Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 54
Like Tree23Likes

tema: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Kada sam jurio diver za more,naleteo sam na ovog lepotana:https://www.kupujemprodajem.com/Casi...d=111205326,po meni,jako dobra kupovina.Pravi quartz diver na celiku i za moj ukus lepo izgleda,a i cena je super i jos imas garanciju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  2. #22
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Nenade i drugi put. Link ka temi gde je spisak satova koje su testirali francuski ronioci, poruka broj 43: Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    Ide Amfibia i do 250 metara.

    Inače sat koji nije ronilački (recimo 50 ili 100 m wr) ne bi izdržao onaj test sa videa, pri tom autor videa je sam odlučio da stane na 17 bara. Može ona i više da izdrži, samo pluća ne mogu.

    Atosic47, to što možeš kupiti orginalne delove za Amfibiju je veliki plus. Objasnio sam zašto će ti trebati rezervni dihtunzi.
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.6.2017. u 22:51)
    Nenad Arandjelovic likes this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Ma u pravu je Nenad, ko je tu koga kupio, nisu to satovi od nekoliko hiljada evra, satovi su da se nose, jedino ako si ga namenski kupio za praunuka, staviš ga u sef.
    Citat Nenad Arandjelovic kaže: Pregled poruke
    Kada sam jurio diver za more,naleteo sam na ovog lepotana:https://www.kupujemprodajem.com/Casi...d=111205326,po meni,jako dobra kupovina.Pravi quartz diver na celiku i za moj ukus lepo izgleda,a i cena je super i jos imas garanciju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Da samo što je ta narukvica najgori krš al dobro nema veze kolko para tolko muzike.

    Otvaraču teme ću poručiti - što više razmišljaš, biće ti sve gore. Jednostavno svako od njih ima nešto svoje, prednosti i mane. Ne lupaj glavu već uzmi ono što ti se sviđa, džabe argumenti ako ti se ne sviđa nešto što će ti biti na ruci.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Ma za te pare,sta mu se svidi,samo da ima karakteristike divera i to je to.

    Ne znam kog je kvaliteta narukvica,ali je bolje kada ima originalnu,to sam licno iskusio.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #25
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Otvaraču teme ću poručiti - što više razmišljaš, biće ti sve gore. Jednostavno svako od njih ima nešto svoje, prednosti i mane. Ne lupaj glavu već uzmi ono što ti se sviđa, džabe argumenti ako ti se ne sviđa nešto što će ti biti na ruci.
    Nije tako lako, sad razumem zasto ljudi imaju vise razlicitih satova, ocigledno da ne postoji univerzalni
    Za sad mi duro 200 deluje kao najpotpunija opcija, ali ima jos dosta cu razmisljati. Planirao sam da kupim jedan da imam sad za letovanje, mozda uzmem jeftin casio mrw-200 za 15e cisto da mi se nadje i da ne vodim mnogo racuna o njemu, a naknadno da kupim neki bolji. Definitivno su mi favoriti 5600e, duro, amfibia i casio 5. Ima jos dosta tekstova na forumu koje tek treba da procitam.
    Jel smatrate da je pametno kupiti polovan skuplji sat? Meni deluje rizicno jer ne mogu da znam da li ima neku skrivenu manu, da li je i dalje vodootporan, a i da li je original.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Najbolje je novo,ja se time vodim,ali nekad ispadne i polovno dobro.Ovaj Duro ti je super,ja sam hteo da ga uzmem.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  7. #27
    Mlađi član
    Član od
    1.6.2017.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    koliki je zivotni vek ovih modela o kojima smo pricali? Posle koliko godina bi amfibia i seiko 5 morali na "mali servis", imaju li kvarcni satovi potreebe za servisom ili se samo menja baterija?

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Ja ne bežim od polovnog ali od pouzdanih i otvoriti četvoro oči. Mada novo je novo. Skuplji kvarcni se popravljaju, jeftini ne. Za leto... Ma uzmi Amfibiju, lepo na Meranom sajt i biraj, možda najbolje serije 420, 710 ili 090, uzmeš rezervne delove, metalnu narukvicu baciš (izvini Nenade ) jer je u klasi "žao mi da poklonim neprijatelju", neka lepa guma ili nato/zulu i bomba letnji satić. Imaš mehaniku, imaš neobičan sat koji ne iskače iz paštete, lako se proda ako se predomisliš ili moduješ (smooth bezel i već drugi sat, pa onda custom bezel i drugi insert). Naravno ovaj Duro je takođe odličan izbor, a casio kockicu u boji, za leto. Seiko 5 kupi zimi pogledaj klipove na netu, slike sa foruma, mada uživo je uvek najbolje, gledaj koje su dimenzije satova i dimenzije tvog zgloba, da ne bude mikro sat ili vodomer.

  9. #29
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Citat atosic47 kaže: Pregled poruke
    koliki je zivotni vek ovih modela o kojima smo pricali? Posle koliko godina bi amfibia i seiko 5 morali na "mali servis", imaju li kvarcni satovi potreebe za servisom ili se samo menja baterija?
    Radni vek im je takav da mozes docekati penziju sa njima na ruci. Servisni interval za mehanicke satove je 3-5 godina. Za Amfibiju ,Vostok kaze da je servisni interval 10 godina.
    Servis Seika 5 , Amfibije i slicnih mehanizama je oko 3000 dinara (moze i jeftinije ).
    Jeftini kvarcni mehanizmi se ne servisiraju. Kvalitetniji (skuplji) kvarcni mehanizmi se servisiraju. Rubinski lezajevi, metalni zupcanici itd. zahtevaju podmazivanje a vremenom ulje gubi viskozitet i dolazi do ubrzanog habanja.
    Poslednja ispravka: skydrummer (2.6.2017. u 9:28)

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Sat od oko 80-90e+-, pozeljno 20atm

    Sad ste me zaludeli.Gledam na Amazonu,Komandirci idu od 45 usd + dostava za dz,a lepi su samo tako.Takodje,malo sam guglao,najbolji quartz diver ispod 100 usd je Casio Duro kao moj,a automatik Vostok Amfibija,tako da je ova misterija resena.😁😁😁

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Poslednja ispravka: Nenad Arandjelovic (2.6.2017. u 14:10)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •