Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
Like Tree7Likes

tema: Moja Glashutte kolekcija satova

  1. #11
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:glashutte

    jos jedna

    babaideda likes this.
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:glashutte

    Laslo, steta sto je sat u jako losem stanju, mada mehanizam i ne izgleda tako lose. Da li radi i planiras li da ga malo sredis?

    Inace sat je poprilicno star jer se taj mehanizam proizvodio od 1960 do 1971 godine i ugradjen je u ukupno 388820 satova! Vise o mehanizmu:

    http://translate.google.com/translat...8&oe=UTF-8

    http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-...k&GUB_70_1

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:glashutte

    pozdrav
    pa priznajem da je u losem stanju ili kako sam odmah konstatovao dosta je ofucan ali ocekujem pomoc clanova ili istomisljenika ako imaju plocicu brojcanika i kuciste i da im nije potreban da mi jave kako bi doveo ovaj vredan satic u stanje koje bi zadovoljilo da izgleda kako treba .posebno pitanje za gsn. watschmag da pitam posto je opruga njihalice bila izkrivljena pa ga molim da mi ili nam objasni kako da ga dovedem u ispravan polozaj posto sam ja nekako uspeo da pokrenem ali nije to too vec malo radi pa ponovo stane. inace na satu ima oznaka servisa nekog urara koji je ostavio oznaku 68 V 2 sto je verovatno znak da je prvi servis bio 1968 me godine i broj 971 mozda broj racuna sto znaci da si u pravu gsn. Vladane da je to dosta star rucni sat.
    eto toliko za ovaj put pa da nastavimo diskusiju i na ovu temuB)
    pozdrav Laslo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  4. #14
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:glashutte

    bok
    Nebi ti preporučio da se upuštaš u ravnanje špirale, ali ak baš imaš volju..
    Trebaju ti dvije špiral pincete kojima je vrh dovoljo tanak da može proći između dva zavoja špirale , bilo bi dobro da kad uhvatiš špiralu da se zadnji kraj pincete ne dodiruje sljedećeg zavoja špirave. prilikom primanja brid obje pincete mora biti okomit na zavoj prema mjestu gdje ćeš ravnati odnosno savijati špiralu.Ako je nepravilan razmak između zavoja primiš sa pincetom na djelu gdje je savinuta ali na djelu bližem ccentru a a drugom pincetom gurneš prema van ili unutra zavisi kamo treba na daljem djelu zavoja. Ako zaviji idu gore dole onda primiš sa pincetom gdje je savinuto bliže centru sa drugom na milimeta od nje dalje od centra i sa daljom pincetom savineš prema ggore ili dolje.U ovom slučaju budeš moral ponoviti ovaj postupak na više mjeta. Pazi da prejako ne savijaš jer se uvjek špirala isteži.Normalno prije ravnanja moraš šipralu skinut sa mostića i sa nemurnice samo pazi prilikom skidanja da ti ne pukne osovina.lakše je izravnat i ako skineš onaj dio gdje je učvršćena spirala sa štiftom sam pazi da ne izgubiš djelove.Prije skidanja špirale označi si a balansi gdje završava špirala da ti poslje nebu sat neravnomjerno radil.KAD je izravnas okreni mostić naopako špiralu stavi na mostić i ako si dobro izravnal mora prolaziti točno kroz regulator i kraj završavat iznat rupe na motiću a centar iznad ležaja.Kad sve montiraš i pokreneš sat još možeš malo poriktat ak treba ali isključivi na kraju špirale koja se kod rada mora ravnomjerno raširivat . Tobi u globalu trebalo biti to ,ak kaj ni jasno pitaj
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  5. #15
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:glashutte

    bok
    danas sam probao da malo stelujem spiralu ali mi se desi da krene ali to bude neravnomerno pa njihalica radi malo brze i posle nekog vremena mozda i desetak sekundi uspori i tako ima nekih anplituda u radu pa sam mislio da rastavim i operem mehanizam ,ali mi reci dali bas mora da se rastavi ili moze da se opere samo ako se skine federhaus da se ne bi ispirao sam feder a isto kada malo pomognem preko federhaus zupcanika ono pocne da radi zivahnije tj. pocinje da lici na nekakav normalan rad ,to pomognem znaci da malo jace vrsim pritisak na zubcanik federhausa .
    eto toliko za ovaj put
    pz. Laslo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  6. #16
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:glashutte

    bok
    MOrat ćeš ga čistiti kompletnog. Svi djelovi sata mogu ići u benzin osim federa odnosno federhausa ako ga ne rakapaš i brojčanika.Kako inače čitiš satove u čemu i sa čime???Kakvo ulje imaš??? Evo ti link možda nešto pomogne, princip je isti , sve drugo su nijanse ko što bi Balašević reko
    http://www.horlogerie-suisse.com/The...cal-watch.html
    http://www.horlogerie-suisse.com/The...cal-watch.html
    Jesi probal biburo software i napravil nf??
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #17
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:glashutte

    bok
    stvarno je fantastican link koji si mi preporucio i veruj mi da sam se odusevio ako naidjes na jos koji ovakav samo mi posalji meil i biti cu ti zahvalan a jos jedno pitanje dali bi postojala mogucnost da ako u Hrvatskoj postoji udzbenik o osnovama urarskog zanata jer kod nas vise ,koliko sam cuo i ne postoji takva knjiga pa da ga mi posaljes ili skeniras pa da bude dostupan svima nama ako je moguce pa kad budem uradio sta ja cu ti pa javim
    pz Laslo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  8. #18
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:glashutte

    bok
    Postoji ti urarski priručnik iz njega možeš naučiti osnove u urarstvu,više kaj kak funkcionira a manje o samom popravku sata.Za otkrivanje kvara ti je potrebno znanje.logičko razmišljane,manje neki posebni alati premda ti mogu u nekim stvarima dosta pomoći.Za popravljanje potrebno je puno strpljivosti nema ništa na silu, ak nešto neide ili krivo radiš ili ti je nešto promaknulo.RAZLIKA IZMEĐU ODLIČNOG I LOŠE NAPRAVLJENOG POSLA JE JAKO MALA!!!Svaki urar će odma prepoznati dali je ko dirao sat pogotovo ako su vršeni nestručni popravci Čak e može prepoznati posao kolege urara, manje kod ručnih satova a puno više kod budilica i zidnih.Za opremit urarsku radionicu amaterskog tipa mislim da se već može za 500 eura. Treba ti stol malo viši, kad normalno sjediš da ti je nešto ispod ramena da ti ruke stoje vodoravno na stolu,komplet šrafcigera , dvije pincete, ulje barem 3 vrste ,mast.silikonska mast,povećalo 2.5x i komtrolno 10x,ravna i okrugla klešta, za skidanje skazaljki,ultrazvučna kadica i tekućine za čišćenje, mazalice.držač mehanizma.To bi bilo to ak kaj nis preskočil.ako i u prilici i magućnosti uvjek si kupi kvalitetniji alat a na kvaliteti ulja nemoj ni slučajno štedit.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #19
    Novi član
    Član od
    2.1.2009.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:glashutte

    Pozdrav svima,Eto da dodam da i ja imam isti takav sat.Nasledio sam ga i bio je u prilično lošem stanju.Sredio sam ga u časovničarskoj radnji u sarajevskoj ulici i sad radi besprekorno i neverovatno je tačan.Žuri svega par sekundi dnevno.

  10. #20
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:glashutte

    pozdrav
    pitanje je dali taj sajdzija mozda ima na lageru brojcanik i kuciste za taj sat posto je kod mene to u losem stanju.
    pz.Laslo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

Slične teme

  1. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21
  2. Link za delove Glashutte satova
    By Saleni in forum Glashütte Original
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 7.10.2009., 16:54
  3. Glashutte Original satovi - Info
    By Shmizla in forum Glashütte Original
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2008., 19:00
  4. GLASHUTTE
    By Laslo51 in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.9.2008., 12:58

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •