Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć oko odabira sata

    Hteo bi kupovinu jednog fenomenalnog Nemca, naravno prednost dajem Stowa satovima ali zbog svih taksi koje moram da platim i novca koji ne dostaje najverovatnije bi uzeo ovog meni fenomenalnog Laco Squad, samo bi hteo da izbegnem pvd čelik i onda bi mogao uzeti ovakvu narukvicu.
    Zajedno bi me koštalo 580€.


    Laco Squad watch black



    Stainless steel case,
    black IP-coated,
    screwed mineral crystal back, 2 mm Sapphire crystal on top,
    case diameter 46 mm, height 13 mm,
    waterproof up to 20 ATM, screw crown,
    rubber strap + additional rubber strap,
    bezel turnable in one direction,
    black dial, figures with luminous colour,
    hands with luminous colour,
    date at 6 o`clock position,
    Swiss automatic movement ETA 2824-2.............490,00 €


    Ko me imalo poznaje na forumu zna da nema pravila kod mene, krenem sa nekih 300€ i potrošim mnogo više pa tako ne isključujem mogućnost kupovinu ovoga sata.

    STOWA Seatime Schwarz mit Datum Metallband




    Seatime with black dial and metalbracelet in stainless steel.
    Automatic movement ETA 2824-2,
    3 mm thick saphire crystal,
    sapphire crystalback,
    illuminating hands and dial.
    Absolutely strong sportwatch for daily use !
    We also offer a rubberstrap and a leatherstrap.
    If you want to change the design of your watch you can easily change the bezel and the strap - this allows you to have many different looking watches.

    Technic
    Casesize/diametre:42 mm
    High: 13.50 mm
    Waterproof: 300 meters


    PITANJE

    Kako naručiti Laco sat, a da nije pvd čelik, upravo sam pobedio sve svoje strahove online naručivanja pa se nadam da će te mi izaći u susret savetima kako naručiti jer i dalje ne znam puno o tome, jbg neko kapira neko ne kapira, šta da se radi.
    Kako da izbegnem bilo kakav porez, koje su začkoljice, itd?
    Interesuje me da li imate neke zanimljive modele i koje su, ukupne vrednosti 500-800€ u sklopu naručivanja, ok koji evro više.



    Ovaj mi je link zanimljiv. Kako vam se čini, nije prevara?
    Ali ako je ovo istina, menja dosta toga...Link 2...........

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Prvo,od ova 2 linka ja bih izabrao link2 jer je MANUFACTUM jedini prodavac preko kojeg se mogu naručiti Stowa satovi i dolaze direktno iz fabrike(model Partitio se samo i naručuje preko njih)! Ovaj 1. link je totalno nepouzdan-nema nikakvih informacija o njima!!! Trenutno na sajtu Laco ne možeš naručiti ovakav model Squad-a(ni sa,ni bez pvd-a)! Drugo,UVIJEK bih izabrao Stowu(ovaj Seatime je fenomenalan sat-nigdje nisam naišao da se neko na njega žali-cijena za njega je 798 eura sa gumenom narukvicom i sa svim davanjima)! Ne mislim da je Laco loš,nego da je Stowa bolja! Majstorima iz Stowe sada treba minimalno 3,5 mjeseca da ti stignu napraviti sat(mogli bi oni brže,ali na pitanje što to ne ubrzaju,dobiješ objašnjenje od Jorga da im je kvalitet na prvom mjestu,pa tek onda rokovi isporuke)!
    Treće,imaš još i Archimede,Aristo,Steinhart. Na sajtu gnomon watches imaš ponudu Muhle Glashutte Visio 2001(eta 2824-2,100m,safirno staklo,40mm)za 795 eura(plus carina,dostava i pdv)!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Kako naručiti Laco sat, a da nije pvd čelik, upravo sam pobedio sve svoje strahove online naručivanja pa se nadam da će te mi izaći u susret savetima kako naručiti jer i dalje ne znam puno o tome, jbg neko kapira neko ne kapira, šta da se radi.
    Kako da izbegnem bilo kakav porez, koje su začkoljice, itd? ...
    Laco-ov sajt je odlicno mesto za prvu on line kupovinu! Slobodno pisi g. Pfeifferu i pitaj za tu ne-pvd verziju sata - da li moze, kada moze i sl. Meni je odgovorio za pola sata!
    Drugo, kad se registurjes na sajtu, odmah ti odbiju VAT, pa vidis cenu koju placas. Shipping ne naplacuju, a salju FedEx-om, i sat ti stize za 2-3 dana!
    Porez i carinu, medjutim, neces lako izbeci, osim ako nemas neku vezu.



    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Ovaj mi je link zanimljiv. Kako vam se čini, nije prevara?
    Nije prevara, sudeci po WUS-ovcima. Dosta ih je narucivalo Laco preko tog sajta, lik koji ga vodi se zove, valjda, Tony, i puni su reci hvale za njega.
    A za drugi link ne znam.
    E sad, vidim da kod Amera ima Laco-a kojih nema na zvanicnom Laco shopu. Moguce da su to zaostale zalihe, ali zato po vecim cenama (bar u slucaju mog b-uhr: u laco shopu je 200 eur, bez VAT-a 166, a u US $290, sto je oko 230eur!).
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Vidiš,nisam ovo znao za TimeQuest sajt(hvala Simo)! Al', sem adrese(Kalifornija) ništa drugo nema od podataka o njima na sajtu!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Da, i ja sam se iznenadio, jer i meni taj sajt deluje skroz sumnjivo - aj sto bezveze izgleda, nego su podaci o satovima jako oskudni a, recimo, cena za taj Laco type B sto sam ja gledao je tu bila, mislim, $329, dok je na Watchman-u $290. Onda sam, citajuci review-e za sat, video da su mnogi preko njega kupili i kazu za tog Tonija da je vrlo predusretljiv i da se jako trudi da kupac bude zadovoljan.

    Ne smem da okacim link da me ne grdi @dragon!
    Ali kucaj na googlu where do u buy your Laco watch from,pa prvi rezultat koji ti izadje...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Laco-ov sajt je odlicno mesto za prvu on line kupovinu! Slobodno pisi g. Pfeifferu i pitaj za tu ne-pvd verziju sata - da li moze, kada moze i sl. Meni je odgovorio za pola sata!
    Drugo, kad se registurjes na sajtu, odmah ti odbiju VAT, pa vidis cenu koju placas. Shipping ne naplacuju, a salju FedEx-om, i sat ti stize za 2-3 dana!
    Porez i carinu, medjutim, neces lako izbeci, osim ako nemas neku vezu.
    Pa da, najbolje ti je da prvo kontaktiraš Laco i vidiš dal i kad će imati u ponudi model koji te interesuje... može lako da se desi da to bude uskoro obzirom da su našli novog investitora pa bi i proizvodnja satova trebala da ide brže nego li do sada.
    Fedex i carina... gotovo da nema šanse da izbegneš plaćanje carine i poreza ako ti stiže nešto kurirskom službom a pored dadžbina državi platićeš i troškove špedicije, ležarine, obrade, dorade, isporuke što mu dođe vrlo verovatno još barem 4-5000 dinara.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Dalibore...Simo...Dragane
    Izvinite što tek sada odgovaram! Što se tiče Stowa satova tu nema greške, uzimam ga samo ako imam dovoljno novca.
    Sada mi je trenutno interesantan Laco sat, baš zbag svoje ličnosti koju poseduje, (nadam se da ne samo meni?) sat je potpuno drugačiji neobičan, dostojan i koliko toliko pristupačan!?
    Kontaktiraću g. Pfeiffera, nadam se uskorom njegovom odgovoru. Kada bi neko naručio sat iz Nemačke, Švajcarske, Canade koliko bi me izašao onda, cene su za svakoga iste što se tiče tih putnih troškova da zanemarimo plaćanje carine i ostalih dažbina.
    U stvari sada kada malo bolje pogledam nekih 50€ bi me koštao u paketu ovde kod mene sa svim tim dodatim plaćanjima?
    Poslednja ispravka: ANGEL (2.6.2010. u 23:40)

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Kada bi neko naručio sat iz Nemačke, Švajcarske, Canade koliko bi me izašao onda, cene su za svakoga iste što se tiče tih putnih troškova da zanemarimo plaćanje carine i ostalih dažbina.
    U stvari sada kada malo bolje pogledam nekih 50€ bi me koštao u paketu ovde kod mene sa svim tim dodatim plaćanjima?
    Nisam bas razumeo prvu recenicu...? Mislis da neko naruci u inostranstvu pa da ti donese? Nisam bas siguran koliko ces usparati novaca, jer ako neko porucuje u Nemackoj, on placa VAT, pa ti dodje skoro na isto, nesto malo manje.
    A carina u US je manja nego ovde, pa Ameri prodju najbolje - odbije im se VAT, a naplati neka smesna carina. Vidim na WUS-u da je carina za onaj Laco sa miyotom koji ja merkam $15, a mene ce izaci carina + pdv oko 50 eur!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Shvatio si me, mislio sam da neko naruči za mene i tako jeftinije prođem!
    Ništa od toga, kada ga budem naručivao, naručiću ga odavde (možda zajedno sa tobom u nekom Internet Caffe-u )
    Poslao sam još sinoć mail Pfeifferu, nisam dobio odgovor još uvek, ne znam što...daj mi link, možda nešaljem na pravu adresu.
    Ako neko ima nešto zanimljivije neka slobodno javi, nisu samo ova dva sata u opticaju.
    B-UHR-u još nije vreme, želim pravu limitiranu seriju takvog sata.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoć oko odabira sata

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Poslao sam još sinoć mail Pfeifferu, nisam dobio odgovor još uvek, ne znam što...daj mi link, možda nešaljem na pravu adresu.
    pa, ides na sajt, pa CONTACT.

    ili, krace: P.Pfeiffer@lacher-uhren.de


    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    B-UHR-u još nije vreme, želim pravu limitiranu seriju takvog sata.
    hehe, iskusno, pozdravljam taj stav, a po svemu sudeci bice uskoro neka nova limitirana serija, ali ko ce da ceka...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoć pri izboru sata
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 22.4.2010., 1:15
  2. Pomoć oko izbora Fortis sata
    By vlada_ns in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 26.2.2010., 0:32
  3. Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    By Aleksandar.S in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 16:04
  4. Pomoć
    By Dzo in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 3.12.2008., 23:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •