Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
Like Tree30Likes

tema: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Poštovani forume, nakon dugog razmišljanja koji sat da kupim, doneo sam odluku da to bude crni Longines Hydroconquest automatic 41mm. Ranije sam se dvoumio između Certine DS Action Diver i Tissot Seastar 1000. Na forumu sam saznao da je Longines Hydroconquest automatic sa cenom približno isti kao ova dva navedena modela. Razlika je cca 100 Eura u korist Longinesa.

    U dilemi sam jedino oko izbora, da li da uzmem stariji model koji je još uvek u ponudi ili redizajnirani model. Lično mi se sviđa stariji model i uspeo sam da ga nađem po ceni od 599 eura dok je novi model za 60-100 eura skuplji.
    Hteo sam da zamolim nekog ko je dobro informisan u vezi ova dva sata, da me posavetuje da li postoji neka bitna razlika u mehanizmima između ova dva modela.
    Takođe, ako neko ima bolju cenu za ovaj sat neka pošalje kontakt ili link.

    Unapred zahvalan.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Mehanizam u oba modela je identican.

    Uzmi onaj koji ti se vise svidja, posto su razlike estetske. Cena koju si pronasao je mogu reci odlicna, i tesko da moze da se nadje za manje od toga.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Hvala na informaciji. Hteo sam da te pitam da li imaš iskustvo sa kupovinom preko interneta.
    Interesuje me koliko se uvećava trošak prilikom nabavke sata kada se otpremi na moju
    adresu. Sat sam inače našao i na jednom Nemačkom sajtu i taj prodavac ima radnju blizu mog
    rođaka koji živi tamo, koga ujedno zamolio da ga kupi i da mi ga donese uskoro kada bude dolazio u
    Srbiju. Da li u tom slučaju može da se vrati porez od 19%?

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Ako ti ga prodavac posalje iz Nemacke u Srbiju, placas na cenu sata i postarinu jos 20% PDV, i na sve to jos 10% carine.

    Povracaj Nemackog poreza moze da se ostvari ako u toj radnji sat kupi neko sa stranim pasosem. Sa time nemam bas previse iskustva, pa je bolje neko drugi da to objasni.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Obratno. Prvo natovare carinu, pa na sve to jos PDV. Oprosti Rujo sto cepidlacim ...
    Strani drzavljanin (van EU) koji nema stalnu boravisnu adresu na teritoriji EU je po zakonu ovlascen da kupuje po neto ceni. U principu bi trebala da postoji i neka kontrola da je roba napustila teritoriju EU. Ali kao da to vise nije tako rigorozno.
    E sad, gde se i sta moze dogovoriti ...

    Ajd neko da nabaci slike oba modela da se edukujem.
    DrAgod likes this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    Stari
    L3.640.4.96.6_front.JPG
    Novi
    LONGINES HydroConquest 02.JPG


    Pogresno sam napisao u prethodnoj poruci, zapravo ovaj "stari" ima 2824 meh., dok je u "novom" ETA 2892.
    Sto se tice mehanizma, bolji je 2892.

    Izvinjavam se zbog previda.

    veberz, bilo kako bilo, oderu te.
    veberz likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    ako rodjak ima nas pasos, onda moze da dobije povracaj poreza ali placa celu cenu, pa mu posle refundiraju, ako leti sa frankfurtskog aerodroma u vreme guzve, onda ovi nadajte se nece stici da jave na BEG da ti naplate nas porez na dodatu vrednost, taj aerodrom ima 70.000 radnika i uvek je guzva ali su nemci revnosni u poslu, na nekim aerodromima to glat prolazi, negde nema sanse

    ako ti ga posalje autobusom, ili ako dodje sa satom u torbi u srbiju leti na odmor nece placati nikakvu carinu ili porez, nasi ljudi na privremenom radu kad dolaze, njima carinicu vrlo cesto ne zagledaju uopste torbe, jos ako ima decu, jos je bolje, moze 100 novih satova da provuce.....ako ti salje paket postom, to je vec druga prica, za to vec ne znam

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    nije to uopste stroga kontrola i ne javlja niko nista u srbiju.za povrat poreza zavisi kuda izlazi iz eu negde moze da ga dobije odmah na izlazu.ni nasi ne javljaju nikome nista kad overis racun za povrat na bg aerodromu.inace nasi traze da roba stvarno napusti zemlju iz eu madjari ponekad pogledaju,slovenci i ne gledaju samo overe racun itd.ne mogu sve da se setim
    Poslednja ispravka: jagos (21.4.2014. u 22:07)

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    a je l je bolje sada ici preko hrvatske ili madjarske, konkretno ako bih uzimao steinhart, pa hocu da povratim MwSt, gde bi bilo bolje da ulazim u srbiju

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines hydroconquest automatic najnoviji model ili prethodni?

    svejedno dobices pare.cak mozes iz srbije da posaljes racun postom i uplatice ti novac na devizni racun.ti svakako iznosis sat iz eu i nebitno kuda

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •