Strana 2 od 105 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 1046
Like Tree539Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 200 EUR

  1. #11
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Kako si mislio da ga kupimo zajedno?
    Pitam zato sto sam vec napisao da bi mi to doneo drugar iz USA, bilo bi mi nezgodno da trazim da svercuje jos primeraka.

  2. #12
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Izvini , moja greska, prevideo sam to , mislio sam da ga sam narucujes online pa ... Izvini.
    U pravu si, ne bi bilo fer da to trazis od prijatelja. Sa moje tacke gledista bi bilo fenomenalno ali u pravu si...

  3. #13
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Hvala puno za savet. Pogledao sam i taj sat koji si preporucio i izuzetno mi se dopada. Sto se prodaje tice, nasao sam ga samo ovde. Cena je prihvatljiva, ali pise da je samo 1 primerak ostao, a ja bih narucivao tek za 15-ak dana.
    Takodje brine me nekoliko stvari:
    - vecina na Orient-e daje samo 1 godinu garancije
    - kakva je podrska u Srbiji sto se tice ovog brenda?
    Iako mi se jako dopadaju, mozda mi je ipak sigurnije da uzmem ovo. Jako podseca na moj prethodni Citizen, mnogi ga hvale, i ako nista imacu dve godine garancije u Srbiji.
    Trajni su to mehanizmi, kod jednoga i drugoga sata!

    Orijent satove bi mogao da servisiraš kod Seiko servisera, Beograd ih ima dva što ja znam ako se ne varam i naravno ako imaju delova koje bi ti zatrebali!

    I ako ta dva sata ne mogu da se porede jer bi to bilo veoma teško uporediti ih zbog njihove različitosti, nemaju iste mehanizme!
    Kvarovi se mogu pojaviti nakon dve godine, tri, četiri ili u prvoj nedelji kada budeš kupio sat, kao i kod svih nas, nepredvidljivi su!

    Orijent je chronograf-automatic!
    Citizen je kvarcni sat, pilot!
    I jedan i drugi imaju svoje prednosti ali su neporedivi...

    Rus mi je ostavio ovaj link pa pogledaj možda imaju zastupnike u Americi.

    Pozdrav...

  4. #14
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Jasno mi je da su razlicite kategorije satova i da je poredjenje tesko, ali hteo bih da pokusam da sumiram. Generalno OVAJ Orient bi ipak trebalo da bude jaci model u odnosu na Nighthawk!? Izasao bi me 80ak dolara skuplje.
    Koliko sam shvatio velika prednost mehanizma je sto je automatic (energiju dobija mehanickim putem - pomeranjem, mrdanjem???), takodje safirno staklo nije za podcenjivanje. Po kvalitetu izrade bi trebali da su tu negde, ali Citizen ima veliku prednost u vidu podrske u Srbiji + 2 godine garancije sto nikako nije za bacanje.
    Ovo su slatke muke, ali nesto treba da presudi - odluka se mora doneti.

    Brinem se za te garancije, jer mi je prethodni Citizen relativno brzo "crkao"... Nije mi jasno zasto tako cesto crkavaju ovi (relatino) skupi satovi?

    @WlayCo: nema potrebe za izvinjavanje druze

  5. #15
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Orijent nije samo automatic, već automatic sa komplikacijama u mehanizmu, to ga samim tim čini boljim satom.

    Poseduje indikator snage, kada je sat maximalo namotan ima svoju 40-časovnu snagu. Uvek napomenem da je Švajcarac sa slabijim švajcarskim mehanizmom koštao bi za hiljadu evra više! Citizenovi Miyota mehanizmi kao i Seikovi imaju preciznozt kvaliteta, trajnost mehanizma, a cene više nego pristupačne, među njima su i Orienti, a podjednako dobri kao Švajcarci.


    Snimak sve govori!





    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Brinem se za te garancije, jer mi je prethodni Citizen relativno brzo "crkao"... Nije mi jasno zasto tako cesto crkavaju ovi (relatino) skupi satovi?

    Ne kvare se svaki tako lako imam Citizena koji je star nekih 20 godina.

    Da su muke slatke, pa i nisu. Istu boljku imam i ja ali me već glava boli svakoga dana.
    Ne shvataj me pogrešno, ne govorim ti kako moraš uzeti Orijenta već svoja saznanja delim sa tobom! Najbolja kupovina je kada se sat samo tebi prvenstveno svidi, a zatim drugima!

    Pozdrav...

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Zaista mislim da ne bi trebalo previše da se opterećujete sa garancijom kada su u pitanju satovi koji nisu kupljeni kod naših distributera, pogotovo kada je reč o jeftinijim satovima. Mislim da vam nijedan distributer odnosno zastupnik neće priznati garanciju na sat koji nije kupljen kod njih. Ako pak grešim i ako su promenili tu politiku, onda svaka čast domaćim distributerima. Luksuzni i satovi visoke klase i njihovi distributeri su već druga priča, oni moraju da ispoštuju rigorozne standarde koji su im nametnuti od strane samih proizvođača, pa tako i kada je reč o world wide garanciji.
    Tako da ta garancija od 1-2 godine na citizen sat koji ćeš dobiti od amerikanaca, ovde neće vredeti apsolutno ništa i eventualni servis sata će ti naplatiti kao da je u pitanju sat bez garancije.

    Orient nema zvaničnog, pa ni nezvaničnog, zastupnika u Srbiji pa tako ne postoji ni tehnička podrška, mada kada je reč o satovima sa automatskim mehanizmima većina časovničara bi trebalo da može da servisira sat pa mislim da ne treba da brineš toliko o standardnom servisu.

    Pozdrav

  7. #17
    Novi član Avatar korisnika Ivke85
    Član od
    23.2.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    ...Mislim da vam nijedan distributer odnosno zastupnik neće priznati garanciju na sat koji nije kupljen kod njih.

    ...Tako da ta garancija od 1-2 godine na citizen sat koji ćeš dobiti od amerikanaca, ovde neće vredeti apsolutno ništa i eventualni servis sata će ti naplatiti kao da je u pitanju sat bez garancije.
    Nemoj se ljutiti, ali na moju (NASU) srecu raspolazes apsolutno netacnim informacijama...
    Slobodno nazovi npr. Bomar pa se raspitaj o ovome sto si napisao.
    Ne bih tome pridavao znacaj da nisam apsolutno siguran da mi Ciutizenova garancija vazi ovde.
    Dakle u slucaju bilo kakvog kvara u periodu od dve godine imam besplatan servis (naravno uz neki papir - racun ili worldwide garanciju).

  8. #18
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat Ivke85 kaže: Pregled poruke
    Nemoj se ljutiti, ali na moju (NASU) srecu raspolazes apsolutno netacnim informacijama...
    Slobodno nazovi npr. Bomar pa se raspitaj o ovome sto si napisao.
    Ne bih tome pridavao znacaj da nisam apsolutno siguran da mi Ciutizenova garancija vazi ovde.
    Dakle u slucaju bilo kakvog kvara u periodu od dve godine imam besplatan servis (naravno uz neki papir - racun ili worldwide garanciju).
    Ovo potpisujem i ja Elem, bio sam malopre u Bomaru u Delta city i probao Nighhawk-a i pitao za garanciju , kazu nema nikakvih problema, 2 godine gde god da je kupljen. Btw. Nighhawk kosta tacno 28000 do kraja meseca. Prelep sat, tezak,kvalitetan...uf!

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    @Ivke85, WlayCo

    Naravno da se ne ljutim što ste me demantovali, zato smo svi tu, da razmenjujemo informacije a kao što sam i napisao, ako grešim svaka čast distributerima. Nažalost, informacije koje sam izneo su zasnovane na ličnom iskustvu tako da nisu bez osnova. O kvalitetu Bomar-ovog servisa ne bih previše pisao, reći ću samo da je devojka imala zaista "lepa" iskustva sa njima i da smo na kraju sat popravili kod privatnika.

    Pozdrav

  10. #20
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e

    Citat WlayCo kaže: Pregled poruke
    Ovo potpisujem i ja Elem, bio sam malopre u Bomaru u Delta city i probao Nighhawk-a i pitao za garanciju , kazu nema nikakvih problema, 2 godine gde god da je kupljen. Btw. Nighhawk kosta tacno 28000 do kraja meseca. Prelep sat, tezak,kvalitetan...uf!
    WlayCo, mislim da više nije fer da zbog Vladana, Dragona reklamiramo dobro znane firme koje su distributeri spomenutih satova ovako javno! Iz tog razloga sam ti i poslao privatnu poruku gde se popusti nalaze! Sada ovaj forum ima postojeća mesta za reklamiranje pa neka dotične firme plate i same se reklamiraju na ovom forumu! Samim tim bi i njihovi prodavci nešto i naučili!

    A, ako sam ja tu nešto pogrešno razumeo molim da mi se kaže, kako bi ja znao i kako ne bi pisao nekome i poruke i postove, dupli posao, zar ne?!
    Unapred hvala!

    Nighhawk je stvarno prelep sat, prelep kvalitetan dizajn, sve na njemu je odlično precizno postavljeno, mislim na kućište sata! Mana mu je odstupanje sekundare, skazaljke za minutu, satnicu. Nije precizno postavljena skazaljka kada pokazuje koji je sat, minut, sekunda na njemu! Možda će ti to malo smetati? Ja sam mnogo vremena planirao kupovinu istog sata, odustao sam samo zbog nečeg drugačijeg, boljeg. Videćemo šta je to za par nedelja!

    Pozdrav...

Slične teme

  1. Zidni sat - preporuka?
    By nickname in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.2.2011., 14:30
  2. Preporuka za ženski sat
    By romina in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 21:33
  3. Preporuka za sat do 100e
    By Kranjcar in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.3.2010., 20:21
  4. Preporuka za sat do 1000$ ?
    By Stevan Kulusic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 1:07

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •