Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 24 od ukupno 24
Like Tree16Likes

tema: Fortis MM ili Longines HC diver

  1. #21
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    HC kvarc ima Etu 955. Solidan mehanizam, servisira se.
    Ima i taj kvarc svojih prednosti, ali ako ce to da ti bude sat koji ces stalno da nosis, uzmi mehaniku i to je to.

    Taj kvarcni model bi bio pogodan za nas zaludjenike sa gomilom satova, posto onda ne gledas ni kad si skinuo sat sa ruke, ni kad si ga stavio, samo dohvatis sat i znas da radi.
    DrAgod and MMario like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #22
    Novi član
    Član od
    13.9.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Pozdrav,moje opredelenje bi u ovom slucaju bio Fortis,iako nisam upucen puno o brendu. Pogotovu ako je slicni novac u pitanju. Longines,ako se ne varam,se u novije vreme oslanja vise na ime nego na kvalitet u odnosu na konkurente iz vremena vintage satova npr. Tada je bio u vrhu,a danas bi trebalo da je samo stepenicu iznad Tissot-a iz iste grupacije,dok je cenovno dosta iznad. Daleko od toga da je los,naravno. O Fortis-u malo znam,poznato mi je da se radi o kvalitetnim satovima,koji opracdavaju cenu. Mozda bi neko mogao da uporedi i kvalitet metalnih narukvica,i one zauzimaju bitno mesto kada je rec o udobnosti,pa ti mozda i taj detalj pomogne da se pre opredelis. Na kraju,naravno,najbolje poslusati svoje srce kada stavis na jednu stranu sve pozitivno i manje pozitivno,pogotovu ako sat budes nosio duze vremena.

  3. #23
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    +1 extraordinary, dobar je i sada, prelepi modeli, izuzetno kvalitetno obrađeni, cenjeno ime ali malo skromniji mehanizmi, nekad je stvarno bio mnogo jako ime, jače od mnogih danas klasu iznad

    evil florist, porazmisli i o servisu, ako imaš nekoliko automatika već, cene servisa nisu male, kad dođe vreme da se oni servisiraju, svejedno ja bih automatika uzeo

  4. #24
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Fortis MM ili Longines HC diver

    +1 extraordinary. Swatch grupa je srozala longines. U ex-yu je longines i dalje brend zbog stare slave, ovde u ch mu dodje kao tissot i postao je poor mans omega. Sa druge strane fortis je fortis i oni nemaju mogucnost igranja sa pozicioniranjem brenda. Kome znaci mehanizam neka gleda steinhart, ima 2892/3 za najmanje pare a koga zanima sat kao sat treba da se osloni na svoje misljenje. Po ovoj ceni u srbiji meni fortis deluje kao daleko bolje resenje.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •