Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree2Likes
  • 2 Post By esdy_11192

tema: Nepoznata Doxa - ???

  1. #1
    Novi član
    Član od
    11.6.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Nepoznata Doxa - ???

    Nepoznata Doxa - ???-doxaoversizeb.jpg

    Radi se o rucnom satu, slican je kao ovaj sa slike, na poklopcu se nalazi ugravirani broj 4481648, brojcanici su slicni (rimske cifre), pozadina ista sem sto se umesto na mestu gde pise anti magnetic na slici nalazi le locle suisse i iznad malog satica anti magnetique.
    Da li neko zna ili ima nekakve podatke ovom satu?

  2. #2
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom re: Nepoznata Doxa - ???

    Pozdrav,

    Prvo da kazem lepa Doxa. Steta sto fotografije nisu tvoje, jer mehanizam moze da bude (malo) drugaciji. A nemam ni neke dodatne informacije, kao sto je precnik sata, pa cu malo pisati sa ovim sto imam.

    Elem, da krenem od same firme, ime "Doxa" jeste registrovano u Le Loclu i to 1902. Tako da je natpis tacan. Kasnije je Doxa kupljena i radila na drugoj adresi, ali to nije sad toliko bitno. Recicu jos da Doxa i dalje postoji i u zadnjih nekoliko godina je opet postala popularana sa njihovim fantasticnim ronilackim satovima.

    Elem, sam sat/mehanizam je sigurno radjen pre 60tih godina (izgled balanse i samog mehanizma, nema zastitu od udaraca (shok zastita), dizajn cifera itd.). Po samom izgledu sata ja bih rekao da je iz nekih godina pre drugog svetskog rata. Mada vrlo lako mogu da gresim. Slicne satove imamo i tik posle rata. Negde pise da su prve dve cifre sa serijskog broja godina proizvodnje, kod tebe je sto bi bila 1944. To se vise manje poklapa sa izgledom sata.

    Mogu da predpostavim da je mehanizam izmedju 10 i 11 linija. Ali pravu oznaku ne mogu da nadjem. Po dizajnu lici recimo na stare standardne FHF mehanizme, ali samo lici. U to vreme vrlo moguce da je koriscen i neki FHF ili ETA (eventualno izmenjen izgled). "Tajna" tj. tacna oznaka se verovatno krije, sitno napisana, ispod balanse ili ispod samog cifera (kad se skine) na mashini. Ali nisam siguran koliko ti je oznaka bitna verovatno ima 15/17 rubina i radi na 18000 A/h.

    Eto toliko od mene. Sat je svakako lep i ja bih ga sredio i nosio. BTw, naisao sam na OVU temu na jednom "jakom" stranom forumu, ni tamo nema konkretnog odgovora u vezi mehanizma (isti je mehanizam).
    RUS and Marenovic like this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    11.6.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Nepoznata Doxa - ???

    Hvala na informacijama, cim nadjem neki bolji digitalni fotoaparat ja cu izbaciti slike.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •