Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Omega nazalost po nas ide prema kategoriji kupaca sa većom kupovnom moći.
    Ovo su neke od novosti iz Omege:
    Novi model De Ville Hour Vision zasad jedini ima 8500 kalibar u sebi sa prozirnim safirnim stranama.Pošto me ovaj model itekako zanima razgovarao sam sa par vlasnika i svi do jednoga su iznenađeni točnošću novog mehanizma koji se kreće oko +1 sekunda u par tjedana :woohoo:
    U biti nitko jos ne vjeruje da je postignuta tolika točnost sa satom bez quartz-a.Brojčanik je meni osobno jako lijep (stainless steel model sa bijelim brojčanikom) i treba ga vidit uživo.
    E nakon tolike hvale išao sam ga isprobati kod našeg uvoznika i detaljnije ga pogledat izbliza.Znam da sam pod dojmom nakon hvale vlasnika i pohvala mehanizmu ali taj sat me se jako dojmio..
    Prekrasnog izgleda,nenametljiv na ruci,plava kazaljka za sekunde je pun pogodak.Bojao sam se da je prevelik na ruci ali nije (oko 41mm je promjer)baš je kakav treba biti na ruci.Uglavnom nisam našao nikakve estetske nedostatke (po mom ukusu).
    Jedino narukvica koja je prekrasna ima malu zamjerku a to je mehanizam kopčanja koji trazi navikavanje-kopča se na obje strane ma treba probat pa vidit mozda je nekom odmah sjedne meni nije.Uglavnom sat i pol.
    Navodno ce uskoro stići i drugi modeli sa 8500 mehanizmom kao aqua terra sa reljefnim brojčanikom i kojima će cijena (nadam se) biti niža nego devilki.Čim stignu iću ih pogledat i mislim da sam se odlucio za Omegu kao moj novi sat.Ne pada mi na pamet platiti punu cijenu replika satovaod 4650 eura u Hrvatskoj. Mislim je uzeti vani za puuno nizu cijenu.
    Od Grand Seika Spring Drive sam odustao prvenstveno jer će ostati Japan only proizvodi tako da bi ih morao slati u Japan za popravke i servise a poznavajuci nasu poštu i carinu ne želim preuzimati takav rizik.
    Tko može nek se prošeće do Omega zastupništva i zatraži ovaj model da pogleda pa slobodno stavite svoje mišljenje o njoj,pozdrav!

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re:Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Zaboravio sam nadodati da su uključili i Silicij u ovom modelu koji je samo Patek i mozda jos jedan proizvođač stavljao u mehanizme za astronomske cifre.
    Također Co-axial od Danielsa koji je napokon napravljen po njihovim nacrtima i njemu zahvaljujuci imaju toliku točnost i kako tvrde reliability..e sad jos samo da ga i počnu sami izrađivati inhouse i slijedi porast cijene u rang Rolexa koji još uvijek spava na staroj slavi.

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Jole slažem se sa većinom onoga što si napisao, i tačno je da je mehanizam zaista odličan i precizan i da ovaj model sata predstavlja dobru kupovinu.
    Sat sam držao u ruci i zagledao ga i mogu reći da detalji na njemu ostavljaju bez daha, a mehanizam je jedan od bolje ukrašenih u ovom rangu cene. Ovaj sat će se definitivno naći na mojoj listi za kupovinu ali za nekih 5-10 godina jer još uvek ne kupujem satove ovakvog dizajna. Ono što trenutno tražim je sportska elegancija, koja je iako zvuči kao oksimoron veoma moguća.



    Ono u čemu ne mogu da se složim je poređenje Omega i Patek mehanizama po pitanju korišćenja silicijuma, jer se i dalje dosta razlikuju. Naime kod Omege je samo balanski točak od silicijuma dok Patek pravi od silicijuma i balansnu oprugu (Spiromax®) i ceo zaprečni sklop (Pulsomax®). Naravno slažem se da i Patek to MNOGOSTRUKO više naplaćuje od proizvođača kao što je Omega.

    Inače zanimljiv tekst o primeni silicijuma u mehanizmima raznih proizvođača možeš pročitati na sledećoj stranici:

    http://www.europastar.com/europastar..._id=1003843153

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re:Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Hvala ti za link,odličan članak.Da Omega ima samo kotačić B)

  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Jel mehanizam 8500 in-house mehanizam ili se radi o nekoj doradi eta mehanizma kao sto je to slucaj sa 2500 i da li imate neku informaciju da li planiraju ugradnju ovog mehanizma u planet ocean seriju.

  6. #6
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Jel mehanizam 8500 in-house mehanizam ili se radi o nekoj doradi eta mehanizma kao sto je to slucaj sa 2500 i da li imate neku informaciju da li planiraju ugradnju ovog mehanizma u planet ocean seriju.
    Iako nisam dobio odgovor na prvo pitanje imam jos pitanja.
    Da li je krunica na aqua terri 8500 na navoj i koji se koristi celik u izradi kucista (da li je 316L ili neki drugi) da li kombinacija celik -zlato u stvari kombinacija celicnih delova i celicnih sa pozlatom kao sto je slucaj na tag heuer aquaraceru

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Malo strpljenja ne škodi, zar ne?

    Citat sub kaže:
    Jel mehanizam 8500 in-house mehanizam ili se radi o nekoj doradi eta mehanizma kao sto je to slucaj sa 2500
    Omega 8500 je u suštini prvi Omega in-house mehanizam.
    Lep review Omega 8500 mehanizma i Omega De Ville Hour Vision sata možeš pročitati u priloženom pdf-u.
    Prilog 2969


    Citat sub kaže:
    da li imate neku informaciju da li planiraju ugradnju ovog mehanizma u planet ocean seriju.
    Priča se da će se novi mehanizam naći i u drugim modelima, pa tako i u PO seriji. Međutim, nema pouzdanih informacija za sada i sve ostaje na nagađanju. Ukoliko Omega planira takav potez verovatno da će vest uskoro biti i objavljena, a prilično sam siguran da će u nekom narednom vremenu sve više ići na to da se u njenim satovima nađu in-house mehanizmi. Samo, u tom slučaju može se očekivati i nova cena za PO.

    Citat sub kaže:
    Da li je krunica na aqua terri 8500 na navoj
    Jeste

    Citat sub kaže:
    koji se koristi celik u izradi kucista (da li je 316L ili neki drugi)
    Koji drugi čelik? 316L.

    Citat sub kaže:
    da li kombinacija celik -zlato u stvari kombinacija celicnih delova i celicnih sa pozlatom kao sto je slucaj na tag heuer aquaraceru
    Sa Omega sajta...

    "Are Omega's gold watches made of solid gold or are they gold-plated?
    All Omega's gold watches (red, white or yellow gold) are made of 18-carat solid gold."


    Dakle, nije pozlata u pitanju.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    Hvala na brzom odgovoru dragone ,interesantan clanak.
    Mislio sam da li koriste celik 316L ili neki drugi celik ,ali zakljucujem da je u pitanju 316L koji je manje vise standardni celik koji se koristi u izradi casovnika ne racunajuci Rolex koji koristi na novim modelima 904L

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi mehanizam 8500/8501 i izgled De Ville H.Vision

    316l čelik se koristi pri izradi kućišta, samo sam ja pogrešno formulisao odgovor pa se možda i ne može zaključiti iz prve šta sam hteo da kažem.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.7.2010., 4:27
  2. Miyota predstavila novi automatski mehanizam Cal.9015
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.3.2010., 18:05
  3. BMW Vision EfficientDynamics
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 6.12.2009., 16:39
  4. Seiko mehanizam 7s26 i 7s36 - razlike
    By RUS in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.6.2009., 0:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •