Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
  1. #1
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Kupio bih automatik

    Ne bih unapred odredjivao cenu, jer zelim pre svega najbolji odnos kvalitet/cena, a ne da kazem "hocu automatik za 100€", kad za te pare tesko moze da se nadje pristojan sat, a opet bih se zadrzao do nekih 300€ manje vise. Evo kakvi mi se satovi svidjaju, dakle ne ronilacke(zbog estetike) i ne chronograph(zbog vise cene), naravno datum se podrazumeva, a mislim i da je koristan power reserve indicator(svi orient satovi ga imaju) i mla sekundara zbog "bogatijeg"izgleda.



    Hamiltoni, Certina, Seiko, Orient, slobodno predlozite

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Predlažem najnoviji Orient:



    koji izgleda

    http://www.orientwatchusa.com/watch.php?id=450

    Cena jeste malo veća (~400$) ali vredi svaki $.

    Dve vremenske zone, datum, indikator rezerve snage, konvertor jedinica na rotirajućem prstenu...vredi razmisliti...


    Pozdrav,
    V.S.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Jedino je problem što orientwatchusa.com ne šalje robu van SAD. I znaju da budu skupi, čak i sa popustima.
    Al zato baciš pogled na watches88.com i možeš pomenuti orient naći i za manje novaca!

    Obzirom da se Certina ne prodaje online putem, barem ne zvanično (ebay uvek ostaje kao opcija) teško ćeš pronaći sat za cifru od 300e. Konkretan model koji si dao kao primer kod nas košta oko 50000 dinara što uveliko premašuje tvoj budžet. Hamilton satovi takođe nisu jeftini (kod nas, online kupovina je druga priča) i primera radi, hamilton khaki field automatic (sa srebrnim brojčanikom, prečnika 38mm) košta 38000 dinara.
    Ako se odlučiš za kupovinu sata kod nas, seiko bi ti možda bio najbolji izbor u tom cenovnom rangu, do 200-250e!
    Povrh svega, jako je teško uklopiti i malu sekundaru i indikator rezerve snage u jednom satu. U većini slučajeva ćeš na satu videti ili jedno ili drugo. Mislim da ti orient satovi predstavljaju najbolju opciju i da ćeš među njihovim modelima naći ono što si zamislio, pogotovo što zaista pružaju mnogo za pare koje izdvojiš za njih.
    Vladanov predlog je svakako odličan i da sam na tvom mestu ozbiljno bih razmislio o njemu.
    Iako nema datum, razmisli i o CFA05001B!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    A koji proizvodjac ima bolji mehanizam Hamilton VS Orient VS Seiko, u ovom cenovnom rangu, Hamiltoni imaju 25 "rubina", dok japanci 21-23?
    PS
    Sat bih svakako narucio preko neta, sam ili preko posrednika.
    E da, zaboravio sam na Poljot, kakvi su oni u ovoj konkurenciji?
    sta mislite o ovom Vostoku?


    I sta znace ovi rubini? Vostok ima cak 32, Hamiltoni 25, a japanci 21.
    Poslednja ispravka: Milanche78 (9.10.2009. u 11:50)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    A koji proizvodjac ima bolji mehanizam Hamilton VS Orient VS Seiko, u ovom cenovnom rangu, Hamiltoni imaju 25 "rubina", dok japanci 21-23?
    PS
    Sat bih svakako narucio preko neta, sam ili preko posrednika.
    Vidim da si postavio temu i na drugom forumu, i mislim da si tamo dobio sasvim korektne odgovore po pitanju kupovine sata. Seiko Ananta i Premier, kao i satove zasnovane na ETA 7750 mehanizmu ne možeš da uklopiš sa budžetom kojim raspolažeš, mislim da čak ni polovni ne ulaze u budžet a da pritom budu dobro očuvani!
    Obzirom da si se odlučio za online kupovinu i na osnovu određenih zahteva koje si postavio preporučujem ti ipak Orient koji ima odličnih modela, Seiko takođe (pogotovo obrati pažnju na seiko spirit i alpinist , iako su malo skuplji). Ako ti se sviđaju ruski satovi, pogledaj ovaj link.

    Jedino bih izbacio iz igre Tissot pr50, sat je manjih dimenzija mada to ni ne bi trebao da bude preveliki minus obzirom da je reč o dress satu, tj. za malo ozbiljnije prilike. Ono što je veliki minus kod konkretnog modela jeste čelična narukvica koja je jednostavno lošeg kvaliteta (mada, za tu cenu ni ne može čovek očekivati mnogo više od toga). Možda bi Tissot Le Locle bio bolji izbor.

    BTW, jesi li razmišljao možda o Fortisu? Ako su cene na BPM sajtu tačne, mislim da bi trebalo da razmisliš o FLIEGER 620.10.41M!

    Ono na šta moraš da obratiš pažnju prilikom online kupovine jeste da ćeš na cenu sata morati da uračunaš i troškove carinjenja i pdv-a kada sat stigne u Srbiju, pa će samim tim i konačna cena sata biti veća od one koju si platio na nekom sajtu! Pogledaj temu "Pomoć oko online kupovine", verujem da ćeš tu pronaći dosta korisnih informacija.

    Što se tiče poređenja Hamilton vs Seiko vs Orient... ja ne znam šta da kažem osim da je nezahvalno vršiti poređenje, pa samim tim i neću. Hamilton ugrađuje ETA mehanizme u svoje satove, kako kvarcne tako i mehaničke, i nemaju svojih in-house mehanizama dok Orient i Seiko imaju dugogodišnju (blago rečeno) tradiciju u proizvodnji mehanizama i samih satova. Kvalitet Hamilton, SEIKO i Orient satova i njihovih mehanizama je na veoma visokom nivou. Ako si sveo izbor na te tri kompanije, mislim da bi trebao da se fokusiraš na biranje modela koji se tebi sviđa jer ćeš sat svakako ti nositi, svakodnevno.

    Recimo, kada bih ja sada bio u nedoumici, između jednog Hamilton khaki field auto i Seiko SKX175, izabrao bih najverovatnije Hamilton-a. Ali, između Hamilton khaki field auto i Seiko SARB017 ili Seiko SCVS015, definitivno SEIKO, i tako u krug! Ali to je samo moje mišljenje.

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    E da, zaboravio sam na Poljot, kakvi su oni u ovoj konkurenciji?
    sta mislite o ovom Vostoku?
    Vostok Europe GAZ 14 Limousine
    U njemu se nalazi Vostok 2426 mehanizam sa dozvoljenim dnevnim odstupanjem od -10s/+30s. Rezerva snage je oko 30h, ima 32 rubina.
    Mehanizmi su robustni i kvalitetni, možda ne baš u rangu ETA mehanizama ali bih sebi dozvolio tu slobodu da kažem da su jako blizu ETA standard seriji kada je kvalitet u pitanju. Sad, ja moje mišljenje zasnivam na onome što sam pročitao o njima i relativno skromnom (da ne kažem siromašnom) iskustvu kada je Vostok u pitanju, a obzirom da Vladan ima Rocket N1 auto sa identičnim mehanizmom koji se nalazi u GAZ 14 modelu, mislim da ćeš od njega dobiti najadekvatniji odgovor po pitanju 2426 mehanizma i njegove pouzdanosti.

    Ja samo znam da moja raketa i dan danas radi tika-taka sa 2609 makinom!


    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    I sta znace ovi rubini? Vostok ima cak 32, Hamiltoni 25, a japanci 21.
    Rubini: odnosno sintetički safir predstavlja veštačko drago kamenje koje se koristi u izradi satova, isključivo u ležajevima rotirajućih elemenata kako bi se habanje istih svelo na minimum. Broj ugrađenih rubina ne utiče direktno na vrednost sata. Optimalan broj rubina u mehanizmu najčešće je oko 18 dok se veći broj preostalih uglavnom koristi za ukrašavanje mehanizma.

    O samoj terminologiji možeš više da se informišeš ovde!

    Raspisah se previše...

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika _ivo_
    Član od
    18.7.2009.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    73
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik





  7. #7
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    A sta cemo za servis?
    Citam da automatike treba servisirati-podmazati i nastelovati na 5 godina. Da li je i ovde Orient VS Hamilton(swatch), isto kao sto je nekada bilo Toyota VS VW!

  8. #8
    Novi član
    Član od
    28.7.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Predlažem najnoviji Orient:



    koji izgleda

    http://www.orientwatchusa.com/watch.php?id=450

    Cena jeste malo veća (~400$) ali vredi svaki $.

    Dve vremenske zone, datum, indikator rezerve snage, konvertor jedinica na rotirajućem prstenu...vredi razmisliti...


    Pozdrav,
    V.S.
    Da ne otvaram novu temu...
    Ja sam vrlo zainteresovan za ovaj sat pa me interesuje vise informacija o ovom satu. Nasao sam
    Mechanical Movement : ORIENT caliber 48K40 Made in Japan
    Self-winding movement ( Second hand halt mechanism ) ovo me interesuje sta znaci i kakav je mehanizam
    21 jewels
    21600/hour vibrations
    Power reserve indicator, Date hand
    Dual time indicator

    Pozdrav

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Citat SerZile kaže: Pregled poruke
    Mechanical Movement : ORIENT caliber 48K40 Made in Japan
    Self-winding movement ( Second hand halt mechanism ) ovo me interesuje sta znaci i kakav je mehanizam

    Pozdrav
    Sam mehanizam je nov... relativno skoro izbačen od strane Orient-a i mislim da ga nema puno satova u sebi, čak sam pročitao da je ovaj model sata jedini koji ga ima u sebi.
    Self-winding movement znači da je u pitanju automatski mehanizam kod kojeg se opruga navija uz pomoć zamajca odnosno rotirajućeg tega pa samim tim nema potrebe za ručnim navijanjem sata.
    Više o samoj terminologiji i podeli mehanizama možeš pronaći ovde.
    Second hand halt mechanism - Znači da mehanizam ima mogućnost zaustavljanja sekundare nakon izvlačenja krunice. Određeni mehanizmi, prilikom izvlačenja krunice, nemaju mogućnost da zaustave sekundaru dok drugi imaju tu mogućnost. Zaustavljanje sekundare je jako korisna stvar prilikom podešavanja vremena jer možeš preciznije da regulišeš sat.
    Inače, sat ima safirno anti refleskno staklo, i sa zadnje strane kućišta.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupio bih automatik

    Po meni jedino ovo safirno staklo je vredno paznje, inace ima previse "smicalica". Ja bih pre nesto ovako, iako nisam nameravao da kupujem ronilacki, a i ovaj drugi bi mi odgovarao vise u crnoj boji.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bulova Automatik
    By bradonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 12:56
  2. [PRODATO] - Pulsar PL4013 Automatik
    By sdbiba in forum Prodaja satova
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31.5.2010., 12:27
  3. Koji svajcarski automatik za male pare
    By archer in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.7.2009., 14:04
  4. Kupio bih sat
    By RAU in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.11.2008., 22:16
  5. LVMH kupio Hublot grupu
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.7.2008., 17:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •