Strana 3 od 19 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 182
Like Tree135Likes

tema: Kupovina satova preko interneta

  1. #21
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Ljudi, na sajtu ioffer.com su satovi duplo jeftiniji, to je nesto valjda kao amazon i ebay ali su bas jeftini... Kontam da su replike pa ne bih da se zezam, ali mozda i nisu pa ne znam ni sam sta da mislim
    Sta vi mislite?

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Tesko da nesto moze da bude mnogo jeftinije nego na Amazonu. Moze 10-15% ali ne moze duplo.

  3. #23
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Ako ti nije problem udji i vidi, bas je jeftino zato kontam da je replika u pitanju...

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta


  5. #25
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Vidim... Uzas.
    Naravno da zaobilazim.

  6. #26
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: pomoc

    Kada sam kupovao Casio na KP od jednog prodavca koji prodaje orginale i od kojeg je nekoliko članova foruma kupilo sat, prodavac mi je rekao otprilike ovako nešto: ...moji satovi su orginali, za razliku od nekih prodavaca ja moje satove ne kupujem na IOffer-u.
    HADzI DALIBOR likes this.

  7. #27
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Replike su sigurno... Hvalaa

  8. #28
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Ima ljudi na nasim oglasima koji prodaju po 20-30 Casio satova, iz zatvorenih prodavnica, odakle im onda polovni? Pa od tetke iz Engleske 10-15 komada i sl, 10 dobijenih iz Kanade. Ne znam ko je lud ali bar za par komada se videlo da su originali, za ostale ne znam. Doslo je vreme da ne treba gledati oglase ni iz dosade.

  9. #29
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Ja 99% uzimam preko amazona Seiko SSN723P1 (mislim da tako bese oznaka) 😇😇😇

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Da ljubav boli to svi znamo ali da nas i kosta.....e to od danas znam i ja licno. Prvi put kupujem polovni sat preko jednog stranog foruma i odmah „greska u koracima“
    A evo i malog pojasnjenja. Ja sam kao i velika vecina nas ovdje (ako ne i svi) ljubitelj satova, te velike i mocne industrije, pa sam svojevrsni rob te ljubavi. Cesto se prodaju ljubimci zbog nabavke novog pa sam tako i ja nesto prodao da bi skupio pare tj., eure za nabavku novog sata. I tako u potragu za najboljom solucijom. Internet, jos jedna nasa svakodnevnica, toliko dobar a opet toliko i los. Gledaj jedan forum, gledaj drugi.....trazio sam Seiko SBBN015 iliti poznatije kao Tuna. Sve nesto daleko, nista tu kod nas ili u blizoj okolini. Nikako naci, cak sam i neke vlasnike Tune sa nasih i slicnih foruma kontaktirao da li mozda prodaju sat.....nista, niko ni da bi. I tako prolaze dani i oglasi se prodaja Tune na UHR-forumu, svima nama poznat forum ljubitelja satova. Sat ok, kutija, papiri, garancija.....sat star nepunu godinu dana. Oglasen u 17.03.,vlasnik u Holandiji, a ja na mukama.....nisam reg.clan foruma. Zovi kolegu iz Hr koji je dugogodisnji clan sa puno postova, dosta prodanih i kupljenih satova na tom istom forumu. Nema problema, saljem odmah pp.....kaze kolega. Proveravo prodavca, duzi period reg.clan, prodavao i kupovao preko tog i jos dva foruma vec preko 100-tak satova, sve odlicne ocene i pohvale. Kolega dogovorio u roku od 15 minuta. Sat rezervisan. Ujutro uplacen, scan uplatnice mailan vlasniku sata.
    Covek primio uplatu nakon 2 dana, sat zapakovao i poslao postom. I poslao tracking broj da se posiljka moze pratiti. Receno mu da je sat u Hr u roku od 5 radnih dana.
    I tu pocinju problemi! Po tracking broju sat se vrtio 4-5 dana u Holandiji i onda stao.....ne mrda 3 dana. Kontaktiramo posiljatelja i on odmah reagira, te se vidi da je sat ponovno krenio, i to u roku od 45 minuta uz obavjest da je upucen na aerodrom za isporuku u Hr...... mala sumnja ipak pada na postu i njihove sluzbenike u Holandiji. Jer je vrlo indikativno da se je jedan paket toliko puta transferira i toliko dana da ceka na slanje za odrediste. Uz jednu intervenciju posiljatelja sat je odmah ponovo krenio a uz obrazlozenje da nesto nije bilo dobro navedeno kod imena primatelja?????
    I onda opet cekanje....i na aerodromu stoji 4 puna dana.....suvisan komentar.
    Napokon nakon 14 dana od kako je predan na postu u Holandiji sat stize u Hr u Zagreb. Nitko sretniji od mene.....u toku dva dana sat je vec na dispoziciji od toga jedan neradni dan jer je bio drzavni praznik u Hr. Kolega dolazi na postu preuzeti posiljku, i otvara pred sluzbenikom poste....unutra kutija, papiri, garancija, i jedan rezervni link.....ups, a sat? E sata nema.....Pravi se zapisnik, slika se sve, ponovo se vaze, i vidi se da odvaga ne odgovara onoj koja je upisana na prijemu posiljke, fali 180 gr.....grama mog „nesudjenog“ sata. Daljnji proces vec mnogima koji su tako prosli, kao ja sada, je sljedeci.....uputi pisani prigovor Posti, to ide na obradu, ako se utvrdi da je zbilja paket otvaran u transportu, i da je doslo do kradje ili nestanka....posta isplacuje trostruku vrednost postarine.....12,5€ x 3 = 37,5€
    Posiljka nije bila osigurana (to kosta dosta para)
    Nije bila navedena vrednost posiljke.
    Novac uplacen preko bankarskog transfera.....a ne PayPala!!!!!
    Tko je kriv, zasto i kako je doslo do toga.....moja trenutna paranoja mi ne dozvoljava da racionalno razmisljam. Covek ima dokaz da je paket uredno poslao, sa satom unutra,(dokaz i odvaga)......ima reputaciju na forumu, ugled i verovatno je to i poslao sve uredno.
    Posta u Hr primila ali odvaga ne odgovara.....uradjen zapisnik.....
    Sta sledi sada dalje? Prvotni sok, neverica, polako se smiruje....pouka, ako bas mora da se kupi na taj nacin....obavezno korisiti PayPal ili takav slican nacin placanja.....jer u ovom mom slucaju bi PayPal stitio mene tj., kupca pa bi onda bilo na prodavatelju da dokazuje i potrazuje sat, novac ili odstetu.....U svakom slucaju jedna strana u ovakvom poslu bi bila ostecena.....
    Sledi pravna bitka i dokazivanje da je sat uredno zapakovan i predan za slanje, ali da paket nije primljen u originalnom stanju......i cekanje da li ce se tu ista dogoditi.
    Stari ljudi kazu.....“Svaka skola se placa“. Evo ja svoju upravo sada! Sada se namece puno i pitanja i saveta, zasto nisi ovako, zasto nisi onako, pa trebao si ovo, pa ono.......lako je biti general posle bitke.....
    Ne bi zelio ovim postom da „ocrnim“ bilo koga, bilo koju postu, samo da podelim sa vama moje tuzno iskustvo i sada vec prezaljenu Tunu koju sam toliko zeljno iscekivao.
    Prilog: screenshot postanskih tracking lista



    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Slične teme

  1. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  2. Iskustva u kupovini satova preko MyWatchesHub ???
    By Koffi in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.10.2011., 0:14
  3. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 10:25
  5. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •