Strana 19 od 54 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 539
Like Tree319Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

  1. #181
    Novi član
    Član od
    12.7.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Gospodo,puno vam hvala na sugestijama.U prvom postu sam prevideo da napomenem da nemam nameru da kupujem polovne satove.Naravno,svestan sam činjenice da dobro negovan i redovno servisiran mehanički sat ma koliko bio star,je zapravo nov.
    Imam jednog automatik švajcarca(DOXA Watches : Swiss Made Luxury Watches since 1889 nema onaj šmek klasičnog mehaničkog sata.
    Što se tiče Frederika Konstanta nisam ih video u čisto mehaničkoj formi,a za njihove automatike,smatram da su bezobrazno skupi.Za Selitu 200-1,ili kako oni kažu (FC 303 ili tako nešto) dati onolike pare je komično.

    Citat:"ja licno, dakle govorim u svoje ime nikad ne bih postsovjetski sat platio 500evra, ili cak ovih 300evra"

    Apsolutno se slažem sa vama,ali ja,kao što rekoh,nisam bio u stanju da nadjem ništa drugo(naravno novo).Znači prosto pitanje
    ponude i potražnje.
    Ah,da,...Hamilton.Tu sliku bih volio i ja da vidim.O tako nečemu mogu samo da maštam.Već kad maštam,vidim sebe kako nosim Simplicity(Philippe Dufour),i kao šef svih "sine nobilitate" gledam s visine vlasnike Patek Philippe,i ostalih dečijih satova

    Jako lepi satovi-horologija 101
    Poslednja ispravka: RUS (13.7.2014. u 8:26)

  2. #182
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Ne znam iz kog razloga kolega ne bi platio postsovjetski sat 300+ e, poljot je imao sjajnih modela, koji se i dan danas mogu naci u prodaji. U ovom slucaju ne govorim o Volmaksovim ili Maktajmovim modelima, vec o zalihama Poljotovih modela...

    Ja bih licno kupio novu strelu, iako istu sklapa Mak, a distribuciju i prodaju vrsi jedan ne tako popularan prodavac iz Nemacke, iako cenovno prelazi 300e. Sa druge strane, net je prepun pozitivnih iskustava sa gospodinom Julian Kampmann-om, sto se tice eventualne tehnicke podrske, tako da, ja bih se bez oklevanja odlucio za saradnju...

    Isto tako, ne mogu a da ne preporucim Aviator modele, mada nisam siguran koliko su oni dress

    Sto se Poljot Internacional brenda tice, njega bih zaobisao. Taj brend nema veze sa ruskom casovnicarskom industriom.

    Gore spomenuta strela... mehanizam 3133, navijac.

    vladas and salac like this.

  3. #183
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Slažem se sa onim što je napisao 23jewels. Poljot International je nemačka firma, a nemački standard podrazumeva i visoke cene. Mislim da je i sat koji je predložio veoma lep, a ima i drugih modela, u zavisnosti od ukusa. Što se tiče cene ruskih satova, ona je takva kakva je - jeftiniji su od mnogih modela koji se prave u drugim zemljama, a moramo imati u vidu činjenicu da više nema jeftinih sovjetskih satova koji koštaju neki sitniš, ukoliko izuzmemo neke modele Vostoka. Rusija je odavno krenula u drugačiju privredu od sovjetske, pa se cene približavaju zapadnim. Konačno, tu je i staro pravilo trgovine - ako se roba može prodati po određenoj ceni, ona svakako neće ići dole.
    vladas likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #184
    Novi član
    Član od
    12.7.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ne znam iz kog razloga kolega ne bi platio postsovjetski sat 300+ e, poljot je imao sjajnih modela, koji se i dan danas mogu naci u prodaji. U ovom slucaju ne govorim o Volmaksovim ili Maktajmovim modelima, vec o zalihama Poljotovih modela...

    Ja bih licno kupio novu strelu, iako istu sklapa Mak, a distribuciju i prodaju vrsi jedan ne tako popularan prodavac iz Nemacke, iako cenovno prelazi 300e. Sa druge strane, net je prepun pozitivnih iskustava sa gospodinom Julian Kampmann-om, sto se tice eventualne tehnicke podrske, tako da, ja bih se bez oklevanja odlucio za saradnju...

    Isto tako, ne mogu a da ne preporucim Aviator modele, mada nisam siguran koliko su oni dress

    Sto se Poljot Internacional brenda tice, njega bih zaobisao. Taj brend nema veze sa ruskom casovnicarskom industriom.

    Gore spomenuta strela... mehanizam 3133, navijac.

    Meni ne treba dres sat.Moj problem je što ne znam gde da nadjem mehanički sat na ručno navijanje kod nas.Ne bih naručivao preko interneta ukoliko se ne radi o distributerima ili prodavcima u Srbiji.A što se tiče Poljot internacionala:
    Poljot internacional je nova (relativno) Nemačka firma koja je otkupila ruske mehanizme,sredila ih,i stavila u svoje satove.Ako grešim,zamolio bih nekoga da me ispravi.Znači to je nemačka firma koja pravi satove po ugledu na ruske satove,sa orginalnim ruskim mehanizmom.Ukoliko ste ljubitelj ruskih satova,razumem vaš stav.

  5. #185
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Tačno je za Poljot International, ali priznajem da je teško naći sat koji ispunjava tvoje kriterijume, tj. da je nov, da se kupuje lično u radnji, da je mehanički i da se uklapa u budžet.

    Naprosto, izbor je veoma skučen uz ovakve kriterijume, jer ovo je malo i siromašno tržište, pa je samim tim i ponuda manja. Jedino što mi pada na pamet je kupovina u inostranstvu. Doduše, ovde postoji još jedan problem pri izboru - časovničarska industrija nije ista kao pre nekoliko decenija, kada su dominirali mehanički navijači, koji su nekada bili standard za sve, dok danas najveći deo tržišta želi kvarcne satove. Mehanički satovi uglavnom su prešli u skuplji segment, a ponuda im je svakako manja nego što je nekad bila.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #186
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    salac onda pravac vitanov i kupuj sat, a kad ga kupis pokazi nam slike i daj opis

  7. #187
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    23 , pogodi sa onom Strelom pravo u centar .
    Branko, Poljot je lepota od sata. Još u čeliku, retkost. Koji je prečnik, 35 mm ?
    salac, čini mi se da kod nas i nema nekog izbora ručnih navijača. Možda da propratiš KP, to su doduše većinom polovni satovi, ali uz proveru kod časovničara i ok cenu možda bi našao odgovarajući sat.

  8. #188
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Sky, ako se ne varam-bez krunice je 34mm. Odlično stoji... Nema ko me nije pitao da mu (pro)dam sat-bilo muško, bilo žensko. Ne možeš ljudima objasniti da je sat tako jeftin...

  9. #189
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    @23j
    Jel postoji Ruska časovničarska industrija ili je ona deo istorije?
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #190
    Novi član
    Član od
    12.7.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri kupovini mehaničkog sata

    Ne verujem da ću ga kupiti.Sat nije loš,ali je malo precenjen.Doduše,cena koju sam našao preko ovog sajta je realnija Poljot International POLJOT International 1981167 | Svet Satova dok je na vitanovom sajtu 34.500.Nešto ne štima.

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 27.6.2023., 8:15
  2. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06
  3. Vodič za kupovinu ruskih satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 10:06
  4. Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...
    By Petar in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 6.4.2009., 9:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •