Strana 1 od 15 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 141
Like Tree96Likes

tema: Ne znam kako dalje..

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika therion
    Član od
    15.9.2011.
    Lokacija
    Maribor Slovenija
    Poruke
    1.074
    Lajkovi
    12542
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Ne znam kako dalje..



    Pozdrav svima!

    Posle nekoliko dana istraživanja ovog foruma donešena je odluka o prijavljivanju i saradnji u debatama. Ispričavam se zbog drvenog jezika, nikad nisam učio vaš jezik, samo koliko sam pokupio iz televizije u ranoj mladosti Dolazim iz Slovenije i velik sam ljubitelj satova u svim mogućim oblikama. U svom veselju sam često usamljen, jer okolina baš ne razume najbolje moje obsesije Pre nekoliko meseci ustvario sam svoj veliki san i nabavio Omegu Seamaster Ploprof 1200m. I koliko mi donosi veselja, toliko i briga-uvijek se bojim, da ga negde udarim i tako..Zato sam odlućio, da nabavim nešto kvalitetno, pouzdano in naravno relativno jeftino. U Sloveniji baš nema nekog veselja oko Seika i Citizena, zato planiram kupnju preko 21jewels.com. Pronašao sam par zanimljivih modela i sad me zanima vaše mišljenje koji bi znao biti najbolji izbor. Evo kandidata:

    - SKA383P1 [SKA383P1] Seiko Divers Kinetic SKA383 [SKA383]=

    - SKZ247K1 [SKZ247K1] Seiko 5 Divers Automatic SKZ247K [SKZ247K] SKZ247 [SKZ247]

    - SNDA13P1 [SNDA13P1] Seiko Chronograph Diver SNDA13P [SNDA13P]

    - BJ8050-08E [BJ8050-08E] Citizen Professional 300M Diver BJ8050-08 [BJ8050-08] BJ8050 [BJ8050]=

    Traži se masivan, impozantan, pouzdan sat, Ploprof mi je sasvim zamaglio percepciju Znam, da za 200 eura nema nekih ćuda, ali bi želio, da nabavim najbolje za te pare. Malo me brine kinetic, ali ako ne probaš, kako da znaš? Ecozilla mi se nekako najviše dopada, ali ne znam kako izgleda uživo.. Seiko satovi, koji se prodaju u Sloveniji, izgledaju nekako jeftino, ne znam..Imamo samo Seiko 5, Velature, Sporture in slično..po astronomskim cenama. Još jednom-izvinite zbog jezika, ali radim najbolje što znam! A sad,da čujem vaše mišljenje

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Kao prvo, veliki pozdrav i dobro nam došao na forum.

    Što se tiče satova, sigurno ćeš dobiti različita mišljenja, mada mislim da će prevagnuti za neki od seikovih modela. Ako može još jedan predlog - čuveni Seiko Monster. Pominjan je na više mesta na forumu, a imaš i veliku temu ovde: http://www.svetsatova.com/forum/f74/...x781-2703.html

    Ovaj sat kod nas košta oko 200€, a pretpostavljam da se u Sloveniji ili Austriji može naći za manje para. Pogledaj i spisak pouzdanih online prodavnica, pa uporedi cene.

    Monster imaš u dve verzije - sa crnim ili narandžastim ciferom. Na forumu imaš i jedan lep album sa ovim satom: http://www.svetsatova.com/forum/memb...range-monster/

    Evo i jednog opisa od istog autora (Sima Hrabri): Seiko SKX781 - ORANGE MONSTER (II) - Blogs - Satovi - Svet Satova

    Nadam se da će biti još odgovora, a ti razmisli o monsteru.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Dobro došao na forum.Ima čuda za 200e a to je monster mada i Seiko skx007 je podjednako dobar.Odličan odnos cene i kvaliteta.E sad koliko vidim ti voliš poveće satove(oko 50mm) a ovi pomenuti su prečnika 42 mm,tako da možda će ti to biti problem.Ali ako se odlučiš za njih nećeš se pokajati a i ako napraviš poneku ogrebotinu nećeš dobiti tikove od nervoze.
    Pozdrav
    Ps-za srpski se ne brini,odlično ti ide.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Therion SNDA131P1 je odlican i masivan sat za male pare. Takoder i Ecozilla. Bilo koji od njih da ti se svidi nema greske. Zasto - zato jer su kvarc i idealni su za grab & go.

    A sad ono NAJVAZNIJE - podijeli slike svog ljepotana (meni jedan od najdrazih satova) - Omega Ploprof !!!
    Nemoj skrtarit, slobodno raspali s fotkama.
    I dobrodosao na forum.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika therion
    Član od
    15.9.2011.
    Lokacija
    Maribor Slovenija
    Poruke
    1.074
    Lajkovi
    12542
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Hvala Nadam se, da se nećete ljutiti ako napišem nešto u neomiljenom jeziku-naime u školi smo učili "srpsko-hrvatski" i ponekad ne znam kojem jeziku nešto pripada.
    Monster mi se jako dopada ali sam ga pre nekoliko dana vidjeo u Celju uživo i moram, da kažem, da mi izgleda ko neki patuljak u usporedbi s mojim dosadašnjim satovima..( Breitling Chrono-matic, Zodiac ZMX-02 ) Pretpostavka, da je u Sloveniji jeftinije, nije baš točna, odkad imamo euro idu cijene prema zvezdama..Monster košta 349 eura, prodavnica Sten-time, generalni za Seiko u Sloveniji. A Ecozilla tamo negde 380 eura-Slowatch. A u Austriji je još puno gore..Gledao sam i neke satove Tissot i Certina, ali su svi daleko premali. Prave dimenzije mi se doimaju SKA383 in SNDA13, ali mi smetaju krom dijelovi na narukvici, pa i kinetic mi ne miriše najbolje. Je li netko vidjeo uživo Frankenmonster? Na internetu izgleda odlićno, ali ne znam kakva je to plastika na stranama. Jao...

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Zdravo therion, pridruzujem se dobrodoslici! Ne brini za jezik, mislim da cemo se sporazumeti lako .

    Izbor ti je odlican a meni se najvise dopadaju Ecozila (4. sa tvoje liste) i Frankenmonster (2. sa liste). Kao sto i sam nisi siguran - meni Kinetic nekako ne lezi... Dakle ja bih birao izmedju vrlo lepog Citizena sa Eco Drive mehanizmom i Seika sa sasvim solidnim automatskim mehanizmom. Takodje - i Monster (SKX779 ili SKX 781) i Atlas (SKZ211) bi mogli da budu odlican izbor. Manji su satovi, ali i dalje dovoljno robusni. S druge strane - manji sat znaci da ce i manje biti udaran o stokove, vrata, namestaj .

    I da - svakako predstavi svog Ploprofa , fotografije su obavezne .

    EDIT: Ne brini za jezik, nema ovde neomiljenog jezika (osim jezika mrznje)... sve je zastupljeno: slovenacki, makedonski, hrvatski, srpski, bosanski, hercegovacki, crnski, gorski (ako se neko jos seca Top Liste Nadrealista)
    Poslednja ispravka: vladas (15.9.2011. u 20:46)
    No time to lose

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Zdravo therion i dobro nam došao u Svet Satova.

    Izabrao si odlične satove i za koji god da se odlučiš nećeš pogrešiti. Međutim, Seiko Bruiser (ska381) i Seiko Caesar (snda13) se ne proizvode više i jako ih je teško nabaviti a Freddy (21jewels owner) ih nema na stanju i ne može da ih nabavi. Ecozilla je fenomenalan sat, pomalo čudnog izgleda ali to mu valjda i daje dodatnu draž. Ne znam nikoga ko je nabavio ovaj model i da je pritom našao neku veću zamerku.

    Moj predlozi za jeftine, pouzdane i kvalitetne satove bi bili Seiko ska371 sa kinetic mehanizmom i Seiko srp043 sa automatik mehanizmom. Ni jedan sat nije prevelik ali su zato oba dovoljno velika i masivna da neće ostaviti ravnodušnim ni tebe a ni okolinu.

    Seiko ska371
    picture borrowed



    Seiko srp043
    picture borrowed




    ps
    Ne skrbi zaradi jezika, odlično ti gre.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Ne brini za jezik i zovi ga kako hoćeš. Uostalom, ovde svi pripadamo nacionalnosti Ljubitelja Satova i govorimo jezikom Ljubitelja Satova

    Ako hoćeš da uporediš cene, evo dva linka za naše prodavnice:
    Sense watch webshop - prodaja satova - casio satovi - seiko satovi - citizen satovi - swatch satovi - www.satovi-online.com
    Seiko satovi - Vitanov Beograd, Srbija

    Cene su u dinarima, ali ćeš ih lako preračunati u evre. Potrebno je samo da skineš dve nule, i dobićeš cenu u evrima. Npr. 10.000 dinara = 100 €

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika therion
    Član od
    15.9.2011.
    Lokacija
    Maribor Slovenija
    Poruke
    1.074
    Lajkovi
    12542
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    dragon, milan zmaj, vladas and 4 others like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika therion
    Član od
    15.9.2011.
    Lokacija
    Maribor Slovenija
    Poruke
    1.074
    Lajkovi
    12542
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Ne znam kako dalje..

    Rado mi je, da smo pronašli univerzalnu komunikaciju, nisam bio siguran kako ćete odreagirati na moj "srpski", jer imam vrlo loša iskustva iz drugih zemalja..Vidim, da ovde ima dobrih ljudi koji razumiju šta se dešava u glavi klasičnog sat-manijaka Hvala vam puno na predlozima in na informacijama u vezi s Freddyjem-pisali smo si mejlove in nikad nije rekao ništa oko toga, da jih više nema, napisao mi je samo, da nema titanijum Ecozille. Interesantno mi je, da ima toliko modela Seika u Srbiji, ovde imamo možda 5 posto toga. Ali imamo puno Jacques Lemansa, Festine i sličnih govna, isto kao i u Austriji. I onih nekih Hilfiger, Ecko i CK, bože mili..Moj najveći problem je u tome, da moram stavit sat na ruku, da ga osjetim, ako znate što mislim. Evo, prošle godine sam gledao neki Sector na internetu, ne znam sad koji model, mislim da Centurion i izgledao je fantastično! Ali uživo-užas! Strava jeftina..bah..Pa evo, nema druge, nego da narućim nešto i ako ne valja, prodam nekomu za pola cene i gotovo. Hvala vam puno još jednom na svemu!

Strana 1 od 15 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako slikate satove?
    By RUS in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2011., 21:09
  2. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  3. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •