Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
  1. #1
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Pomoc pri izboru sata

    Cao svima!!

    S obzirom da je ovo moj prvi post zeljela bih da pohvalim sajt i da izrazim zadovoljstvo sto uopste postoji ovakav sajt za nas zaljubljenike u satove.
    Kao sto i samo ime teme kaze ja bih voljela da cujem vase preporuke za sat.
    Trazim svajcarski sat, zenski, automatik, od celika, i da je mid size ili veci (ja generalno volim muske satove, ali tako nesto nema u ponudi za zene). Cena 500 - 600 eura.

    Hvala unapred na predlozima.

    Jovana
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Jovana dobrodosla i veliko hvala na lepim recima.

    Ono sto bih prvo napomenuo je da mi je zaista veliko zadovoljstvo da nam se pridruzuju i pripadnice lepseg pola koje su pravi zaljubljenici u satove.

    Da budem iskren zadatak koji si nam postavila nije nimalo lak, i mislim da cu morati dobro da se pozabavim njegovim resavanjem. Nazalost cenovni rang koji si zadala i tip mehanizma dosta komplikuju stvari.
    Situacija je takva da najveci broj zenskih satova poseduje kvarcni mehanizam jer vecini zena tip mehanizma nije uopste vazan, ili barem nije toliko vazan kao izgled sata. Stoga moja prva potraga nije bas urodila plodom i naisao sam na satove za koje sumnjam da ce te u potpunosti zadovoljiti, verovatno najvise zbog velicine:

    Tissot Le Loche, T41.1.183.53

    Tissot PR50, T34.1.283.31

    Burett Neo Icon, B5201CF

    Tissot ne treba posebno opisivati a Burret je brend koji nije bas toliko poznat siroj javnosti ali uveravam te da proizvode jako kvalitetne satove sa odlicnim detaljima i zavrsnom obradom. Koriste pouzdane ETA svajcarske mehanizme, tako da ni tu nemam zamerki. Nekada su bili poznati po tome sto su nudili dozivotnu garanciju na sve satove, ali sada je garancija smanjena na 3 godine, sto je i dalje dosta konkurentno u poredjenju sa ostalim proizvodjacima.

    To je sve za sada, ali ocekuj da cu naci jos neke zanimljive modele koje cu ti predloziti, pa budi u toku.


    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Vladane, hvala puno na predlozima.
    Svidja mi se Tissot PR50, primijetila sam taj sat i ranije. Medjutim, idealan sat za mene je Rolex Daytona koji nosi Ana Ivanovic, ali posto taj sat premasuje moj budzet u velikoj mjeri voljela bih nesto slicno.
    Sto se tice novca, mogla bih i da sacekam par mjeseci sa kupovinom pa bi suma mogla da ide i do 900 eura.
    Naravno da cu da posjecujem sajt jer sam njime odusevljena.
    Hvala jos jednom.
    Jovana
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Jovana, a zašto jednostavno ne kupiš muški sat?
    Pitanje je krajnje ozbiljno i bez upućeno bez neke zle ili podrugljive namere!
    Iskreno, muški satovi su daleko lepši i urađeni su sa više ukusa kada je dizajn u pitanju (a i sve ostalo ) nego li ženski satovi. Subjektivno mišljenje, neko će reći, verovatno da je tako... ali je i činjenica.

    Inače... možda nešto ovako

    Movado Museum Automatic



    Uspeo sam da ga nađem na ovom online shopu http://www.thewatchery.com, a obzirom da Vladan verovatno ima više iskustva od mene u online kupovini, zamolio bih ga da iznese svoje mišljenje o konkretnom online shopu (može li im se verovati ili ne)!

    pozdrav!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Ja sam tvoju poruku shvatila krajnje dobronamjerno )
    Uostalom, ja vec (pored raznoraznih zenskih Nivada, Fossila...) imam muski Tissot PR50 Quartz Chronograph T 34.1.488.32,jer me on po izgledu podsjeca na vec spomenuti omiljeni sat. I taj Tissot mi je najdrazi od svih satova.
    Uostalom ima jako puno djevojaka koje nose muske satove, a ja bih spomenula samo one 'najazenstvenije' medju njima: Sharapova, Ana Ivanovic, Emina Jahovic...

    I da, potpuno se slazem da su muski satovi puno ljepsi, i da imaju daleko interesantniji dizajn. Uopste ne shvatam tzv. ladies velicinu satova, i razne cirkone, dijamante, bisere i brilijante na satu. Ne znam cemu sluze na satu. kao ukras? Pa kupicu narukvicu u tom slucaju. A sat hocu da je ozbiljan.
    Inace i ja sam primijetila da to sto ja trazim u zenskoj varijanti ne postoji, ali rekoh da pitam mozda sam nesto propustila.
    Hvala!!!
    Veliki pozdrav )))
    J.
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  6. #6
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Samo da se pohvalim da sam onako usput (kako bi to nas administrator slikovito opisao: odem ja po hleb i kupim sat ) kupila Candino C4044-1, presladak sat koji je kostao samo 7000 dinara!


    Ali jos uvijek tragam za automatik modelom.

    Veliki pozz za sve od mene!
    J.
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Jovana cestitam na novom satu.

    Znaci kupila si ga samo onako, usput, da prekratis vreme i da imas sta da nosis dok ne kupis onaj koji stvarno zelis E pa dobrodosla u moj svet

    Sat je stvarno super a posebno mi se svidja narukvica i krunica, a za one koji ne znaju kako izgleda sledi slika:



    Zelim ti uspesnu potragu za onim 'pravim' satom...

    Pozdrav,
    V.S.

  8. #8
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Hvala, Vladane

    Kad smo kod tog nekog 'idealnog' sata, vidjela sam u Identicu FANTASTICAN zenski automatik Breitling iz serije SuperOcean Heritage, u crnoj boji (kosta, sa popustom, 2 500 eura ). Koliko sam shvatila to je novi model sa BaselWorld-a 2008, ali nisam uspjela da nadjem sliku zenskog modela na internetu. Ako slucajno naidjes na ovaj model, molim te, postavi slikicu.

    Veliki pozz.
    Jovana

    P.S. Mada postoji mogucnost da je prodavacica tu nesto permutovala :silly: , jer je nemoguce da ne mogu da pronadjem sliku tog sata nigdje. Sat je sa metalnom narukvicom (ali ide u kompletu sa kaucuk narukvicom), i definitivno mu je velicina mid size (nije onako ogroman kao sto Breitling muski satovi jesu).
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Jovana, upravo drzim ispred sebe najnoviji Breitling katalog. U pitanju je model Superocean Heritage 38 (ovo 38 oznacava precnik sata u mm, a onaj veci muski model je precnika 46mm). Postoje 3 modela:

    plavi, crni i bordo (oni je zovu bronza) u kombinaciji sa metalnom ili gumenom narukvicom.

    Inace preporucene maloprodajne cene od strane Bretlinga (iz kataloga) su 2440 EUR za model za gumenom i 2600 EUR za model za metalnom narukvicom. Sa obzirom da kod nas kosta 2500 EUR sa popustom mislim da je to u najmanju ruku bezobrazluk.

    Slede i slike:


  10. #10
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:Pomoc pri izboru sata

    Stvarno si cudo

    Hvala puno na informaciji i postavljenim slikama!!

    J.
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    By Aleksandar.S in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 16:04
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.3.2009., 17:11
  4. Pomoc pri izboru
    By sergio_bg in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 9:12
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •