Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
  1. #11
    Novi član
    Član od
    5.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Prvo bih svima da se zahvalim na preporukama i ovako velikom odzivu! Podaci koje sam zaboravio da navedem o sebi su to da mi je zglob 17cm, i da sam 175cm/70kg, sto znaci malko sitnije gradje.

    Veoma mi je interesantan i pogled ljudi po pitanju toga sta ide uz odelo i sta ne, ali nije ni svako odelo isto i ne nosi ga svako na isti nacin. Po meni i te kako uz odelo moze dobro da ide hrono sat koji dodatno govori o osobi koja ga nosi... Stavise, u poslednje vreme sve cesce i vidjam ovakvu kombinaciju (google ). Ipak, slazem se da je pronalazenje univerzalnog sata isto kao i kupovina automobila (da malo trosi, dobro ide, ne kvari se, kosta malo, bude veliki za put i mali za grad, a to sve nikako ne moze). Zato sam svestan da je neophodno napraviti odredjene kompromise.

    A sada da redom prokomentarisem satove koje ste mi preporucili. Sada i sam upadam u situaciju koju ne volim kod drugih, trazim preporuku a na kraju se prilicno zalepim za svoju pocetnu ideju. Ali sta je tu je

    Certina DS Podium Big Size mi se dopada, ali ispada van budzeta koji sam isplanirao koliko sam mogao videti cene po netu. Da mi se dopada bas bas, mozda bih i izdvojio vise novca ali kako to nije slucaj, za sada nije opravdano.

    Certina DS Podium deluje prilicno fino i moracu da odem da pogledam ovaj sat uzivo i vidim kako mi stoji na ruci. I cene cu morati detaljno da proucim.

    Tissot Moonphase koji ste navili mi se dopada, ali mislim da nije ono sto trazim (nije trenutno za mene). Meni, makar na slikama, deluje kao za nijansu elegantniji, tanji sat a ja bih ipak vise voleo neku malko vise sportsku varijantu.

    Citizen Promaster Eco-Drive mi deluje vrhunski, ali se sada plasim da li bi uopste bilo koji od Citizen satova stajao s obzirom da ipak manju saku/obim - koliko sam shvatio i Nighthawk i Promaster su prilicno veliki satovi. Pritom, Promaster je takodje van predvidjenog budzeta.

    Seiko Perpetual mi je prelep sat, ali ne vidim sebe kako ga nosim. Nije za mene u ovom trenutku.


    Svakako smatram da cu sve satove koji mi se dopadaju morati prvo uzivo da vidim i stavim na ruku pa tek onda donesem odluku.

    Sto se kupovine tice, posto za 10ak dana idem u Nemacku, da li postoji mogucnost da tamo naletim na neku povoljnu varijantu? I kakva je situacija po free shopovima?

    Od online kupovine ne bezim (kupovao sam puno stvari online), samo sto to zna da bude macka u dzaku (nekada covek moze mnogo da se zezne), pa sada ne bih rizikovao.


    Izvinjavam se svima i sto sam ostavio link u pogresnom formatu, ne zamerite.

    Pozdrav i hvala svima! Sve preporuke i komentari i dalje dobrodosli

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Pozdrav, JoMan, posto on-line kupovina nije problem, a i ides u Nemacku uskoro, pogledaj Orient satove OVDE (u gornjem levom uglu se nalazi meni, pa pogledaj i druge kolekcije). Ako ti se svidi neki od modela, kupuj i ne razmisljaj previse - za male novce ces dobiti sat odlicnog kvaliteta i zavrsne obrade, sa automatskim in-house mehanizmom. Prosto, za novac koji si predvedeo da odvojis za sat, tesko da moze bolje.
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Mislim da ti je Tissot PRC200 hrono odličan izbor i da ne treba da odustaješ od sata koji ti se dopada samo zato što je izuzetno popularan. Prilično sam siguran da ga nećeš viđati na svakoj drugoj ruci u gradu a stečena popularnost PRC200 modela je opravdana i ljudi koji su ga uzeli, uzeli su ga zbog kvaliteta a ne zbog nekog pomodarstva.

    Većina satova koja je ovde predložena predstavlja dobar izbor, osim možda Seika čiji si link priložio. Seiko pravi kvalitetne satove ali konkretan model u mojoj glavi nikako ne može da se složi sa odelom pa tako ne mogu ni da se složim sa tim izborom.
    Predložena Certina Big Size bi bila moj izbor, ukoliko bih išao na hrono varijantu sata jer ima kvalitetan mehanizam, dobru završnu obradu i lično smatram da je po kvalitetu za nijansu bolja od Tissot-a. Što se tiče samog prečnika satova i veličine tvog zgloba, mislim da ne treba previše da brineš. Pomenuti Citizen, Certina, Seiko, Tissot i Orient će ti odlično stajati na ruci i neće ti biti preveliki.

    Kažeš da ideš u Nemačku i da ćeš možda uzeti tamo sat?! Pored predloga za Orient satove koji ti je dao Sima a za koji smatram da je odličan, pogledaj i satove proizvođača kao što su Laco, Steinhart i Archimede (moja preporuka), ukoliko razmatraš kupovinu sata sa mehaničkim mehanizmom.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    @JoMan

    Obzirom na mere zgloba(17cm) NIKAKO ne preporučujem sat većeg prečnika od 41-41,5cm. bez krunice. Najbolje bi bilo 40-41cm.
    Pošto je i prečnik mog zgloba isti,a, verovatno, sam probao više satova od tebe,eksperimentalno sam dokazao da je sve preko navedenih mera-jednostavno smešno!
    Eto,malo smo hendikepirani po tom pitanju jer nam se izbor drastično sužava obzirom da je trenutna moda naterala proizvođače da prave satove većeg prečnika.
    Ovu informaciju shvati najozbiljnije!!
    Dakle-konačni savet
    Sa ovog foruma sakupi(zapiši) informacije o markama koje se preporučuju pa, kad već ideš u Nemačku,obavezno iskoristi priliku i tamo kupi sat jer ćeš jeftinije proći nego da ga kupuješ ovde.
    Naravno,uvek ostaje i kupovina preko neta kao najpovoljnija ali je preporuka da sat za koji se odlučiš prvo negde vidiš uživo i da ga probaš.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (28.1.2011. u 11:19)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #15
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Možda bi vredelo baciti pogled i na Victorinox:

    Timepieces - Victorinox AG

  6. #16
    Novi član
    Član od
    5.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Pogeldao sam neke satove po gradu (sto ovde poreporucene sto neke koji su mi se svideli) i Tissot me je definitivno kupio (a ja cu njega ) Uzivo je jos lepsi nego na slikama, na ruci mi odlichno stoji. S obzirom da idem u Nemacku uskoro, da li postoji opcija kupovine bez poreza na licu mesta, povracaja poreza ili slicno? U Frankfurtu sam video da sat kod oficijelnog zastupnika kosta 295. S obzirom na porez od 19%, koliko kontam sat bi me kostao 239e. Jos ako bi bilo moguce i ostvariti neki popust na licu mesta

    Do mog odlaska cu svakako gledati i dalje i istrazivati pa ko zna sta ce posle svega ovoga biti na mojoj ruci

    Pozdrav i hvala svima na savetima.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko

    Milsim da neces pogresiti sa izborom!
    Ne znam kolika je cena satu kod nas i da li mozes da ostvaris neki popust, a u Nemackoj sigurno mozes ostvariti Tax free, ali imaj u vidu da na cenu 295 imas odbitak od max 15% (pravi odbitak je ~16% sto je umanjenje da bi se doslo na osnovicu za 19%) pa ce te sat izaci 250€. Naravno - mozes da pokusas da pregovaras o smanjenju cene.
    No time to lose

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tissot V8 ili Citizen Calibre???
    By radence in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.6.2011., 16:24
  2. Trilema - SEIKO SNDB57P1, TISSOT PRC 200 ili TISSOT PR50
    By Komes21 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.5.2011., 16:38
  3. Seiko, Tissot, ili nesto drugo - automatik varijanta
    By alejandro in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 9.12.2010., 14:41
  4. Preporuka - Certina, Hamilton, Tissot?
    By zekazeka in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 8:06
  5. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •