Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 38
Like Tree61Likes

tema: Rolex - redovi i liste za čekanje

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Breitling, Rolex i Seiko. Ovako kad se gleda mjerenje Breitling izgleda tacniji.

    Naziv: A907A763-C344-4B34-B0A6-CDEB5E19EA25.jpeg, pregleda: 459, veličina: 194,9 KB

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Ivke1,

    Zahvaljujem se na tolikoj pažnji i tvojoj nameri!
    Da, slobodno možeš prevesti i objaviti gde želiš.


    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Haifisch23
    Smijem li koristiti(kopirati) nešto ili cijeli dio od ovih tvojih tekstova na drugim mjestima van foruma.
    Pozdrav
    piksi and Ivke1 like this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Hvala puno Haifisch23!

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Hvala.

    I što sam hteo da pitam ili prokomentarišem dok sam čitao tekst, pada u zaborav i postaje minorno u količini sažetih informacija koje sam dobio u tvoja dva posta. Neizmerno hvala.

    Ostaje mi samo da kažem da jako cenim i poštujem Rolex, ali ga ne volim. Isto kao i neke druge brendove u nekim trećim sferama života. Ogromno poštovanje ali ljubavi 0. Zašto? E baš zato što ga toliko ima na svakom ćošku ove naše malene planete Zemlje. U mojoj glavi Rolex uopšte nije ekskluziva zbog nekih famoznih lista čekanja kad ga ima u toj količini u poređenju sa ostalima...

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Rolexa na ovoj listi čak i nema.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Rolexa na ovoj listi čak i nema.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Desna strana plakata koja počinje sa Patekom a uz dodatak Zenitha, Bregueta, IWC-ja I Rolexa mi je ok. Leva strana plakata, samo ravnodušnost ....

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  7. #17
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Ne bih ja baš bio ravnodušan prema levoj strani.
    Omega rules !!!

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Ma ne smislu nipodištavanja, nego dostižnosti. Ove mogu makar da sanjam a ovi mi ni u san ne ulaze

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  9. #19
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    sećam se jednog poslovnog sastanka u Švajcarskoj, čovek koji je menadžer prodaje kaže mi, vidite ovu kremu od bisera i zlata, jako je skupa ali mi je kad je predstavimo klijenteli nikad ne dajemo u ruke klijentu već je ovako stavimo na pijedestal, optočimo sa staklenom kupolom i zaključamo, onda kupac stekne osećaj da to ne može svako da dobije, već samo odabrana klijentela i više želi proizvod, mi u Švajcarskoj smo pioniri u ovome


    neću da komentarišem statistiku sem jednog podatka, ona pokaže šta kreator poželi on uzme, šta ne želi izbaci i eto cifri

    skoro 15 miliona hronometara za desetak i kusur godina, helou 15 miliona ljudi, znate li vi šta su 15 miliona, o čemu mi govorimo, seiko to ne uspeva da skuca, na bazi čega neki ljudimisle da će taj sat da ima vrednost u budućnosti ja zaista ne shvatam, još ako uzmemo da su produkcije vintage rolexa 1000 i 2000 po referenci

  10. #20
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Rolex - redovi i liste za čekanje

    Buco Jr,

    Hvala na pažnji i komentaru. Stvar ličnog ukusa je voleti nešto ili ne. A što se tiče ovoga, što si napisao:
    "E baš zato što ga toliko ima na svakom ćošku ove naše malene planete Zemlje". Ufff, iz tvojih prstiju u božje uši.

    Barone,
    Hvala i tebi što si pročitao. Ako se vratiš malo na moj tekst, naći ćeš deo, gde sam Rolex uporedio sa luksuznim brendovima, čije su cene prosečnih satova pet skuplje od Rolexa, samo na području dostizanja preciznosti, posebno u smislu masovnosti produkcije. Rolex je u tom segmentu maosvnost podigao na izuzetan nivo. Naglasio, sam da Rolex u sferi horologije, koja se odnosi na najfiniju estetiku nije uporediv sa tim imenima. Nigde nećeš primetiti, da sam Rolex ispostavio ispred bilo kojeg od tih brendova u smislu kvalitete satova. Samo po funkcionalnosti, kod koje Rolex daje predsnost pred estetikom.
    Moje mišljenje je, da je potpuno nesmisleno upoređivati Rolex sa Patekom. Kao što je potpuo besmisleno upoređivati kvalitet Pateka sa Krisitaanom Van Der Klaauw-om.

    Mali Tigrillo,
    Prepričavanje tvojih privatnih doživljaja sa poslovnih putovanja po Švajcarskoj je zaista nešto, što može unaprediti razinu kvaliteta našeg foruma. Kao i uvek, ljude ekzaktnim dokazima, koje u bajkama uspevaš da podstrekneš, da počnu, da razmišlaju svojom glavom. Baš, da se zamisle.
    Što se tiče ostalog, kreator ove teme, kreator nije priređivao podatke. Uzimao ih je zvaničnih izvora,koje je predstavio i naveo. Na njihovoj osnovi je doneo određene zaključke, za koje je napisao, da nemaju dokaznog smisla, nego pokaznog. Što bi se reklo, pametnom dosta.
    Kada smo već kod priređivanja. Napisao si 15 miliona za desetak i kusur godina. Kreator ove teme nije dužan za pismenu sposobnost onih, koji čitaju. Kreator teme je vrlo jasno naveo zvaničan COSC podatak: 11,6 miliona mehanizama za 15 godina.
    Kreator ove teme je takođe naveo zvaničan podatak koliko časovničara radi na području proizvodnje mehanizama, kao šta proizvode roboti a šta sastavlja tih 2000 časovničara. Sada, ako neko ne zna da podli iako mu je količnik vrlo jasno predstavljan, to nije problem kreatora.
    Kreator se kod navođenja godišnje produkcije oslanjao na zvanične podatke FH (švajcarskog horološkog saveza). Trol, koji se oglasio u svojem tipičnom podrumskom stilu, je napisao, da takve količine čak ni Seiko ne može, da skuca.
    Naziv: Posnetek zaslona 2020-12-31 170700.jpg, pregleda: 420, veličina: 97,5 KB
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (31.12.2020. u 16:20)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •