Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree3Likes
  • 3 Post By JosMalo

tema: Speedmaster tacnost i regulacija

  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Speedmaster tacnost i regulacija

    Prije par dana dana citajuci razne forume po netu (ali i kroz razgovor sa kolegom koji je takodjer vlasnik jednog speedmaster-a) odlucio sam da testiram koliko stvarno moj Speedmaster gubi ili dobija sekundi.

    Po uputstivma koje sam procitao: kroz nekoliko dana nosi sat i navecer ga ostavljaj u istoj poziciji a onda ukupno dobijenu gresku podjeliti sa brojem dana i dobiti ce se prosjek.
    Ja sam ovo dopunio sa dva dodatna mjerenja ujutro kada stavljam sat na ruku i navecer kada ga stavljam u kutiju, tako da dobijem malo preciznije podatke (zbog toga mogu znati u kojem periodu sat ubrzava a kada usporava, za razliku od djeljenja ukupnog rezultata sa brojem proteklih dana).

    Interesuje me kakva je situacija kod vas kada je u pitanju tacnost Speedmaster-a. Koliko je za vas prihvatljivo odstupanje itd...? Omega prihvatljivm smatra sve od -1 do +11 sekundi na 24 sata.

    Kod mene je situacija otprilike ovakva:
    -tokom dana - na ruci (otprilike od pola 8 u jutro do pola 8 na vecers) sat ubrza izmedju 2-4 sekunde.
    -Tokom noci odnosno od trenutka kada ga ostavim u kutiju do sutra ujutro uspori izmedju 1-3 sekunde.

    Tako da na ovaj nacin, sto sat dobije tokom dana veci dio a ponekad i sve "vrati" tokom noci.

    Sto se tice pozcije u kojoj sat bude tokom "odmora", to je tzv. "dail down" jer u ostalim pozicijama se nastavlja ubzravanje kao i na ruci.

    E sad koliko je ovo sve kod mene noramalno ne znam, ali u poredjenju sa vec spomenutim kolegom ciji speedmaster se krece u rangu od -13 do -15 sekundi dnevno, moj rezultat mi se ne cini losim.

    I jos za kraj, naravno da ne trazim ekstremnu tacnost a posebno ne od mehanickog sata kao Speedmaster. Svjestan sam mogucnosti regulacije ali ne znam kada je pravo vrijeme i potreba da se ista uradi.
    milan zmaj, jagos and zare like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Tvoj rezultat je u rangu COSC-a!
    Znači- ništa ne diraj!

    Pozdrav

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Speedmaster tacnost i regulacija

    Ma sat ti super drži vrijeme napose uz tvoje dobro paženje na sat.Tek kad vidiš veća odstupanja sa satom na servis s tim da ako sat stalno nosiš preporuke su nakon 4-5 godina servisirat sat i to je sve.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    30.9.2011.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Speedmaster tacnost i regulacija

    Hvala na odgovorima

Slične teme

  1. Tačnost automatika
    By Beethoven in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 3.7.2023., 21:22
  2. Sat Omega Speedmaster Professional
    By nikola0406 in forum Omega
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 20.7.2012., 13:30
  3. Tacnost mehanickog chronographa
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 19.2.2011., 20:11
  4. Omega Speedmaster/Seamaster
    By ytd in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.8.2010., 8:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •