Strana 3 od 105 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 1046
Like Tree539Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 200 EUR

  1. #21
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    O kvalitetu Bomar-ovog servisa ne bih previše pisao, reći ću samo da je devojka imala zaista "lepa" iskustva sa njima i da smo na kraju sat popravili kod privatnika.
    Ma nema nikakvih problema. Zaista ne bih da ih reklamiram i na srecu ne znam kakav im je servis. Zao mi je sto cujem da si imao losa iskustva. Sto se mene tice, mozes slobodno da podelis sa nama sta se to tacno desilo, da bismo eventualno izbegli neki problem u buducnosti.
    Jedina informacija koju ja pouzdano znam je upravo to - da priznaju ww garancije. E sad sta posle urade sa satom...

  2. #22
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    WlayCo, mislim da više nije fer da zbog Vladana, Dragona reklamiramo dobro znane firme koje su distributeri spomenutih satova ovako javno! Iz tog razloga sam ti i poslao privatnu poruku gde se popusti nalaze! Sada ovaj forum ima postojeća mesta za reklamiranje pa neka dotične firme plate i same se reklamiraju na ovom forumu! Samim tim bi i njihovi prodavci nešto i naučili!

    A, ako sam ja tu nešto pogrešno razumeo molim da mi se kaže, kako bi ja znao i kako ne bi pisao nekome i poruke i postove, dupli posao, zar ne?!
    Unapred hvala!

    Nighhawk je stvarno prelep sat, prelep kvalitetan dizajn, sve na njemu je odlično precizno postavljeno, mislim na kućište sata! Mana mu je odstupanje sekundare, skazaljke za minutu, satnicu. Nije precizno postavljena skazaljka kada pokazuje koji je sat, minut, sekunda na njemu! Možda će ti to malo smetati? Ja sam mnogo vremena planirao kupovinu istog sata, odustao sam samo zbog nečeg drugačijeg, boljeg. Videćemo šta je to za par nedelja!

    Pozdrav...
    Potpuno si u pravu. Da sam malo razmisljao ne bi ovako napisao. Stvarno izvinite svi i to vise nece da se ponovi.

  3. #23
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat WlayCo kaže: Pregled poruke
    Potpuno si u pravu. Da sam malo razmisljao ne bi ovako napisao. Stvarno izvinite svi i to vise nece da se ponovi.
    WlayCo ti kao i ja na početku, svima sam se izvinjavao!
    Ništa nisi pogrešno uradio, pozdravlja te drug tvoj!

    Da vratimo temu na postojece pitanje, Orient? - do 200e?
    Ivke, jesli našao nešto novo, kako danas tvoje slatke muke, ili su kao moje, boli glava!?

  4. #24
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    pa ok, samo vidim da sam pogresio pa rekoh... ok necu vise ni da gresim a ni da se izvinjavam...

    Umesto toga malo cu da lobiram za Nighhawk-a Evo nekih vrlo detaljnih i zanimljivih review-a pa Ivke baci pogled...

    http://www.larrybiggs.net/scwf/index...&id=1099233931
    http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=351539
    http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=331027

    Pozdrav

  5. #25
    Novi član Avatar korisnika Watchman
    Član od
    15.2.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Jes' da je tema za Orient, ali ne mogu da odolim a da ne predlozim ovaj Citizen. U pitanju je model BV1050-51E...


  6. #26
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Ivke, jesli našao nešto novo, kako danas tvoje slatke muke, ili su kao moje, boli glava!?
    Pocinje da boli glava. Jednostavno, izbor sam sveo na samo 2 sata, i jedan i drugi su mi fantasticni - ali jednostavno ne znam sta da prelomi. (za one koji se tek sad ukljucuju izbor se svodi na: Orient (jos ne znam da li da budeo beo ili crn) i Nighthawk).
    Generalno gledano - taj automatik mehanizam bi trebao da je trajniji i kvalitetniji???

    Citat Watchman kaže: Pregled poruke
    Jes' da je tema za Orient, ali ne mogu da odolim a da ne predlozim ovaj Citizen. U pitanju je model BV1050-51E...
    Lep je, ali nikako nije moj tip. Hvala za preporuku.

    Citat WlayCo kaže: Pregled poruke
    Umesto toga malo cu da lobiram za Nighhawk-a Evo nekih vrlo detaljnih i zanimljivih review-a pa Ivke baci pogled...
    Pogledao sam linkove, vidim da ga hvale, sto je i ocekivano Meni je prelep.

  7. #27
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Pocinje da boli glava. Jednostavno, izbor sam sveo na samo 2 sata, i jedan i drugi su mi fantasticni - ali jednostavno ne znam sta da prelomi. (za one koji se tek sad ukljucuju izbor se svodi na: Orient (jos ne znam da li da budeo beo ili crn) i Nighthawk).
    Generalno gledano - taj automatik mehanizam bih trebao da je trajniji i kvalitetniji???

    Hahaha, rekao sam ti, boleće te glava, ma kakve slatke muke!


    Prednost uvek dajem automaticima jer su mi draži! Kada bi kupovao kvarcni sat nikada ne bi pogledao ni jedan drugi sat osim Nighthawk ili Chrono radio controlled, podjednako su mi dragi!

    taj automatik mehanizam bi trebao da je trajniji i kvalitetniji???

    Ovo su jeftini satovi kao i njihovi mehanizmi koji su dosta trajni, nisu satovi koji dostižu cenu od nekoliko hiljada evra. Njihova kupovina prestavnja nešto najbolje za tu svotu novca, zbog trajnosti mehanizma i njihove preciznosti (po meni, pritom mislim i na Citizena)!

    Automatik je mehanički sat koji je sastavljen iz mnoštva delova, opruga, navija se pomeranjem ruke i tako dobija svoju snagu za pokret mehanizma, dok kvarcne satove pokreće baterija! Kod Citizena ne bi morao da menjaš bateriju jer svoju snagu akumulira svetlošću i čuva u svoji komorama za dalji rad sata, iz tog razloga je kolekcija nazvana Eco-Drive.

    Ali, (uhh što mrzim ovo ali)...predpostavljam da se vremenom troši kao i kod Seiko kinetičkih satova koji imaju svoj rok nekih 7. godina! Da li je to praksa i za Eco-Drive kolekcijom ja nemam odgovor, voleo bi i da ga čujem!?

    Vrednost automatik satova povećava komplikacije u satu.


    TERMINOLOGIJA
    Komplikacija : je svaka dodatna funkcija na satu koja prevazilazi jednostavno pokazivanje vremena. To na primer može biti: hronograf ili pokazatelj mesečevih mena, štoperica, prikaz datuma, večiti kalendar i sl. Grand komplikacija na satu sadrži najmanje četiri komplikacije, i to najčešće: hronograf, sekundare, unutrašnji kalendar i ponavljanje minuta.
    Jedna od komplikacija Orijenta je njegovo svetsko vreme.
    -Druga je indikator snage.
    -Treća je njgova sekundara nije povezana sa skazaljkama za sat i minutu.
    -Četvrta je datum koji nije na uobičajnom mestu kao kod drugih satova, već je na poziciji 9 časova.


    U njemu je ORIENT-ov mehanizam 46H51 i prestavlja odličnu kupovinu, a taj model je veoma redak na ovim prostorima pa je to pomalo primamljivije, zar ne?!




    Znam da ti ovim odmažem? Poslušaj sebe i obavi kupovinu samo koja se tebi svidi i ne slušaj nijedan savet oko odabira sata jer ćeš ti gledati u njega i trošiti njegovo vreme !

    Pozdrav...

  8. #28
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Prvo da kazem: ANGEL svaka cast za postove! Veoma informativno, sazeto i korisno. Skidam kapu.

    Sad vec postajem i sam sebi dosadan, ali jednostavno ne mogu da nadjem detalj koji ce mi prelomiti, odnosno dati jasnu sliku sta da uradim/odlucim. Citizen mi je nekako malo dopadljiviji ili efektniji, nadam se da sam dobar izraz upotrebio...
    U sustini je sve ostalo na strani Orienta (ako zanemarimo garanciju).

    I tu postoji jos jedna dilema - koju boju odabrati u slucaju Orienta? Crno obozavam, ali u ovom slucaju belo mi deluje nekako elegantnije.
    Izgleda da treba stisnuti zube, odabrati na "eci-peci-pec" i uzivati u satu koji god da je...

  9. #29
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Jel moze neko da pokusa da mi objasni OVE stvari? Ovo mi deluje kao da malo vredja zdrav razum, pa bih voleo da cujem vase misljenje, jer sam neupucen.

  10. #30
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Ahh da pelepog je izgleda, ali prava njegova tajna krije se ovde.

    Kao i što sam vidiš Nemačkih brendova ima previše, ali je malo njih koji nešto valja! Ljudi se zalete, kupe nešto nalik satu koji su oduvek želeli i naravno prevare se. Kada bi sa tim satom otišao kod časovničara i pogledao mehanizam dobio bi odgovor da taj sat nikako ne vredi 1000€. Najčešće se postavljaju Kineski mehanizmi sa veoma malim rokom trajanja!

    Pogledaj sličnosti satova.

    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Prvo da kazem: ANGEL svaka cast za postove! Veoma informativno, sazeto i korisno. Skidam kapu.
    Hvala Ivke!


    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Sad vec postajem i sam sebi dosadan, ali jednostavno ne mogu da nadjem detalj koji ce mi prelomiti, odnosno dati jasnu sliku sta da uradim/odlucim. Citizen mi je nekako malo dopadljiviji ili efektniji, nadam se da sam dobar izraz upotrebio...
    U sustini je sve ostalo na strani Orienta (ako zanemarimo garanciju).

    I tu postoji jos jedna dilema - koju boju odabrati u slucaju Orienta? Crno obozavam, ali u ovom slucaju belo mi deluje nekako elegantnije.
    Izgleda da treba stisnuti zube, odabrati na "eci-peci-pec" i uzivati u satu koji god da je...

    Oko odabira boje u ciferu ne bi mogao nikako da pomognem!

    Bela boja u ciferu je prelepa, ali se slabije, nejasnije očitava vreme na satu!

    Crni cifer, moj favorit, sat koji ujedno elegantan i sportski, veoma je praktičan slaže se uz svakakve stvari koje nosiš na sebi, da li bile farmerke, šorc i majca ili savršeno odelo pristaje na sve!

    Crno bela sportska varijanta sata je jasno očitljiva samo na pojedinim delovima sata, između 12 i 5h podjednako je dobar ali moraš sam prelomiti i odlučiti.

    A do tada neka ti malo pomogne ovaj klip koji je već postavljen...




    ______________________________________T I K A - T A K A





    Popravke kod automatika nisu toliko skupe ako ima delova za njih, a ima ih! Više je časovničara u gradu koji vrše popravke na mehaničkim satovima nego na Eco-Drive kolekciji satova pa ćeš tako naći više delova!
    I Dragon vam je pisao kako uvek ne obuhvata garantni list garanciju na svakoj popravci sata već se neka dodatno plaća.

    Ako odlučiš da sebi kupiš kvarcni sat (na šta ću ja samo skinuti kapu) videćeš da će tvoja sledeća kupovina biti mehanički sat!


    Pozdrav...







Slične teme

  1. Zidni sat - preporuka?
    By nickname in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.2.2011., 14:30
  2. Preporuka za ženski sat
    By romina in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 21:33
  3. Preporuka za sat do 100e
    By Kranjcar in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.3.2010., 20:21
  4. Preporuka za sat do 1000$ ?
    By Stevan Kulusic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 1:07

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •