Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree16Likes

tema: Fortis MM ili Longines HC diver

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Fortis MM ili Longines HC diver

    Longi je definitivno bolji za dalju preprodaju, tu nema spora.
    DrAgod likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis MM ili Longines HC diver

    a mehanizmi su im isti, iz Fortisa su mi potvrdili mejlom da ubacuju elabore klasu ali 2836 u MM, a Longines ima noviji mehanizam 2892, a spekuliše se da je i on iste klase kao i mehanizmi u svim ostalim Longines modelima, dakle elabore
    DrAgod likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    To je onda otisla cena na gore. Da si se setio jedno mesec. dva ranije, mogao si da uzmes nov HC za nekih 800e, naravno sa popustom koji bi sigurno dobio. Koliko vidim sada je cena otisla na gore, tako da bi te HC sa popustom izasao oko 1000e.
    Da ja znam nije bilo moguce kupiti HC automatik za 800€ ni u Srbiji ni u okolini kod ovlašćenih prodavača. Preko neta jeste. Nalazio sam na forumima da su ga sporadicno kupovali i za manje pare al ja ga nisam mogao naći za toliko.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Zanimljivo, Tag heuer ubacuje u 90 procenata top ili hronometar mehanizme, ali to nije bio argument u nekoj ranijoj raspravi o dajverima....čini mi se da je isto HC bio u igri.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #15
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    koji mehanizam ide u onaj plavi akvaracer sto je bio u igri pre nedelju dana, nije ono valjda hronometar bio, inace je koštao duplo skoro, nisam ispratio
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (7.2.2015. u 18:19)

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Pa kod Taga su hronometri najčešće obeleženi serijskim brojem, ali to je off. Ja bih u ovom slučaju izabrao HC pre svega zbog ličnih preferenci, nisam siguran koji je kvalitetniji, HC je jednostavno lepši.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Faktor preprodaje je poslednja stvar o kojoj treba da razmislja neko ko kupuje sat, posebno ako je jedini, koji ce svakodnevno da nosi... Ne primecujem da se nesto "otimaju" oko statusnog simbola Longinesa po nasim berzama, tako da je i to diskutabilno, koji je laksi za dalje prodaju... Definitivno treba da uzme onaj koji mu se vise svidi uzivo, tehnicki su tu negde...
    RUS, VLADAN P, DrAgod and 2 others like this.

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Da ja znam nije bilo moguce kupiti HC automatik za 800€ ni u Srbiji ni u okolini kod ovlašćenih prodavača. Preko neta jeste. Nalazio sam na forumima da su ga sporadicno kupovali i za manje pare al ja ga nisam mogao naći za toliko.
    Onda ne znas dobro.

    U Bomaru je bio oko 110.000, i jos su davali popust od 20%, sto je bilo oko 800e.
    Poslednja ispravka: RUS (7.2.2015. u 19:29)
    DrAgod likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Longines je definitivno poznatiji brend od Fortis-a, da li se otimaju? Pa ni oko čega se ne otimaju u poslednje vreme...Longi izgleda nešto elegantnije, mehanizam je u rangu, Fortis deluje agresivnije, više sportski, stvar ukusa i cene.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #20
    Novi član
    Član od
    6.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis ili Longines HC diver

    Hvala puno ljudi, odlicni saveti, dobra rasprava. Ovo o mehanizmima nisam nista znao iskreno. Faktor dalje prodaje je potpuno ne bitan, ne kupujem sat da bih ga prodavao i verovatno ce biti kod mene duze vremena. Longines sam video uzivo, meni je odlican, fortis nisam i iskreno cini mi se da bih jurio stari model sa sitnije nazubljenim bezelom. Ovaj novi mi je vise tool sat(doduse jako lep) mada ga nisam video uzivo. Bitno mi je da sat bude za sve prilike jer ce biti nosen svakodnevno, i sa patikama, i sa sakoom i cipelama.
    Kad smo vec kod mehanizama, kakav je ovaj kvarcni meh. u HC? jedno glupo pitanje sada sledi,ima li razlike u kvarc meh., to jest da li se neki mogu servisirati? Cini mi se da se u jeftinijim satovima oni ne popravljaju koliko ja znam. Mada i do sada sam nosio automatike doduse jeftinije (seiko, citizen, tissot) i ono fluidno kretanje sekundare ne znam da li bih menjao.
    Izvinite ako se premisljam previse, ali prilicni novci su u pitanju za mene, do sada sam imao daleko jeftinje satove.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •