Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree6Likes

tema: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

  1. #11
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Za te novce s Seikom, Orientom ili bilo kojim "Japancem" nema greške, Švajcarac za taj budžet bih samo polovnog uzeo, pošto su Švici skupi nenormalno, a dobar polovni švajcarac se može naći za te novce star nekih 10tak godina a koštao je duplo više... i naravno predlažem mehaničke satove uvijek... Nemam ništa protiv " baterija" ali nekako je mehanika ljepša, poštenija...
    Jovan HN II likes this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Ono, nije da nije... Prilog 34821 ...ali , kad malo bolje pogledaš, koji bi to skelet sem kineza mogao naći za tu kintu ? Prilog 34823
    Amin. Ja sam svojevremeno vidio neki, cini mi se Kenneth Cole (mada,tek tek je to kinez) u tom fazonu al' da me ubijes ne sjecam se gdje...

    Aha.. eve ih...

    http://www.amazon.com/Kenneth-Cole-K...s=kenneth+cole

    http://www.amazon.com/Kenneth-Cole-K...s=kenneth+cole

    itd... amazon

    al' nadji ih ovuda majcin sine... imaju li uopste predstavnika?
    Poslednja ispravka: Jovan HN II (4.9.2012. u 21:16)
    backarelli likes this.

  3. #13
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Citat Jovan HN II kaže: Pregled poruke
    ...al' nadji ih ovuda majcin sine... imaju li uopste predstavnika?
    Odeš na ovu stranicu => Distributeri satova - Svet Satova izabereš proizvođača iz liste i dobiješ odgovor.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Kenneth Cole satovi - Vitanov Beograd, Srbija ...ko bi rekao , a ? Evo ih ispred kuće...


    Ovo kao igra "brzi prsti" ... preteče me gazda !

  5. #15
    Novi član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Hvala na iscrpnim odgovorima ljudi!

    Pogledah japance, Casio/Seiko, iskreno pre vaših komentara su mi negde u podsveti zvučali jeftino, nekvalitetno, pa ranije nisam ni obratio pažnju, a još kako nisam ni gledao satove sa metalnom narukvicom to je posebna priča

    Elem, ovi su mi se dopali:

    Casio EF-539D-1A
    Casio EF-527D-1A
    Casio EF-503L-1A
    Casio EF-558D-1A
    Seiko SND253P1

    a posebno:

    Casio EF-545D-1A

    Samo bih ja odmah po kupovini uzeo i kožnu narukvicu, nekako mi nije metalna za moj mršavi zglob, imate li predloga sa te strane, gde se uzimaju kaiševi, koji bi išao uz ovaj, koliko treba da se zameni, je l se lako menja? Takođe, je l se na licu mesta vrši sređivanje narukvice da paše ruci, mislim na metalnu?

    Vivim i da je ovo sense, oni imaju onu malu radnju u knezu, ali tamo jako malo izloženih satova, da ne znate kako oni rade, imaju li u magacinu ili treba da se čeka?


    Hvala još jednom svima

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Sve u vezi tih satova je vec receno:

    CASIO EF-527D-1A / CITIZEN Nighthawk / SEIKO SND253P1 / SEIKO SNAD05P1

    Hteo bih da kupim neki sat do 200e

    kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Da te ne zbuni, zajednicki zakljucak sa ovih tema je bio u korist Citizena ali samo zato sto je bio kao opcija. Razlika u kvalitetu je kod svih tih modela gotovo pa zanemariva tako da se izbor svodi na par detalja i cisto vizuelno dopadanje. Casio nudi najboli odnos kvaliteta i cijene, hands down bez ikakve konkurencije. Seiko ime iza koje stoje sva najveca dostignuca u industriji satova u posljednjih 60 i kusur godina i njihov kvalitet je neupitan.
    Sta god tu da izaberes bices zadovoljni vlasnik vrhuskog parceta tehnologije pri cemu bih ja, u ovom izboru, bio skloniji Casio modelima, a zasto procitaj na temama koje sam postavio.
    Pozdrav

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    Sto se tice narukvica i kaiseva, zamjena je kod vecine satova veoma jednostavna procedura koju mozes obaviti i sam pri cemu, ako nemas nekog iskustva, bolje je da ti to odradi sajdzija da ne bi izgrebao sat bez potrebe a i, ako majstor nije bas neki se*onja, to ti nece naplatiti jer je to posao od nekoliko sekundi.
    Ako imas namjeru da mjenjas narukvicu za kais i obratno, gledaj da uzmes sat sa razmakom izmedju "rogova" (neko ih zove i "lugovi", neko "usi" itd) od najmanje 20-22 mm (ovo jer biras satove nesto veceg precnika pa da kais kasnije ne bude previse tanak).
    Skracivanje narukvice odradi odmah prilikom kupovine i neka ti to odrade u radnji u kojoj kupujes ili neki sajdzija, za pocetak nemoj ti time da se igras, a kad je namjestas nemoj da bude preuska i tik uz zglob. Ovo iz razloga sto ti se zglob (tacnije koza na istom) siri i suzava u odnosu na spoljnu temperaturu, aktivnost, znoj itd. pa uvijek ostavi malo "lufta" da te kasnije ne bi zuljala i stezala.
    Koliko ces "lufta" ostaviti je pitanje ukusa. Ja licno volim metalne narukvice i teze satove na kojima je malo sira narukvicatako da sam sat malo "pada" sa zgloba ka ruci ali to je vec do tebe s tim da, kao sto je receno, vodis racuna da narukvica ne bude preuska.
    Isto ti vazi i za kozni kais, pri cemu se koza rasteze i sama ce preuzeti oblik tvog zgloba s vremenom.
    Kaiseve u svim bojama, dezenima i oblicima ces lako naci u svakoj boljoj casovnicarskoj radnji. Ako hoces neku kvalitetniju mozes ih lako naci preko neta.
    Eto, mislim da sad treba samo da se odlucis za jedan od onih koje si izabrao
    Poslednja ispravka: Jovan HN II (7.9.2012. u 23:08)

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Prvi sat, dileme, pitanja, šta odlučiti?

    U toj radnji u knezu imaju samo Casio modele, za ostale moras da zoves i donesu im za jedan dan, mozda ako pozoves prepodne , popodne te mozda te ceka sat. Ja sam tako kupio seika

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Moj prvi sat...
    By MIKIPERLA71 in forum Kafić
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.6.2013., 15:26
  2. Prvi post
    By NickH in forum Opšti forum
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 8.12.2011., 23:08
  3. Prvi sat? Koji sat? Hellpppppp
    By 86leka in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 12:47
  4. Prvi sat u svemiru
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.1.2010., 22:37
  5. Prvi sat
    By YaYaYoYo in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.8.2009., 7:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •