Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 28 od ukupno 28
  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Mene zanima bas ono sto je Vladan opisao-znaci sat pocetne vrijednosti oko 4000eura +popust i tax free.
    E sad ono sto mi nije jasno-da li ce me na granici vasi carinici prijaviti mojima kao sto Slovenci rade na svaku robu preko 500eu vrijednosti.Jer onda bi mi oni nabili minimum 33% poreza na sat i onda mi vise nije tolika usteda.
    Ako netko ima ideju kako to uraditi bez poreza moze mi se javiti i na PM ako nije za public.

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Mene zanima bas ono sto je Vladan opisao-znaci sat pocetne vrijednosti oko 4000eura +popust i tax free.
    E sad ono sto mi nije jasno-da li ce me na granici vasi carinici prijaviti mojima kao sto Slovenci rade na svaku robu preko 500eu vrijednosti.Jer onda bi mi oni nabili minimum 33% poreza na sat i onda mi vise nije tolika usteda.
    Ako netko ima ideju kako to uraditi bez poreza moze mi se javiti i na PM ako nije za public.
    Upravo toga se i bojim. Još kad na granici dodaju svoje taxe i tarife teško da može ispasti pozitivna računica. Dobro, sve zavisi kolika bi bila razlika u cijeni.
    Mislim da je najbolje postupiti kao JovanaM i ništa ne prijavljivati ili...sad mi je palo na pamet, tražiti povrat pdv-a a za naše carinike sat "ostaviti" kao poklon u Srbiji.
    Bi to išlo?

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Stipa mislim da je fora u tome sto da bi ostvario pravo na tax free roba mora proci granicu.Znaci da te na carini i dalje mogu pitati gdje je sat i naplatiti potrazivanja.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Ovo je prava mozgolomka!

    Obzirom da si se ograničio na ponudu satova koji su dostupni u Hrvatskoj, "osuđen" si na brendove koje si naveo. Mada, vidim da imate i zastupnika za Panerai i GO, pa bih i te proizvođače uvrstio u izbor. Donekle mogu i da shvatim zbog čega si rešio da kupiš sat koji je dostupan kod vas, jer cifra o kojoj je ovde reč svakako nije mala, uvek postoji određeni rizik prilikom online kupovine i dostave pošiljke a verujem da bi voleo i da probaš sat pre nego što se odlučiš za kupovinu. Nažalost, obzirom na ponudu kod vas, mnogo dobrih proizvođača ispada iz igre, pogotovo kada pričamo o malim koji, po nekom nepisanom pravilu, uvek imaju izvanredne satove.

    Od satova sa mehanizmom na ručno navijanje, možda ti se svidi Longines L2.640.4.78.3, uklopio bi ti se u budžet. Ništa posebno ga ne izdvaja iz gomile satova drugih proizvođača, ali je kvalitetan sat i poseduje taj klasičan elegantan dizajn koji, za mene, nikada neće biti prevaziđen. Pogledao bih i Panerai satove, sa budžetom koji imaš i eventualno nekim popustom, možda bi mogao da se uklopiš za neki PAM 00005. Činjenica je da mnogi "new age preduzetnici" danas nose satove ove kompanije, ali mislim da to ne bi trebao da bude faktor zbog kojeg bi elimisao ove prelepe satove. Louis Erard ima šta da ponudi, kvalitetnih modela svakako, ali mislim da će vremenom izgubiti više na vrednosti (ako ti je to bitno) u odnosu na jedan Panerai ili Longines. Ne toliko zvučno ime, manje poznat, manje zastupljen pa samim tim i manje vredan, to je neko pravilo, nažalost. Po meni, zasigurno može da stane rame uz rame sa jednim Longines-om.

    Od automatika, Omega definitivno i mislim da bih se ograničio isključivo na nju. Pa još ako uspeš da se dočepaš Vladanovog predloga, pun pogodak. Pogledao bih i šta nudi distributer za Glashutte Original i IWC u ovom cenovnom rangu, ali Omega bi bila prvi izbor.

    Druga opcija, verovatno manje popularna, je da se okreneš ponudi polovnih satova i tu bi mogao da nađeš odlične primerke.
    E sad, obzirom da posedujete distributera za GO satove, ja bih ih nazvao i raspitao se za cenu ovog lepotana. Maloprodajna cena je prilično velika, ali ko zna, možda daju neki novogodišnji popust, doduše trebao bi da bude popriličan da se uklopi u budžet. Ali, polovan bi mogao da se uklopi u budžet.

    Glashutte Original Senator Karree Chronograph 39.31.53.52.04


    Ili Glashütte Original Senator Sixties Square Chronograph 39.34.02.32.04

    Ovaj će jednog dana biti moj.

    Lično, ja bih recimo rizikovao online kupovinu i opredelio se za neki Grand Seiko sa spring drive mehanizmom ili recimo GS SBGW001. U stvari, bilo koji GS.
    A posle njega, fokusirao bih se isključivo na satove nemačkih proizvođača, o švajcarcima bih razmišljao tek na kraju.

    Sad izvini, opet , što nema više konkretnijih predloga, rolex replica kellot ali već 2 nedelje se patim sa gripom pa mi je relativno teško da razmišljam o bilo čemu osim o čajevima i limunu.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #25
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Ili Glashütte Original Senator Sixties Square Chronograph 39.34.02.32.04

    Ovaj će jednog dana biti moj.

    dragon gledaš mi u teku.
    Ma dobro...kako u projekciji svoje ćak dalje budučnosti ne vidim priliku da darujem samoga sebe, velikodušno ti prepuštam kupnju.

    Da ne skrećem sa teme, moram reći da su sve dragonove preporuke za 5+.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    GO Senator Sixties je meni jedan od top 10 najljepsih satova.Ne krono nego bas klasicni.
    Ima i par Nomos i Stowa klasicnih modela koji su laksi za džep.Kako ti se svidjela nova Aqua Terra 8500?Da li ona dolazi u obzir?

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    jole777

    Nomos, Stowa, Jorg Schauer, Thomas Ninchritz, Dornblueth & Sohn, Damasko, Sinn, Tuttima... iako svi imaju odlične satove u ponudi, nijedna od ovih firmi nije zastupljena u Hrvatskoj a to je jedan od zahteva pokretača teme.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: sat do 20000 kn ili cca. 2700 eur

    Dragon ,istina zaboravio sam na to.
    Koliko je u Beogradu cijena za Aqua Terra 8500 white dial?
    Jel se moze i na nju dobit veci popust?

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •