Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree4Likes

tema: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Drugari ajd pomagajte!!

    Imam priliku da kupim FORTIS 596.18.148 po vrlo povoljnoj ceni (u odnosu kako se krecu Fortis satovi), ali na znam sta mi je ciniti.

    Sat je sa PVD premazom sto mi najvise smeta zbog ogrebotina, a i staklo mu je podosta izgrebano...Po tvrdnji vlasnika, servisirao ga je u ovlascenom servisu u Bgd marta meseca ove godine, i sat osim tih ogrebotina potpuno je ispravan...

    Po recima vlasnika, sat je kupio 2001. godine. Kuciste je pristojno ocuvano ali staklo je bas izgrebano, mada sve racunam da bi se staklo moglo ispolirati. E sad problem mi prestavlja kuciste sa pvd premazom...

    Sta mislite da li se ove ogrebotine mogu necim ukloniti i da li bi se ovaj pvd premaz mogao skroz nekako skinuti, tj.ispolirati, posto je kuciste celicno...Nije mi problem toliko sad sa ogrebotinama posto ih nema puno, ali sa vremenom ce se sve vise nakupiti i nece vise izgledati lepo...

    Inace, pogodio sam se sa vlasnikom za 200 eur da mi proda sat, ali danas mu moram jos potvrditi...

    Evo slika:

    Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa21355510.jpg Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa2135548.jpg Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa2135516.jpg Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa2135504.jpg Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa2135522.jpg Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)-pa2135504.jpg
    Poslednja ispravka: dragon (21.10.2011. u 23:56)
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Ne mogu ogrebotine sa kućišta koje ima pvd obradu da se uklone poliranjem. U stvari mogu, ali samo potpunim uklanjanjem pvd sloja što bi zahtevalo skidanje sloja materijala sa kućišta, verovatno mašinskim putem što bi opet moglo da dovede do izobličenja kućišta ukoliko bi morao da se skine veći sloj.
    Čitao sam da može pvd da se ukloni i određenim hemikalijama ali ne znam da li neko to ovde radi tj. nisam siguran da li bi iko uopšte uzeo da skida pvd sloj sa sata, na ovaj ili onaj način.

    Na fotografijama sat deluje donekle očuvano, ali to su fotografije. Pitanje je kako izgleda uživo taj pvd. Rezerviši ga ako ozbiljno razmišljaš o kupovini, sedni na voz ili bus i skokni do Beograda da pogledaš sat pre kupovine. Ujedno ćeš imati priliku da odeš do nekog časovničara da ti pogleda u kakvom je stanju mehanizam i da li je zaista rađen servis ili ne. Bolje je potrošiti 1000 dinara, nego izgubiti 200 evra.


    btw
    Nemoj da se hvališ cenom, pa i mi pratimo te sajtove.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    btw
    Nemoj da se hvališ cenom, pa i mi pratimo te sajtove.
    Heheheh, nije to hvaljenje,to iskrenost izbija iz mene...hehehe

    Ma samo da nije ovoga pvd, ne bi ni razmisljao...zato ja najvise volim cisti celik,kada se izgrebe za cas se ispolira...
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    btw
    Nemoj da se hvališ cenom, pa i mi pratimo te sajtove.
    Banja sa jedne strane Dragon je u pravu, sa druge strane hvala morao sam da napisem izvini. Pregled kod nekog je obavezan, ovo je jedan od modela koji se cesto moze naci nov na odgovarajucim sajtovim po cenama 150dolara, znaci pazljivo kupuj. A gore navedenu cenu cu shvatiti kao poklon za 100tu poruku
    banja likes this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Bezbi, gde može da se nađe nov po ceni od 150 dolara?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    ^
    Hteo sam dati orijentacionu cenu r*****e. Zbog toga sam napisao clanu banji da bude pazljiv. Banja i ja sam ga gledao moguce da je isti sat, propustiti ovu priliku, takodje mi smeta taj pdv ali model je ok.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Sorry onda, nisam shvatio da si mislio na kopiju. Ja sam video svega par Fortis modela da je kopirano i to su uglavnom bili oni skuplji, ali nisam znao da su odradili i ove jeftinije. Strašno.

    Ipak, ne verujem da je ovaj sa oglasa kopija jer mislim da je prodavac član foruma ali bez obzira na to, odlazak kod časovničara pre kupovine bi bio poželjan.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Zahvaljujem vam svima, jos se neckam ali moram priznati da sam blizi da kupim ovaj sat nego ne... Sto se tice replike...iskreno,ne verujem da je sat replika...U svakom slucaju, jutro je pametnije od veceri, pa cu da vidim...Bicete obavesteni na vreme..Pozdrav i laku noc!
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Iskreno ne verujem ni ja ali treba spavati a biti siguran bez provere da nije. Pa evo upravo sam bio na sajtu koji prodaje r*****e i nazalost tu ima toliko Fortisovih modela da ja neznam da li su neki izostavili (stavio bih i ja tuzan smajlic ali posto se ne osecam tako, stavicu pravi ). Cak sam i pogodio cenu koju sa nasumicno napisao. Ali da ne idemo u off banja model je mnogo dobar i mislim da bi bio ok kupovina za te pare bez obzira na stanje. Ipak, ako se ne varam, onaj u celiku nedavno otisao za 350e na berzi polovnih satova.
    P.S. Srecno i slike da ubacis ako pazaris
    banja likes this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Fortis 596.18.148 - savet (hitno!!!)

    Banja, znaj samo da servis za jedan 2893 nije jeftin tako da ti, još jednom, preporučujem da pre kupovine proveriš sat kod časovničara. Servis na mehanizmu možda i jeste odrađen ali to ne znači da je mehanizam dobar, kratka provera na vibrografu dosta toga može da kaže o stanju mehanizma.

    Ako ga uzmeš, par fotki je dobrodošlo.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini Citizen AV0030-60E Hitno!!!
    By petarmaric72 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 11:11
  2. Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc
    By jdjukicreljic in forum Omega
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.8.2011., 14:12
  3. [PRODATO] FORTIS 595.10.46 HITNO 180e
    By Commy in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.7.2011., 4:03
  4. HITNO!!! ORIGINALNI KAIS ZA CHRONOTECH 7703m
    By mili vanili in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.6.2011., 19:22
  5. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •