Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree2Likes

tema: IWC satovi sa ETA mehanizmom

  1. #11
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: IWC

    Negde na forumu smo imali priliku da procitamo,da ce ETA prestati da isporucuje mehanizme osim onim brendovima koji su u okviru Swatch grupe ,kako ce se to odraziti na IWC,naravno IWC ima svoje mehanizme ali sumnjam da ce poceti njih da ugradjuje u jefftinije modele.
    Da li ce mozda preci ne neke druge mehanizme imali nekih najava?

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Negde na forumu smo imali priliku da procitamo,da ce ETA prestati da isporucuje mehanizme osim onim brendovima koji su u okviru Swatch grupe ,kako ce se to odraziti na IWC,naravno IWC ima svoje mehanizme ali sumnjam da ce poceti njih da ugradjuje u jefftinije modele.
    Da li ce mozda preci ne neke druge mehanizme imali nekih najava?
    i mene ovo zivo zanima. ne verujem ja da to moze tek tako da se prekine. iwc jos i ima svoje masine, ali sta ce breitling koji je lansirao nove serije satova nakon razvitka b01 i koji su i dalje ETA (znaci da su svesni da b01 ne valja)...

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC

    Ma IWC vec odavno (od 2007.mislim) ne doraduje ETA mehanizme kod sebe nego ih dobiva sređene na njihov zahtjev.Mislim da je to jedini uvjet da bi ih koristili i dalje.Nema vise kupovine ebauche nego gotov proizvod.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC

    Dosta se spominjao Valjoux 7750 u ovoj temi, da li je on valjan mehanizam za jednog Schaffhausen-a ili ne, ja nevidim razlog da nije. 7750 je pouzdan, precizan mehanizam i nudi veoma velike mogućnosti modifikacije, nekako su dali prostora brendovima koji ga kupe za usavršavanje istog mehanizma IWC Schaffhausen je inače bio prvi brend koji je modifikovao ovaj mehanizam.Valjoux 7750 predstavlja mehanizam sata koji je sada najzastupljeniji mehanizam u mnoštvo brendova što nije bila praksa na samom početku njegovog nastajanja sedamdesetih godina. Nakon samo dve godine odlučuje se da se ovaj mehanizam povuče iz proizvodnje zbog samog kolapsa švajcarske industrije ali koliko se sećam sakriveni su nacrti mehanizma kao i sa modelom Zenith-a, El-Primera. Nekih desetak godina kasnije zahvaljujući s krivenim skicama Valjux izlazi ponovo na svetlost dana i tek tada doživljava mesto najpoznatijeg hronografa.
    Istih godina modifikacijom istog mehanizma nastaje model Da Vinci, zatim Grande Complication, večiti kalendar, minutni repetitor nešto još bolje dosta komplikovaniji

    IWC Il Destriero Scafusia Grand Complication

    Iste mehanime 7750 možemo videti u mnoštvo proizvođača koštali oni hiljadu ili dve mehanizam je odličan i sa pravom se nalazi u svim ovim brendovima ali moje mišljenje je da je samo Schaffhausen zaslužan za to.

  5. #15
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: IWC

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Ma IWC vec odavno (od 2007.mislim) ne doraduje ETA mehanizme kod sebe nego ih dobiva sređene na njihov zahtjev.Mislim da je to jedini uvjet da bi ih koristili i dalje.Nema vise kupovine ebauche nego gotov proizvod.
    Da li to znaci da IWC vise u opste ne "intervenise" na ovim mehanizmima ili i dalje postoje neke modifikacije.
    Koje klase uzima ETA mehanizme ,njihovi satovi ne prolaze kroz COSC test (nemam nameru da povedem novu raspravu o ovom standardu)?

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC

    Cisto sumljam da ce IWC uskoro da predje na druge mehanizme. Posebno sada kada od ETA-te dobija mahanizam po svojim nacrtima i zahtevima. A mislim da je vec 10.god. Mada mozda je i od 2007-te kao sto kaze @Jole. E sada, da li IWC naplacuje previse taj ETA-a? Pa i ja mislim da naplacuje! Ali sa druge strane, ako se uzme sve u obzir opet dolazimo do toga: Da za te pare cete tesko dobiti nesto vise od drugog proizvodjaca. Jer kao sto znamo vrednost sata, osim mahanizma, cine jos mnoge stvari, o cemu smo vec pisali. Tako da na kraju kada malo bolje razmislimo, taj IWC i nije tako skup

    ps Cak ce i Milan Zmaj to da potvrdi!

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Da li to znaci da IWC vise u opste ne "intervenise" na ovim mehanizmima ili i dalje postoje neke modifikacije.
    Koje klase uzima ETA mehanizme ,njihovi satovi ne prolaze kroz COSC test (nemam nameru da povedem novu raspravu o ovom standardu)?
    Navodno im ETA daje vec sređene mehanizme po njihovim specifikacijama,da li je to isto kao i modifikacije koje su oni radili ne znam.Sigurno je top/chronometer linija u svakom slucaju.

  8. #18
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: IWC

    A da li ugradjuju i mehanizme Sellita i u koje satove ,navodno bi trebao da se ugradjuje u novi Portofino koji ce po izgledu biti isti predhodniku,a razlikovace se samo u referenci i u tome sto se nece vise ugradjivati ETA2892 jel ima nekuo informaciju o tome?

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC

    Zao mi je,ne znam,ali lako moguce.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tissot satovi sa ETA C01.211 mehanizmom
    By JovanaM in forum Tissot
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.7.2014., 12:24
  2. Satovi sa automatskim mehanizmom i navijanje
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.4.2013., 21:23
  3. Vostok satovi sa mehanizmom 2432
    By Neša in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.12.2011., 15:32
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 13.8.2010., 18:39
  5. Rolex sa ETA mehanizmom?
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 5.2.2010., 12:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •