Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 53
  1. #11
    Član Avatar korisnika Refresh
    Član od
    29.6.2010.
    Lokacija
    Zenica, BiH
    Poruke
    145
    Lajkovi
    312
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Kad bih ja tražio kvarcni sat, nikada ne bih pomislio na Omegu, već na Citizen. Eco-drive, još radio controlled je prava stvar.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Citat IgorBG kaže: Pregled poruke
    .... ali jedno tvrdim: ne možemo izjednačavati kvarcnu i automatik Omegu (pošto je to ovde tema). Kvarc je low-end u ponudi Omege kao i ostalih proizvođača luksuznih satova.
    off topic
    Pa kad je kvarc početna ponuda,i po tebi je čisto smeće u poređenju sa automaticima, zašto je ovaj Astron ovako skup ili bilo koji Grand Seiko kvarc(postoji hrpa automatika od Seika jeftinijih od ovakvih kvarcnih modela)!? Zašto je kvarcna Omega ~ 1000 eura!? Zašto je Casio Oceanus Manta preko 1000$!? Zašto je Citizen Chronomaster ~2000$ !?
    Postoji gomila ljudi koji ne žele mehaničke satove ali žele dooobar kvarc! I na tržištu mogu kupiti ekstremno dobre satove koji će im trajati dovoljno dugo da zaborave kada su ih kupili!!! O preciznosti neću ni da govorim!

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    upravo sam to hteo da kazem, Igore ako se ne varam ti imas Speedmastera ,i gledam na forumima da stalno imas neku 'muku'sta se sa njim desava ...da pustas hronometar ili ne, da kocis kazaljku ili ne, da ga navijas ili ne...

    e brate ja stvarno da krenem toliko da se cimam oko sata zgazio bih ga dzipom i stavio na ruku G sok...

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Citat IgorBG kaže: Pregled poruke
    Da prodaju kvarcni tourbillon svi bi mu bili vlasnici. Ali opet to onda ne bi bio tourbillon. Postoji dobar razlog zašto su samo entry-level modeli kvarcni ili ženski sa draguljima. Vrhunski sat nikad nije bio kvarc i verovatno neće nikad ni biti. Kada bi većina ljudi imali stav kao ti, proizvođači mehaničkih satova bi odavno izumrli. Izrada mehaničkog sata je svojevrsna umetnost. Kvarcni sat ti je u tom kontekstu kao da odeš i kupiš poster Mona Lize. Da, štampan na vrhnskom papiru u vrhunskoj digitalnoj tehnologiji ali teško da možemo reći da je to vrhunsko umetničko delo.

    Opet, pitanje sata je pitanje potrebe i želje. Postoje izuzetni kvarcni satovi za malo para. Skupi kvarc je već pitanje mode. Na kraju, mehanički satovi su spoj umeća velikih majstora i upotrebe skupih materijala. Da rezimiram, sat može biti alat ali i nakit. U svakodnevnom životu ovo drugo. Nemam ništa protiv kvarcnog sata bio kog proizvođača ali pričati o tome da oni predstavljaju neki vrhunac je apsurd.
    Nemoj se ljutiti jer vecina ljudi je progutala ovu pricu i marketing kao i ti.Ako ti vjerujes u to sto si napisao onda je za tebe automatic najbolji izbor.
    Ali nemoj pisati o "spoju umeća velikih majstora i upotrebe skupih materijala" u danasnjem svijetu konzumerizma gdje se sve proizvodi uz pomoc strojeva i robota.Kako se zove imenom i prezimenom veliki majstor koji stoji iza te vrhunske kreacije od kalibra 2500c?

    Shvacas li da Kinezi imaju Tourbillon koji mozes nabaviti za 600-800 dolara (zaboravio sam tocnu cifru).A ono za samo zenske i entry modele je takva glupost da jednostavno bode u oci napisana na forumu o satovima.
    Evo iz glave par primjera:
    Citizen Campanola,GS quartz,The Citizen,Signature linija,Bulova Precisionist (nema tik-tik vise),Omega quartz,Breitling Superquartz i jos puno takvih primjera.Svicarce je iz propasti izvukao marketing i zelja trzista za luksuzom(i naravno jeftini automatski Swatch). Da je Seiko uskratio masovnu proizvodnju i zadrzao Quartz na cijenama Astrona danas bi svi pjevali drugu pjesmu i sanjali velikog majstora koji trosi svoje znanje i umijece na quartz kalibre.

    Dodat cu i jednu pricu po sjecanju:
    Svicarska firma mislim da je ime bilo Cecil Purnell prodavala je svoje tourbillon modele za pocetnu cijenu od 20 000 dolara.Naravno da je to bio rucno izradeni manufakturni tourbillon.Sve dok jednog dana netko nije kupio,nabavio,vidio kineski tourbillon i shvatio da Cecil Purnell doslovce sere kvake.Firma kupila u Kini mehanizme za par stotina dolara i fino prodaje svicarski know-how.Ljudi koji su kupili takav sat ne bih nikad kupili kineski tourbillon jer im je on jadan,bijedan i inferioran.Ali kad se taj isti mehanizam zove Cecil P. i Swiss Made onda ne pitaju za cijenu.
    Poslednja ispravka: jole777 (13.8.2010. u 15:43)

  5. #15
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Ali postoje i satovi koji su mehanicko-kvarcni. Mozda mogu da pomire ovde sukobljene strane. Rade ih vise proizvodjaca ali Tag je nekako najvise uradio na razvoju takvih mehanizama. Evo jednog interesantnog modela:

    http://www.tagheuer.com/the-collecti...CJF7110.BA0587

  6. #16
    Novi član Avatar korisnika IgorBG
    Član od
    1.7.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Jole, nema ljutnje. Forumi služe za sukob mišljenja. Inače u 2500 je implementirana kreacija George Daniels-a. Za satove koje je on lično i ručno napravio mogli bi svi da založimo nekretnine pa da kupimo nešto. 2500 je komercijalizacija njegovog dela. Na to mislim kad kažem umeće majstora. Nadam se da ćeš imati priliku da pročitaš malo o životu i delu ovog čoveka. Kad kažem skupi materijali: model PO čelik je cca 3.000 EUR a crveno zlato preko 28.000. Isti mehanizam samo razlika u materijalu.

    Kinezi znam da imaju Tourbillon ali nisam baš znao za te pare. Ako ti kažeš da imaju onda OK. A sad ja da te pitam: jer znaš da imaju vrhunske replike za 100-200 dolara. Čemu onda kupovina bilo kog brenda? Ja sam i napisao da je sat za mnoge danas nakit i statusni simbol. U suprotnom svi bi vozili kineski auto. Inače poznajem neke poslovne Japance i mogu ti reći da ni tamo Citizen nije nešto o čemu sanjaju već Rolex i Omega.

    Za glock-a: Speedmaster-a ima Nikola. Verovatno najveći zaljubljenik i entuzijasta po pitanju Omege ovde. Čitaš njegove postove i vidiš šta znači težiti ostvarenju sna. A to što se on "cima" to je opet pitanje da li je neko istinski ljubitelj ili ne. On jeste, možda nekad i preteruje ali svaka mu čast. Osim toga, njegov sat nije automatik. Mene je iziritiralo to što neko na Omega postu kaže isti je automatik i kvarc... i to experti za Citizen. A na rezon oko cimanja mogu da ti kažem da bih ja rađe platio nekog da ide zamnom i govori mi tačno vreme nego da dam 1000 evra za kvarcnu Omegu.

    Odnos uloženo dobijeno nije na strani kvarcne Omega. Plaćaš kućište i značku (značka se uvek naplaćuje pa i kod automatika). Po meni kod automatika dobijaš više. Na značku se možda lože cice ali automatik se mnogo više ceni u svetu "ljubitelja" (a ti si sam rekao da si ljubitelj). Omega nije poznata po kvarcu i kupci tih satova im nisu ciljna grupa.

    Cenim tvoje mišljenje da je automatik smaranje. Ok tvoje mišljenje, kupi kvarc i mirna Bosna. ALI, priča o ljubitelju satova je u tom slučaju kao ljubitelj sam muzike i imam veliku MP3 kolekciju. Zvuči možda neverovatno i skandalozno u 21-om veku ali pravi audiofil "vrti" ploče na gramofonu. Ljubitelj se cima zato je ljubitelj.

    Za kraj ću izneti jednu činjenicu: ako odete u npr. Italiju ili Španiju obratite pažnju na broj časovničarskih/draguljarskih radnji naročito u manjim mestima i ponudu skupih automatika. Možda je malo to i pitanje standarda ali i tradicije i kulture. Što se naše tiče, Srbija je izbrisana sa Omegine liste. Ma da je nama kineskih baterija i bog da nas veseli.

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    ma razumemo se brate moj...ajd da vidim 'ócel neko od kolega da ga nosi zamnom

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Uh ovo je vecita tema: kvarc ili automatik generalna dilema (ne samo kad je Omega u pitanju). Sto se tice automatika, moram priznati da oni nekako imaju dusu. I siguran sam da vecina ovde preferira automatike. Medjutim, to onda zahteva da te satove treba povremeno nositi, ili kupiti kutiju sa mehanizmom za automatike. Kao sto je jedan od clanova rekao, on nosi sat od 17-21h, njemu sigurno mnogo vise odgovara kvarcni sat. Dakle svako ima svoje preferencije. Ja volim generalno satove, u svakom slucaju vise cenim automatike, ali imam mnogo vise kvarcnih satova u kolekciji. I cesce nosim kvarcni sat.

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    Ali postoje i satovi koji su mehanicko-kvarcni. Mozda mogu da pomire ovde sukobljene strane. Rade ih vise proizvodjaca ali Tag je nekako najvise uradio na razvoju takvih mehanizama. Evo jednog interesantnog modela:

    http://www.tagheuer.com/the-collecti...CJF7110.BA0587

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: omega 2221.80.00

    Znam za G.Danielsa nazalost nemam nijednu njegovu knjigu no procitao sam dosta njegovih misli i pogledao njegove intervjue.Moram te upozoriti da Omegu cijenim (moj pokojni djed je imao primjerak zlatnog sata jos dok su bili prava manufaktura.Taj rucni sat je sada kod mene i jos radi).Nije iskljuceno da si uzmem koju Omegu u buducnosti,dapace.(Sto se tice cijene materijala-Mislim da je otkupna cijena celika ispod 1 kune ali nemoj me drzati za rijec.)
    Ali danas kada Omega kupuje narukvice i kucista od Kineza a mehanizme dobiva od ETA-e nema puno smisla govoriti o nekakvom high level proizvodu.Smanjili su cijenu proizvodnje i nabave maximalno a cijene nisu smanjili nijednom.Nazalost ne placa se vrijednost sata nego upravo taj branding,taj osjecaj luksuza.Nema tu vise romantike nikakve.
    PS.JOS UVIJEK ne postoje vrhunske replike ni za 100 dolara a ni za 1000 dolara.Jednostavno ne postoje.Onog dana kada budu postojale evo ja cu bez srama prvi kupiti takav sat.Znaci da je napravljen na originalnom stroju u istoj toleranciji i da je savrsena kopija originala.Ti slobodno pokazi te vrhunske replike bas me zanimaju.Imamo dosta u Cro takvih satova ultimat,A+ replike za 500eura koje tvrde upravo to sto si napisao-da su vrhunske.A vrhunski su primjer prevare i jedne druge vrste marketinga.

    Imam dojam da je ono o cemu ti pricas F.P.Journe,Daniels i slicni umjetnici i to je ono gdje se oboje slazemo.To je vrh i pravi luksuz.Vec sada se govori o novom Planet Oceanu koji bi mogao kostati duplo vise od sadasnjeg modela.Zasto?Je li duplo bolji?Nije, a da li je duplo luksuzniji?Ne znam,ali cim stigne ovaj stari model ce biti losiji,zastario,jeftiniji i slicno.

    Citat IgorBG kaže:
    "Odnos uloženo dobijeno nije na strani kvarcne Omega. Plaćaš kućište i značku (značka se uvek naplaćuje pa i kod automatika). Po meni kod automatika dobijaš više. Na značku se možda lože cice ali automatik se mnogo više ceni u svetu "ljubitelja" (a ti si sam rekao da si ljubitelj). Omega nije poznata po kvarcu i kupci tih satova im nisu ciljna grupa."
    Meni ovo gore nema smisla.Upravo na strani te kvarcne Omege je omjer puno povoljniji.Dobivas ISTO kuciste,brand,narukvicu,sve.Nikad nemas troskove po 300dolara za servis,mijenjas samo bateriju,pouzdaniji je,izdrzljiviji itd.I duplo je jeftiniji.Ali marketing ti kaze da je ovaj sat inferiorniji tom istom satu sa automatic mehanizmom.Zasto?Jer nema ono "nesto",nema dusu,to je entry,ne isplati se,nije automatic i milijun drugih subjektivnih razloga.Sve je to marketing.
    I svakako slazem se ni Japanci ne sanjaju o Citizenu nego o Rolexu i Omegi naravno.Uopce nisu u istoj kategoriji plus marketing je svuda isti.

    Ono sto zelim naglasiti i izdvojiti kao "bolesno i neprirodno" je ovo:
    Danas se kineski tourbillon mehanizam moze nabaviti ako se uzima u vecoj kolicini za 500tinjak dolara i pljujemo ga a za 5 godina placat ce se 10000 dolara i bit ce vrh kineske horologije.Hoce li cijena proizvodnje narasti 20puta?Ne,proizvodit ce se jos jeftinije ali tada ce oni vec biti luksuzni proizvodaci i nece prodavati svoje mehanizme okolo.Opet ce se placati luksuz,brand i to je to.Dok god stroj proizvodi dijelove ne osjecam se ugodno placajuci astronomske cijene jer sam "ljubitelj satova".Osjecaj je vise kao da me bas zato i kradu jer volim satove.
    Poslednja ispravka: dragon (13.8.2010. u 18:49) Razlog: dodat "quote" tag

  10. #20
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Professional

    off topic

    Posto je spomenuto je moje cimanje i zabrinutost oko Speedy. E pa ovako , ljubitelj satova bi trebalo da zna da taj sat nije automatik nego navijac. Drugo ja se ne cimam, nego jednostavno pitam ljude koji vise od mene znaju da mi pojasne neke stvari jer JA NE ZNAM sve, a o tom satu sam vise zaboravio nego sto ce mnogi ikad znati o njemu. No, ako neko zeli da kupi sat na baterije i uziva u tome neka ga kupi i uziva, ja uzivam u mom satu, uzivao sam i cekajuci ga 15 godina, uzivao noseci Omegu Geneve automatik koja je bila prvi korak ka ostvarenju sna. A sto se tice moje navodne bojazni oko sata, pa nema je, taj model je jedan od najduze u prizvodji, jedan od najservisiranijih satova sa gomilom rezernih delova originalnih po razumnim cenama. Sta ce biti ako stane, pokvari se, odnesem ga preko puta kod drugara Saleta na servis i dobijem ga za par dana, zasto tako brzo, jer ima delova. Sta e biti kad ti ne daj boze stane tvoj sat, ne znam, God help you, a daces 1000 euro majko bozja za sat na baterije. Znaci kupi kvarcni i uzivaj druze, sve najbolje. No hard feelings.
    Poslednja ispravka: dragon (13.8.2010. u 18:47) Razlog: dodato "off topic" i moderisan pocetak samog teksta

Slične teme

  1. Omega Seamaster ploprof 1200
    By marko14 in forum Omega
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 20.10.2011., 10:31
  2. [PRODATO] - Omega seamaster professional 300m chrono dive
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 12:39
  3. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.1.2010., 13:56
  4. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.1.2010., 2:16
  5. Omega seamaster planet ocean pitanje..
    By Mr. Judo in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.10.2009., 19:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •