Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree10Likes

tema: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Pozdrav drugari, nov sam ovde pa dok se malo snadjem.
    U potrazi sam za novim satom, pa se dvoumim izmedju seika ili citizena, jer to nam je svima poznato a i cena je neka normalna u danasnje vreme.
    Evo ovako, da li je sigurnije ili bolje neki seiko kvarc hrono na bateriju ili neki eco drive, jer od prilike kostaju isto mislim na model AT0761-08E ili ssb033p1 . Budzet je oko 200e + - 10-20e.
    Znacio bi mi savet, hvala u napred

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ja sam uvijek za standardan kvarc- Seiko 7T mehanizmi.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Ja sam uvijek za standardan kvarc- Seiko 7T mehanizmi.
    druze nije mi bilo tesko da zovnem par casovnicara, isto su mi rekli.. hvala na brzom odgovoru. danas ce se obaviti kupovina, sem ako me neko ne ubedi u suprotno

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Vujke, pogledaj ovaj thread prije konacne odluke:

    CASIO EF-527D-1A / CITIZEN Nighthawk / SEIKO SND253P1 / SEIKO SNAD05P1

  5. #5
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat Jovan HN II kaže: Pregled poruke
    Vujke, pogledaj ovaj thread prije konacne odluke:

    CASIO EF-527D-1A / CITIZEN Nighthawk / SEIKO SND253P1 / SEIKO SNAD05P1
    Sorry nisam naveo.. iskljucivo kozna narukvica, vise mi je kulturica..

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Čisto da se zna- nemam ja ništa protiv solarnih mehanizama,samo ne vidim razlog zašto su razvijeni!? Njihovu bateriju moraš zamijeniti nakon 10-tak godina bez obzira što proizvođači govore da se nikada ne mijenja,a zamjena nije jeftina! Međutim,već odavno postoje standardni kvarc mehanizmi koji koriste obične baterije sa trajanjem od 10 god(imam takav Casio) čija je zamjena sitnica!
    VLADAN P, skydrummer and 83stojan like this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Čisto da se zna- nemam ja ništa protiv solarnih mehanizama,samo ne vidim razlog zašto su razvijeni!? Njihovu bateriju moraš zamijeniti nakon 10-tak godina bez obzira što proizvođači govore da se nikada ne mijenja,a zamjena nije jeftina! Međutim,već odavno postoje standardni kvarc mehanizmi koji koriste obične baterije sa trajanjem od 10 god(imam takav Casio) čija je zamjena sitnica!
    Znas kako druze, vec dva dana se ne skidam sa neta i punim glavu sa info. Mehanizam je isto kvarcni, samo energiju dobija svetlosnim putem, u mesto baterije. Mislim da u mehanizmu nema razlike. Razvijeni su da bi se izbacile baterije iz upotrebe, navodno zbog okoline (eco). A solarna celija sa zamenom kosta 2900 din u periodu od 10-15 godina. U poredjenju sa obicnom baterijom na 2-3 godine po 500-700 din dodje mu na isto, bar ja tako mislim.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Zdravo vujke,

    Prvo da se pridruzim dobrodoslici!

    Verovatno si vec lutajuci forumom mogao da vidis, ali cu sve jedno napomenuti dva detalja:
    1. Uvek (ili skoro uvek ) biraj sat sa metalnom narukvicom. Dobor dodje u vrleim letnjim mesecima, mnogo je skuplja za naknadnu nabavku a kozni kais se uvek moze dokupiti za mnogo manje para.

    2. U pravu si za EcoDrive mehanizme - isto kvarcni mehanizmi samo punjiva baterija. I ja sam pricao sa dosta sajdzija i svi su nepoverljivi prema punjivim baterijama. Moje (subjektivno) misljenje je da je odrzavanje EcoDrive mehanizma nesto skuplje (racunica je ipak nesto vise u korist klasicnih baterija nego sto si ti naveo) ali najverovatnije ce se sat otvarati nesto redje, cime je mogucnost ostecenja / greske nesto smanjena. Ono sto meni najvise smeta kod vecine EcoDrive mehanizama jeste preterana upotreba plasticnih delova i (najcesce) nedostatak rubina u lezistima osovina.

    Pozdrav,
    Vlada

    P.S. Iako je HADzI DALIBOR u pravu za pojedine modele Casio satova, ipak vecini baterija traje 2-3 godine, zato ne bih ekstreme uzimao u obzir. S druge strane - i punjiva baterija u EcoDrive satovima cesto traje manje od 10 godina!
    Poslednja ispravka: vladas (27.8.2012. u 11:40)
    No time to lose

  9. #9
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Zdravo vujke,

    Prvo da se pridruzim dobrodoslici!

    Verovatno si vec lutajuci forumom mogao da vidis, ali cu sve jedno napomenuti dva detalja:
    1. Uvek (ili skoro uvek ) biraj sat sa metalnom narukvicom. Dobor dodje u vrleim letnjim mesecima, mnogo je skuplja za naknadnu nabavku a kozni kais se uvek moze dokupiti za mnogo manje para.

    2. U pravu si za EcoDrive mehanizme - isto kvarcni mehanizmi samo punjiva baterija. I ja sam pricao sa dosta sajdzija i svi su nepoverljivi prema punjivim baterijama. Moje (subjektivno) misljenje je da je odrzavanje EcoDrive mehanizma nesto skuplje (racunica je ipak nesto vise u korist klasicnih baterija nego sto si ti naveo) ali najverovatnije ce se sat otvarati nesto redje, cime je mogucnost ostecenja / greske nesto smanjena. Ono sto meni najvise smeta kod vecine EcoDrive mehanizama jeste preterana upotreba plasticnih delova i (najcesce) nedostatak rubina u lezistima osovina.

    Pozdrav,
    Vlada

    P.S. Iako je HADzI DALIBOR u pravu za pojedine modele Casio satova, ipak vecini baterija traje 2-3 godine, zato ne bih ekstreme uzimao u obzir. S druge strane - i EcoDrive cesto traje manje od 10 godina!
    Pozdrav Vladas, hvala na dobrodoslici.. Zamolio bih te na za neki savet, onako tvog licnog misljenja za sta bi se ti odlucio.. Bas sam cekao nekog ko se razume, kapiram da si strucnjak
    Ako mozes da mi pomognes da se odlucim sta da kupim, da li da idem na seiko kvarc hrono ili eco drive? I ja sam skeptican po tom pitanju, ali mi je prioritet da masina dugo traje jer nemam nameru da kupujem drugi sat za par godina.. Hvala u naped

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    I jedan i drugi ce ti trajati mnogo duze od par godina. Eco drive sa sobom ne donosi nista specijalno, ali ni nema nekih mana. Satovi sa njim su se pokazali odlicno. Troskovi odrzavanja, kao sto su ti i ostali naveli su tu negde.

    Dakle i Seiko i Citizen su podjednako pouzdani i kvalitetni, tako da bi trebao da se odlucis za onaj koji ti se vise dopada.

    P.S. - Mislim da Citizen ima safirno staklo, a na Seiku je hardlex. Ako je tako preporucio bih ti da se ipak odlucis za Citizen!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko solar-kvalitet mehanizma?
    By juke in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.8.2012., 17:08
  2. Solar Atomic G-Aviation
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.5.2011., 1:19
  3. Omega Seamaster kvarc vs automatik
    By IgorBG in forum Omega
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 21.8.2010., 17:13
  4. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.1.2010., 13:56
  5. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.1.2010., 2:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •