorima i linkovima. 5600g za 70e koliko je kod nas na oglasima zaista nudi skoro sve sto jedan sat moze da ponudi. Sad me nekako vise privlaci izgled amfibija i seika 5, a oni su oko 60e u inostranstvu. Koliko bi me kostala carina i pdv ako bih narucio sat u toj vrednosti? Razumem da mehanicki sat treba vise paziti zbog mnostva pokretnih delova, ali zasto bi pravili 20atm amfibije ako nisu predvidene za vodu? Ne treba mi bas neunistv sat,a i kad zatreba bez njega se moze jer ne treba savaki dan. Pre svega mi je bitno da je vodootporan dovoljno da ne brinem, a i naravno da mi se sat svidja. Kakve su amfibije i seiko 5 nocu, moze li se videti koliko je sati? Na mom casiu to nije moguce jer se reflektivna povrsina na kazaljkam jedva vidi, a brojevi nemaju taj svetleci sloj :/

    http://www.jomashop.com/seiko-watch-snk807.html
    RUSSIAN Military MAN WATCH VOSTOK AMPHIBIA AUTO AMPHIBIAN DIVER 200m. 100815 | eBay

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    prodaju araphel za devet hiljada dinara što je jedna krajnje neumesna cena, ja sam na primer skoro sovjetsku prodao za 400dinara evo slike u kakvom je stanju, mislim nije mi do para, više je bila simbolična suma, imao sam brdo tih amfibija

    inače ja nisam da se sa satom ide u morsku vodu uopšte

    17974223_1877660045849406_707223700_n.jpg
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (1.6.2017. u 19:06)

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Sad sam video i casio duro 200 nov na nasim oglasima za 70e, deluje kao povoljna ponuda, sta vi mislite? poruke mi ovde malo kasne jer moderator mora da ih odobri. Kako vam se cine satovi na linkovima koje sam postavio u prethodnoj poruci??

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika rule
    Član od
    17.2.2017.
    Lokacija
    Cuprija
    Poruke
    58
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Cak i ako je deklarisan kao diver?

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    po meni da, slana voda ulazi u pinove među lugovima i pinove u narukvici, a tragovi soli ostaju na ušrafljujućoj kruni i navoju, kad kažem kruni mislim na njen unutrašnji deo koji ima navoj i gumicu, ali to sa krunom je zanemarljivo ako se sat ispere odmah, a kruna dobro ušrafljena

    druga stvar so ulazi pod bezel, tu se nalazi ona opruga koja može da korodira, so se ne može isprati sa tih mesta, svi koji su skidali bezel znaju klk tu prljavštine ima


    što se mene stoga tiče, satu nije mesto u slanoj vodi, a tek ako je štoper

    EDIT: uostalom da je so toliko dobra, ja svedočim javilo se milion ljudi ovde sa zahtevom za jeftin diver za more, zappravo ne bi tražili jeftine satove za more nego bi nosili svoje najskuplje satove
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (1.6.2017. u 21:03)

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Citat atosic47 kaže: Pregled poruke
    Sad sam video i casio duro 200 nov na nasim oglasima za 70e, deluje kao povoljna ponuda, sta vi mislite? poruke mi ovde malo kasne jer moderator mora da ih odobri. Kako vam se cine satovi na linkovima koje sam postavio u prethodnoj poruci??
    Duro je odličan sat za te pare.
    Onaj Seiko čiji link si postavio ima wr-50 metara i svakako nije za plivanje.

    Između Amfibije (mehanika) i Dura (kvarac) biraj na osnovu ličnog afiniteta.

    I o Amfibiji i o Duru ,kao i o Seko 5 je mnogo pisano na ovom Forumu pa ukucavanjem u pretraživač pomenutih pojmova možeš saznati sve moguće detalje.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (1.6.2017. u 21:11)
    eee likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    znaci sat i more nikako zajedno, steta, bas sam mislio da se odvojim od telefona dok sam na moru. Moze li neko da ko je narucivao satove iz inostranstva da mi kaze barem okvirno koliki bi mi bili dodatni troskovi ako je sat oko 60e i ima free shipping?
    Svidjaju mi se svi pomenuti modeli i bas citam se na forumu gde se pominju, koliko vidim zaista nece biti greske koji god da uznem. Postoji li jos neki proizvodjac kog treba da razmotrim u ovom cenovnom rangu?

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •