Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 33
Like Tree30Likes

tema: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom

    Nikako kroz HR. Mene su propisno izmaltretirali na granici i posle. Bio sam sa ćerkicom od nepunih godinu dana i ženom, tako da je sve to bilo još degutantnije. Carinik me je vraćao 4 puta do špeditera i svaki put kada sam naišao me je pitao "Imate li oružje i streljivo?"... Bilo je kao u lošem vicu.

    Radili su mi propratnicu za sat, pokušali(i uspeli bi da sam imao novac na licu mesta) da mi naplate "depozit" u visini carine i PDV koji može da se refundira na samo tom graničnom prelazu kada donesem potvrdu da je sat iznet iz HR i slično.

    Za izbegavati. Iz Slovenije sam ušao u HR.

    Ako planiraš ovakvu akciju, avionom je mnogo bolje. Direktan let do kuće i nema brige - niko ništa ne javlja.

    Nemam nikakvih predrasuda, jednostavno sam naleteo na retarda kome nije bio cilj da primeni zakon već da porodicu i mene šikanira što više. Jednom je dovoljno za bar 3 života.

    Doduše, možda je sada bolje pošto je HR postala deo EU.


    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    a je l je bolje sada ici preko hrvatske ili madjarske, konkretno ako bih uzimao steinhart, pa hocu da povratim MwSt, gde bi bilo bolje da ulazim u srbiju
    Još jedan rezime:

    Ako se kupuje preko neta, a pošiljka je skuplja od 100 evra ide 10% carine + 20% PDV na sve to.

    Primer: sat 100 evra, poštarina 50 evra. Totalni iznos: 150 evra. Carina 15 evra. PDV 33 evra. Ukupni troškovi: 198 evra + možda neki sitan trošak (ležarina, troškovi otvaranja paketa i sl. ali to nije više od par stotina dinara).

    Kupovina u inostranstvu: uz pasoš, traži se i dobija se obrazac za povraćaj(najbolje pitati prodavca i o ostalim informacijama) i račun na kome treba da se jasno vidi naznačen iznos cene bez PDV i PDV posebno. Imao sam slučaj gde je pisala ukupna cena pa sam carinu i pdv platio na cenu sa PDV u Nemačkoj. Nekad čovek nema sreće

    Good judgement comes from experience. Experience comes from bad judgement.

    Na izlaznoj granici se prijavljuje iznošenje predmeta, overava se obrazac. Vraćanjem obrasca u radnju u određenom periodu, refundira se pun iznos PDV. Ako se vraća poštom Global Blue uzima određeni procenat.
    Poslednja ispravka: RUS (23.4.2014. u 22:11)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #22
    Novi član Avatar korisnika vine
    Član od
    6.4.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    "Primer: sat 100 evra, poštarina 50 evra. Totalni iznos: 150 evra. Carina 15 evra. PDV 33 evra. Ukupni troškovi: 198 evra + možda neki sitan trošak (ležarina, troškovi otvaranja paketa i sl. ali to nije više od par stotina dinara)."
    DrAgod,
    da ne bude zabune Carina 10% + pdv, za vrednosti preko 100e, u redu. Ali carini se 10% na osnovicu, tj. na vrednost robe po fakturi gde je iskazana vrednost sata, ne bi trebalo da se u obracunsku osnovicu za obracun carine uracunaju i troskovi transporta.
    Pa ne carini se valjda i transport ?
    Tebi su za osnovicu obracunali i transportne troskove ?

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    obavezno se carine i transportni troskovi

  4. #24
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Upravo je tako kao što je DrAgod napisao.

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Pošto se bliži sezona godišnjih odmora, evo kako funkcioniše kada se nešto kupuje u Grčkoj.

    U radnji sam pitao za povraćaj poreza i dobio sam neki obrazac koji se overava na izlazu iz Grčke. Grčki carinik mi je stavio pečat, a popunjen obrazac sam poslao poštom po povratku u zemlju. Na obrascu je potrebno navesti broj računa ili kreditne kartice, a kroz oko mesec dana Grci su mi uplatili novac na račun. Koliko se sećam, grčki PDV je 20%, ali ga ne vraćaju celog. Pogledaj cene satova, pa uporedi da li ti se isplati ovakav način kupovine.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #26
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Citat vine kaže: Pregled poruke

    Pa ne carini se valjda i transport ?
    Tebi su za osnovicu obracunali i transportne troskove ?
    Naravno da se carini, DrAgod je sve napisao lepo.

    Ti izgleda zaboravljas gde zivis.
    DrAgod and vine like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #27
    Novi član Avatar korisnika vine
    Član od
    6.4.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    Naravno da se carini, DrAgod je sve napisao lepo.

    Ti izgleda zaboravljas gde zivis.


    ... desi se, s vremena na vreme .

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Carini se sve... Razlog je zloupotreba jer bi se uskoro odomaćila pojava da sat košta 1 evro a transport 199.

    Carina onda sprovede kontra-meru pa ocarini i transport.

    Lepo reče Rus - zaboravljaš gde živiš
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #29
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Nedavno sam prevodio neki neformalni dokument u kome se vlastima zamera ovakvo carinjenje, budući da nije baš prema nekim smernicama ili pravilima EU. Doduše, formalno valjda nije carina, ali reket svakako jeste. Još veći biser je nov način uvoza automobila, pri čemu se plaća nekakva taksa da bi neko lupio pečat da auto ima farove, točkove i volan, premda postoji nešto što se zove tehnički pregled koji to može da utvrdi.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    To se zove parafiskalni namet. Plaćaš nešto za šta ne dobijaš nikakvu uslugu. U našoj zemlji postoji preko 150 ovakvih nameta.

    Jedan od njih, verovatno neevidentiaran, je stavka u Infostanu koju sam imao svojevremeno - porez na blizinu reke. Ne možete zamisliti izraz lica žene koja je radila na šalteru kada sam joj rekao: "Želeo bih da mi ukinete blizinu reke!" anyway, taj stan je bio u Dušanovoj ulici prema Knezu, okrenut leđima reci...
    milan zmaj, jagos, Neša and 3 others like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •