Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: Pomoc oko izbora pilotskog sata

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    44mm i, bogami, ne bi valjalo da je veci.
    ovo im je novi model, sa plavim kazaljkama.
    iako je izbor pao na Laco, onaj sa Miyotom nije dostupan ni posle dva meseca, pa sam se malo smorio cekajuci, a onda sam video ovaj novi sa plavim kazaljkama i odlucio da uzmem to. preko wus-a sam sa tomom napravio deal i - eto ga!
    napisacu sve detaljno cim budem imao malo vremena!
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Imamo mi vremena, ne žuri nam se nigde... čekamo utiske tj. review.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #33
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Uhhh Simo, odličan sat!

    Da mi redovno ne prazne štek imao bi brzo prinovu i ja, ali ovako čekam !

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Stari......sat je prelijep,al' stvarno!!!

  5. #35
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    hvala, ljudi!
    jes' da je kinez unutra, ali sam jaaaako prijatno iznenadjen opstim izgledom i obradom!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #36
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    hvala, ljudi!
    jes' da je kinez unutra, ali sam jaaaako prijatno iznenadjen opstim izgledom i obradom!
    Odličan je sat, zanemari Kineza!
    Aj, napravićemo mi vremenom B-uhr kolekciju, tvoj, Hadzijin, Draganov je samo zagrejavanje!

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    off topic

    Pa ja moje pilote prodajem, tj. prodao sam Archimeda nedavno a Prometheus čeka kupca, nadam se da će ga naći uskoro. Skoro sve satove koje imam ću prodati ili sam prodao, ostaviću samo radni (digitalni) sat koji svakako ne bi niko uzeo čak ni da ga poklanjam.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #38
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Cestitam i ja na kupovini! Neka te dugo sluzi. Ja sam se u poslednje vreme isto odusevio B-uhr satovima a najvise "pogledujem" na Archimede ili Steinhart Pilot Chrono.

    [off_topic]
    Dragone - sto prodajes satove? Nasao si svoj gral ili ...? Ja sam shvatio da moram da stanjim kolekciju, ali nekako ne bih mogao da se odreknem bas svih satova .
    [/off_topic]

  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    preko wus-a sam sa tomom napravio deal i - eto ga!
    poz!
    Simo, pošto si napisao da si ga kupio preko WUS-a, ajde molim te podeli i taj deo sa nama. WUS pratim mada ne toliko često u poslednje vreme i znam da većina prodavaca tamo uglavnom insistira da je kupac iz CONUS-a. Jel i kod tebe to bio slučaj pa si ga ubeđivao i jurio da ti proda sat ili je prodavac bio odmah voljan da šalje za Srbiju? Ili je možda bila ona varijanta za USA o kojoj si već pisao?


    off topic
    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Dragone - sto prodajes satove? Nasao si svoj gral ili ...? Ja sam shvatio da moram da stanjim kolekciju, ali nekako ne bih mogao da se odreknem bas svih satova .
    Pa i jedno i drugo... U planu je kupovina 2 nova sata, jedan japanac i jedan nemac, za sada. To sam zacrtao da uzmem do kraja ove godine i ti satovi bi trebalo da ostanu duži vremenski period u kolekciji. Ne odričem se svih satova, ostaje mi taj radni digitalni kojeg ionako ne skidam dobar deo godine ali ostatak mora da ide.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #40
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Simo, pošto si napisao da si ga kupio preko WUS-a, ajde molim te podeli i taj deo sa nama. WUS pratim mada ne toliko često u poslednje vreme i znam da većina prodavaca tamo uglavnom insistira da je kupac iz CONUS-a. Jel i kod tebe to bio slučaj pa si ga ubeđivao i jurio da ti proda sat ili je prodavac bio odmah voljan da šalje za Srbiju? Ili je možda bila ona varijanta za USA o kojoj si već pisao?
    pa, hteo sam da to sve stavim u review, ali mislim da necu stici pre odlaska na more za 3 dana, pa evo makar taj deo da napisem, mozda nekome bude poucno iskustvo:

    Tom, tj. Tomas Scolucci je lik koji je ocigledno vlasnik ili jedan od vlasnika Ticino manufakture i sizzlinwatches sajta koji je, kao, ovlasceni diler (pritom i jedini diler, haha). Uglavnom, otkako me je @dragon uputio na oglase na wus-u, manje-vise ih redovno pogledam, pa sam tako video i da Tom, kada se pojavi neki od Ticinovih modela na lageru (inace su vrlo retko na lageru i rasprodaju se 2-3 dana!), obavezno pusti i oglas na wus-u sa nizim cenama. Tako je za ovaj moj cena na sizzlinwatches $154, a preko oglasa $110.
    Dakle, pisao sam mu i pitao ga da li bi slao za Srbiju, rekao je da nema problema i da bi onda sat kostao $120 sa postarinom, a poslao bi ga regularnim AirMailom sa tracking numberom i stigao bi mi za 7-10 dana. Sledece pitanje je bilo da li mogu da platim karticom - mislio sam da je to najveci problem jer svi trguju pomocu PayPala, a mi ga ovde nemamo. Rekao je da i to moze i da odem na sajt sizzlinwatches i da platim kao kad bih narucio regularno preko sajta, a on ce rucno obraditi porudzbinu i naplatiti mi samo $120.
    E sad, kapiram da bi vecina ovde vec odustala od kupovine - trange-frange sa likom koga ne znas, dajes mu broj creditne kartice i verujes mu na rec, a pritom ne znas ni da li ce poslati sat... Elem, posto pratim wus neko vreme, video sam da su ljudi zadovoljni saradnjom s njim i odlucio sam da to odradimo tako kao sto je rekao.
    E sad krece napeti deo, psiholoski triler i lajtmotiv nase us*ane mladosti u ovoj takozvanoj zemlji: Srbije nema na platnom spisku zemalja na sajtu, tako da prakticno ne mogu da popunim formular za placanje. Onda cimnem Toma, on kaze da stavim Madjarsku kao billing country. Tako i uradim, ali nece da prodje kartica, kaze Tom. Onda se ja dosetim da mozda nece da prodje zato sto sam probao da platim Virtuon karticom (za one koji mozda ne znaju - to je kartica za internet kupovinu, koja je dobra zato sto se na nju stavi onoliko para koliko planirate da potrosite, tako da i ako je neko zloupotrebi, marnuce samo tu sumu koja je na njoj).
    Sutradan sam isao do banke da pitam u cemu je problem, pa mi rekose da ne podrzavaju svi sajtovi Virtuon kartice. Uvece cimnem opet Toma i zamolim ga da probamo ponovo - ovog puta sa obicnom, regularnom kreditnom karticom. Kaze - nema problema, da opet popunim na sajtu porudzbinu.
    Sad opet trenuci napetosti.... dugi kao vecnost... Stize mi SMS poruka od banke, prosla kartica! Pitam se koliko me je odrao. $120! Kao sto je rekao. Tom, takodje, odmah javlja da je uspela porudzbina i da odmah salje sat.
    Da ne davim vise: sat je stigao za tri nedelje - ali za to mogu da krivim samo nasu postu i carinu jer sam pomocu tracking broja video da je Ameriku sat napustio za 2 dana... A nasu postu i/ili carinu jos mogu da krivim sto su mi rascerupali kutiju od sata i jastuce. Posto nije prvi put da mi uniste paket, tesim se time da je bar sat stigao citav.
    I da, sa Tomom sam se dogovorio i da stavi cenu od $60, misleci da cu zeznuti ove nase carinike i da nece naplatiti carinu. Međutim, baksuzi su iskopali pravu cenu negde, sto i pise na deklaraciji, i oooodrali me: naplatili su mi jos 4.500 din carinu i porez! Tako da je sat izasao na kraju negde oko 135 evra. Jbg. Bitno da je sat lep.

    Da iskoristim priliku - zahvaljujem na pomoci svima koji su ucestvovali u temi, a posebno dragonu, prvo sto mi je otkrio Ticino, za koji do tada nisam znao, a zatim i sto mi je otkrio oglase na WUS-u, koje, takodje, nikad nisam pratio! Fala svima! Bice review kad se vratim s mora - taman da se sat i ja upoznamo i sprijateljimo!
    igor bg likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Slične teme

  1. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  2. Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e
    By Ivke85 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 17:45
  3. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  4. Pomoć oko izbora Fortis sata
    By vlada_ns in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 26.2.2010., 0:32
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •